misomiso
19.07.07,09:20
Precital som celu temu Dovolenka 2007 Chorvatsko, ale nenesiel som ziadne info o cenach.

My sa ideme po dlhych rokoch vybrat na dovolenku (do Chorvatska po prvy raz, naposledy som tam bol ako dieta). Rozmyslam ako s peniazmi, kedze budeme na plazi ani sa mi nechce brat kreditne karty, na sukromnej VISA mam velmi vysoky vyberovy limit a nie je v podstate nijak chranena (podpis) a firemnu nebudem brat, asi by som DU tazko vysvetloval, ze som mal akurat v lete v HR pri mori 10 dni jednanie :) .

Asi zvolim normalne stredoveke riesenie - zoberiem hotovost. Neviete, ake su asi ceny ubytovania pri mori v takych tych penzionoch - apartmanoch? My si voperd nic nerezervujeme, mame viacerych znamych, ktori si pochvaluju ze sa zastavia, kde sa im paci.

Potom by ma aj celkom zaujimali ceny v restauraciach. Diky.
misomiso
19.07.07,07:28
Aha - az teraz som si vsimol, ze na konci temy Dovolenka... su nejake ceny... My budeme piati, myslite, ze sa da ubytovat za 100 EUR/noc?
renatan
19.07.07,07:41
Za tú cenu určite. My sme mali už po dva roky ubytovanie za 10 EUR na osobu a noc a boli to úplne nové moderné apartmány, tiež nás bolo päť.
Janinkaaa
19.07.07,07:46
My budeme mať ubytovanie za 50 Eur./noc pre 4 osoby. Budeme bývať v apartmáne a budeme si sami variť.
Jozef Mihál
19.07.07,07:47
Aktuálne ceny Baška - Krk:

Ubytko v kvalitnom apartmáne s 2 spálňami + kuchyňou a terasou: 60-100 Eur

Pizza 30-40 kuna

Jednoduché jedlo typu čevapčiči a pod. s prílohou, 50 kuna

Zmrzlina 5 kuna

Pivo v reštaurácií cca 15 kuna

Víno v reštaurácií 1 liter od 40 kuna
bepo
19.07.07,08:53
A pršut? .
Leila2006
19.07.07,09:19
Okolo 100 euro a viac sa pohybujú ceny luxusných apartmánov alebo apartmánov v mimoriadne atraktívnych lokalitách, ako napr. Dubrovnik. Myslím, že tam by si kartu využil aj pri platbe za ubytko.
Ale je zbytočné toľko platiť, dá sa kvalita zohnať aj za lacnejší peniaz. Na blind to bude horšie, ale zas keď zamávaš kreditkou alebo napratanou peňaženkou, nemal by byť problém.
misomiso
19.07.07,09:24
A co zdravotne poistenie? Tam nam asi neplati ten preukaz ze? Poistujete sa u komercnych poistovni (uhryznutie zralokom a pod)?
evina
19.07.07,09:28
A co zdravotne poistenie? Tam nam asi neplati ten preukaz ze? Poistujete sa u komercnych poistovni (uhryznutie zralokom a pod)?

Preukaz tam určite neplatí. Je treba uzatvoriť poistenie liečebných nákladov...
Kuzelnicka
19.07.07,09:31
Cena ubytovania zavisi aj od toho ako daleko budes od mora, a terminu v ktorom sa tam chystas.
My chodime koncom augusta a uz od septembra su nizsie ceny, minuly rok sme boli v Tucepi, cca 50m od mora, 2 spalne, kuchyna, 2 kupelne a cena 12eur na osobu, a pivo v Tucepi stalo 6 az 15kun.
Leila2006
19.07.07,09:34
Preukaz tam určite neplatí. Je treba uzatvoriť poistenie liečebných nákladov...

A okrem toho ti v komerčnej poisťovni ochotne poradia ešte aj iné poistenia, ako zodpovednosť za škodu, batožiny, a v prípade záujmu aj nadštandardné riziká.
GABAZ
19.07.07,10:05
Všetkým, ktorí sa zaujímajú o Chorvátsko, odporúčam stránku www.chorvatsko.cz (http://www.chorvatsko.cz). Dajú sa tam nájsť naozaj cenné rady a skúsenosti. Ja som na tejto stránke závislá, podobne ako na Porade. Do Chorvátska sa tento rok chystám po tretíkrát a veľmi sa teším.
misomiso
19.07.07,10:35
Cena ubytovania zavisi aj od toho ako daleko budes od mora, a terminu v ktorom sa tam chystas.
My chodime koncom augusta a uz od septembra su nizsie ceny, minuly rok sme boli v Tucepi, cca 50m od mora, 2 spalne, kuchyna, 2 kupelne a cena 12eur na osobu, a pivo v Tucepi stalo 6 az 15kun.

Tak tych 50 m by som este zvladol...
dad111
19.07.07,10:58
Ja som sa vratil pred tyzdnom. Ubytovanie: Ak nechcete varit a nepotrebujete kuchynu staci Vam izba(sobe), ceny dvojpostelovych okolo 20 Euro/noc. Ak chcete kuchynu, apartman so samostatnou kuchynou, kupelnou a spolocenskou miestnostou s jednou spalnou od 40 Euro/noc, dve spalne okolo 60 Euro/noc. V jednej spalni je postel pre dvoch. Vsade je moznost pristelkov, takze v jednospalnovom apartmane je jeden pristelok v spalni a v obyvacke sa da roztiahnut sedacia suprava. Ked sa tu ubytuje 6 skromnych ludi, ktorym nezalezi na pohodli lahko si spocitas kolko to stoji na osobu a noc. Najviac je apartmanov s dvomi a viacerymi spalnami. To su tie o ktorych sa hovoria reci o lacnom ubytovani. Vybavenie ubytovania je z roka na rok na vyssej urovni. S tym zhananim bez problemov to nie je az take jednoduche. Ak si trocha narocny, ides skutocne bez akejkolvek pripravy s jasnou predstavou co chces tak Ti moze chvilu trvat zohnat apartman za dobru cenu na dobrom mieste. Nemusis sa toho ale bat, da sa to. Ceny su rozdielne. Moj nazor je, ze cim vacsia konkurencia, tym mensie ceny. Teda ak si vo velkom meste plnom porovnatelnych restauracii su tam ceny nizsie ako v malej dedine, kde je jedna draha a par lacnych. Da sa najst maly penzijom, kde si dohodnes, ze ak k nim budes chodit kazdy den na stravu, aj ked tam nie si ubytovany, budes mat dobre ceny od 45 kuna za veceru. Ak si ale zvyknuty na lepsie podniky s bohatym vyberom musis pocitat s cenami okolo 100 kuna a viac. Zalezi na tebe. Cim vacsie stredisko, tym vacsi vyber. Je mnoho stranok, kde si najdes dobre info o cenach. Sposob platby: karta pohodlna a moderna ale riskantna. Pri velkych a zvlast nepredvidanych platbach je dobra. Riesenie je taketo. Kartu si zober, na ucte doma nenechaj nic. Ak stratis kartu nic sa nedeje. Ked budes potrebovat, ak mas komu posles domov SMS, alebo zavolas, on ti peniaze na ucet presunie a ty pouzijes kartu. Inak asi ta hotovost je najlepsia. Ubytovanie zaplatis Eurami, drobne vydaje Kunami. Kolko ta to vsetko bude stat, zalezi len na Tebe. Je tam moznost uzivat si ale aj zit. Istotne na to budes mat. Prijemny pobyt.
misomiso
19.07.07,10:59
A okrem toho ti v komerčnej poisťovni ochotne poradia ešte aj iné poistenia, ako zodpovednosť za škodu, batožiny, a v prípade záujmu aj nadštandardné riziká.

Tak to na mna nie je. Moj nazor na pistovne je ten, ze si treba nechat kryt iba tie najvacsie - fatalne rizika. Napr. RD, v ktorom byvam, alebo liecebne neklady, ktore by sa v pripade nehody u 5 clennej rodiny naozaj mohli vypomstit. Ale napr. uz samotne auto som nikdy nemal poistene a vzdy sa mi to vyplatilo.

Take kadejake poistenie batoziny, a pod. su podla mna hluposti. To potom nerobite nic ine iba behate po policii aby ste mali papier (policajov vas strateny cas bude iste trapit, tak sa budu ponahlat) a potom doma zasa behate po poistovniach, aby ste sa dozvedeli, ze ste sice bili poisteni, ale mate zrovna smolu, pretoze podla par. 6 ods. 2 poistnych podm. sa to prave na vas pripad nevztahuje.

Taketo poistky su dobre iba pre podvodnikov, ktori nemaju inej roboty a zalozia si na tom biznis. Moj nazor - na dovolenku treba brat iba to, s cim sa mozem bez problemov kedykolvek rozlucit. Ta tento ucel mam napr. stary mobil, do ktoreho iba prelozim SIM a ktory sa moze valat v piesku.
misomiso
19.07.07,11:07
. Kartu si zober, na ucte doma nenechaj nic. Ak stratis kartu nic sa nedeje. Ked budes potrebovat, ak mas komu posles domov SMS, alebo zavolas, on ti peniaze na ucet presunie a ty pouzijes kartu. Inak asi ta hotovost je najlepsia.

To nie je take jednoduche. Ja mam kreditnu VISA, kde je 100.000 limit. Je to kreditna karta, cize peniaze su tam k dispozicii vzdy, aj ked je 0 na ucte. Ked zoberiem napr. 3.000 EUR, je to v podstate to iste, ale peniaze mozem napr. rozdeli ta 3 casti (auto, hotel, plaz) takze o vsetko asi nepridem. A ked aj pridem, tak tym pre mna problemy skoncili, zatial co pri strate karty tym problemy iba zacinaju. Ked mam plnu nadrz, domoa som o par hodin.
Helaaa
19.07.07,11:25
Ubytovanie sa dá zohnať od 50 do 100 eur za apartmán. Ale keď ideš na prelome júla a augusta, tak počítaj, že bude dosť plno. Záleží od šťastia, kde zastavíš a na koho natrafíš. Ubytovanie ďalej od mora bolo aj za 50 euro - vlastne Ti dajú k dispozícii celé poschodie - svoj byt. Bližšie k moru ceny idú hore.
Je dobré si vziať hotovosť, aspoň na ubytovanie, lebo v malých dedinkách neboli
bankomaty.
Marína
19.07.07,14:04
Mišo, čo sa týka cien, je dosť rozhodujúce, v akej lokalite chceš dovolenkovať. Je podstatný rozdiel byť ubytovaný v nejakej malej dedinke a ako protipól uvediem Brač, Rab, Dubrovník a pod.
Liečebné náklady Ti jednoznačne doporučujem a okrem nich je dobré sa poistiť úrazovo(ak nie je zahrnuté v liečebných) a zodpovednosti za škodu. Náhodou stúpiš na malý palec voľajakému "amíkovi" a môžeš zabaliť firmu.;)
misomiso
19.07.07,17:58
Amici maju teraz v gatiach a sedia doma. Ale tie poistne podmienky si pozriem.
dad111
20.07.07,12:20
Misko. Pre cloveka s takou kreditnou kartou ako spominas a s umyslom zobrat si hotovost o ktorej pises ako o samozrejmosti istotne ceny nebudu rozhodujuce. Rozhodni sa len pre to najlepsie miesto. Jadran je krasny vsade, ak je pre Teba dolezite uzit si zabavy, vyberaj najvacsie mesta. Dubrovnik a okolie je nadherny, pre mladeho cloveka je lepsia Makarska, najkrajsie more je na severe a tam kde su kamenne plaze, takze je z coho vyberat. Tvoj problem je asi v tom, ako dostat utraty spojene s dovolenkov do nakladov a uctovnictva svojej zivnosti. Aj na to prides. Je tam spusta frajerov na drahych autach, istotne kupenych na zivnost a nie z cistych penazi po zdaneni. Mnohych som videl prichadzat s plnymi kuframi napojov a potravin kupenymi a uctovanymi doma ako poskytnute svojim zamestnancom. Je to pravda. Danovy urad by asi nezozral uctenky z restauracie pri mori. Nezavidim, len ma stve, ze mnohi tam chodia za peniaze, ktore im zostali po odvedeni a zaplateni dani z prijmov. Aj ja by som chcel mat moznost odpisat si taku dovolenku. Tak uzi si ju teda a nesetri na sebe, nechodime predsa na dovolenku casto.
Luna
20.07.07,13:19
http://auto.sme.sk/clanok.asp?cl=2752741 kukni sem, je tu veľa dobrých informácií.
misomiso
20.07.07,13:51
Diky za rady. Zabavu mi na dovolenke velmi netreba, mam jej dost doma, v praci a na Porade :)

Co sa tyka nakladov dovolenky a nejakych pripadnych danovych odpisov to ma teraz vobec netrapi. My sa iba vyhrabavame s pociatocnej straty, takze v podstate aj tak dane velmi neplatme. Nema pre mna zmysel vyrabat si nejake dalsie naklady na znizenie ziskov - mame kam reinvestovat zarobene peniaze.

Na dovolenku idem vtedy, ked na nu mam peniaze, ak nemam, viem byt spokojny aj doma na zahrade. Uz vela rokov som nebol na dovolenke v zahranici, ale u mna je to skor otazka casu. A tiez toho, ze som v zivote presedel stovky hodin v lietedlach a autobusoch, takze som ochotny nasadnut do dopravneho prostriedku v podstate iba vtedy, ak mi niekto za to dobre zaplati alebo ak to suvisi s mojou pracou. Ale nechal som sa ukecat, je pravda, ze aspon raz za par rokov si treba dopriat nejaku zmenu bez notebooku.

Co ale z duse nenavidim su organizovane dovolenky. Silne mi to pripomina pionierske tabory a neviem si predstavit, aka motivacia by ma prinutila absolvovat takyto zajazd.

Co sa tyka tych sikovnych podnikatelov, co dovolenkuju za firemne - s tym sa asi neda nic robit. Iste je to problem vsade na svete - staci sa pozriet na kolonu nemeckych aut, ktora smeruje v lete k moru. Tiez sa tam najde mnozstvo aut s firemnymi napismi - od zahradnikov, cez instalaterov, monterov klimatizacii az po poradenske sluzby.
bepo
20.07.07,14:38
Tak týmto dvom častiam z príspevkov nerozumiem

Nezavidim, len ma stve, ze mnohi tam chodia za peniaze, ktore im zostali po odvedeni a zaplateni dani z prijmov. Aj ja by som chcel mat moznost odpisat si taku dovolenku. Tak uzi si ju teda a nesetri na sebe, nechodime predsa na dovolenku casto.
Každý predsa chodí na dovolenku z peňazí ktoré mu ostanú po odvedení a zaplatení dane z príjmu. Ak ťa štve dovolenka v nákladoch a aj ty by si rád dal dovolenku do nákladov tak si daj, čo ti v tom bráni?

Co sa tyka tych sikovnych podnikatelov, co dovolenkuju za firemne - s tym sa asi neda nic robit. Iste je to problem vsade na svete - staci sa pozriet na kolonu nemeckych aut, ktora smeruje v lete k moru. Tiez sa tam najde mnozstvo aut s firemnymi napismi - od zahradnikov, cez instalaterov, monterov klimatizacii az po poradenske sluzby.
Ťažko sa je vyjadrovať k situácii v inom štáte ak sa nepoznajú podmienky v tom štáte. Nemecký živnostník si kľudne kúpi Audi alebo BMW a dá si tam firemný nápis a kvôli dovolenke si nebude kupovať druhé auto, Slovák príde na starej Škode 120 bez nápisu. V Nemecku si môže dať do nákladov cestu z domu na pracovisko, na Slovensku nie. Čo si my nemôžme dať do nákladov oni si môžu preto je zbytočné sa zaoberať úvahami čo Nemci a čo Slováci.
ekopo
20.07.07,15:54
Podľa najnovších info. je teraz dosť ťažké nájsť hocijaké ubytovanie. Včera som písal chorvátovi ku ktorému chodím na Makarskú, že potrebujem ubytovanie ,dnes mi odpísal že to bude ťažké, nie sú voľné izby ani apartmány. Toto mi potvrdil aj známy, ktorý sa vrátil z Chorvátska. Teplá urobili asi svoje. Ešte v nedelu sa majú vrátiť známi, tak uvidím, čo povedia.
abel
20.07.07,19:35
Nestraš, v stredu o 18,00 idem na blind do Savudrije ( o 17,55 som ešte s DPH na pošte ). V posledných rokoch tak chodíme stále a zatiaľ sme nemali problémy.
Manual
20.07.07,19:39
Elenka neboj, nie je to tak hrozné kto sa vyzná... A Ty sa vyznáš...:D ;) :)
abel
20.07.07,19:48
Elenka neboj, nie je to tak hrozné kto sa vyzná... A Ty sa vyznáš...:D ;) :)
Janko, keď bude najhoršie, mrknem na Poradu, nájdem riešenie a je po problémoch :) :D :cool:
Danka Kosibová
30.07.07,06:21
zdravim, da mi prosim niekto tip na ubytovanie v chorvatsku, miesto nerozhoduje...proste,kde uz niekto bol, ubytovanie a more, okolie..krasne...
deane7
17.07.11,16:32
Máte nejaké novinky? Aktuálne ceny? Najradšej Istria. Dolu to už máme pochodené viac, už ma to tam nebaví. Najradšej čo najbližšie.
lujza.j
17.07.11,16:45
Máte nejaké novinky? Aktuálne ceny? Najradšej Istria. Dolu to už máme pochodené viac, už ma to tam nebaví. Najradšej čo najbližšie.

kukni do ostatných tém o HR, pivko niekde dával aj foto, ale on zo svojeho Tučepi;)