zuzach
19.07.07,09:17
firma vydáva pre svojich dodávateľov darčekové poukážky na nákup v našich maloobchodných predajniach,, napr v nominálnej hodnote 1000 sk, ktorú dodávateľovi /v tomto prípade odberateľovi/ vyfaktúruje.. teraz ma zaujíma, či poukážku zdaniť DPH/na faktúre/.. teda či predávam 1000,- + 19 % DPH, alebo bez.. pretože ked niekto, za uvedenú poukážku u nás nakúpi, prejde to cez registračku a vtedy odvediem dph.. nebude to zdanené dph 2x?
Vladimír Ozimý
19.07.07,07:24
nechápem prečo im to faktúrujete?...je to forma cenného papiera podľa mňa by to nemalo byť predmetom dane...zaujímavé...

pretože buĎ faktúrujete predaj tovaru alebo ide cez registračku nemôžete aj tak aj tak lebo to dvakrát zdaníte...takže ako vravím

1. nechápem prečo im faktúrujete poukážku ak to nie je vaša obchodná činnosť
2. ak sa to nechápe ako cenný papier ale v podstate záloha na nákup tovaru tak by som vystavil faktúru pri prijatí zálohy ale tým pádom ak je záloha 1000 sk tak je to vrátane dph ale pri použití tejto zálohy by som nešiel už cez registračnú pokladňu
3. alebo to je cenina a potom by som to nefaktúroval a blokoval by som to cez ERP
liba2
19.07.07,07:27
firma vydáva pre svojich dodávateľov darčekové poukážky na nákup v našich maloobchodných predajniach,, napr v nominálnej hodnote 1000 sk, ktorú dodávateľovi /v tomto prípade odberateľovi/ vyfaktúruje.. teraz ma zaujíma, či poukážku zdaniť DPH/na faktúre/.. teda či predávam 1000,- + 19 % DPH, alebo bez.. pretože ked niekto, za uvedenú poukážku u nás nakúpi, prejde to cez registračku a vtedy odvediem dph.. nebude to zdanené dph 2x?
určite bude 2x. veď dodávateľ u vás nakúpi za 1000 Sk a vy účtujete 840,30+159,70 DPH.
zuzach
19.07.07,07:50
hmm.. nefaktúrovať,, ale ako od nich dostanem peniaze? a ako si to oni zaúčtujú?zálohovka faktúra je len práca navyše.. nie je tu niekto napr. z auparku, alebo baumaxu.. tí predsa vydávajú poukážky,, a predávajú ich aj firmám, aby ich tí mohli dávať trebárs svojim zamestnancom, tak ako sa to robi?
Vladimír Ozimý
19.07.07,11:28
možno by som to asi fakt účtoval cez zálohu to jest na faktúru uhradu a pri úhrade a nákupe odrátať hodnotu poukážky...asi tak by sa to dalo riešiť...
Denda
19.07.07,11:48
Vlastné darčekové poukážky a všetko okolo toho v tomto linku:http://www.porada.sk/t13676-emisia-vlastnych-darcekovych-poukazok.html