vierkat
11.02.05,06:35
Ahojte... Prechádzam z dos-u na windows. Čo mám robiť s minuloročnými faktúrami, ktoré sú bankovým prevodom uhrádzané teraz? Podotýkam, že každá verzia - dos aj windows - je uložená v inom počítači. Windows používam od nového roka. Musím si tie faktúry a údaje nejako skopírovať alebo sa to dá zaúčtovať aj bez toho? Vie niekto poradiť?
adinka55
11.02.05,07:22
Musela by si tie verzie obidve mat na tom istom PC. Ak nemas, normalne si zapis do vydanych a prijatych faktur nezaplatene faktury so starym cislom, so starym datumom. A potom uz len v r.2005 rob uhrady.
Ala
11.02.05,07:34
Windowsku verziu asi lepšie by bolo nainštalovať na starom počitači. Dáta by sa mali automatický preniesť a až potom si to celé preniesť na nový PC. Ja keď somprechádzala na widow. verzie urobila som to tak a bez problémov to šlapalo ďalej.
Ak sa to nedá, tak potom tak, ako píše adinka55.
lenkak
11.02.05,07:50
Ak robíš v PU a budeš musieť si nahodiť fa. zo starého roka, nezabudni im priradiť archívny zápis (pri prečíslovaní zadaj 0 a spraví sa Ti prefix arch).
vierkat
11.02.05,09:24
Dík... Ešte že existuje táto porada...
vierkat
02.03.05,12:20
Ak robíš v PU a budeš musieť si nahodiť fa. zo starého roka, nezabudni im priradiť archívny zápis (pri prečíslovaní zadaj 0 a spraví sa Ti prefix arch).
Ten prefix "arch" sa mi tam objaví automaticky, alebo to musím v číselných radoch zadefinovať?
lenkak
02.03.05,17:29
Nastavíš sa na daný riadok v denníku. Pôjdeš na Funkcie - zmena čísla účtovného zápisu, objaví sa Ti kolónka, v ktorej budeš mať zapísané to pôvodné číslo a ty ho zmeníš na 0, a potom sa Ti v denníku zápis zmení na ARCH. Pozri Obr:
vierkat
03.03.05,05:43
Díky moc. A musia vlastne byť tie staré faktúry aj v účtovnom denníku? Nestačí ich len evidovať vo vydaných faktúrach (s neovplyvňujúcou DPH) a do denníka zadávať len úhrady z banky?
Nechcem mudrovať, len som zvedavá...
lenkak
03.03.05,11:21
Budú sa Ti prejavovať v saldokonte. Keď si ju ty nezaúčtuješ v denníku napr. 518/321 a dáš ju uhradiť napr. 321/211, namá sa Ti ako vynulovať 321 a zostane Ti visieť na saldokonte.
Luna
03.03.05,13:31
Lenka má ako vždy pravdu.
inge57
03.03.05,14:27
Ahojte! Kedže aj ja prechádzam z Dos verzie do Windows, tak ma to zaujalo. No myslím, že ak to zaúčtuje na 518, tak by si mala vytvoriť analytiku na nedaňový, nakoľko by to mala v minulom roku aj v tomto roku na nákladovom účte. Alebo to zle chápem? Možno to bude tou chorobou!
lenkak
03.03.05,15:28
Keďže ty si ten zápis 518/321 zadáš ako archívny 518 sa Ti nikde nezohľadní, to znamená že takto si to účtovala v minulom alebo v predchádzajích obdobiach a v tomto roku Ti to do nákladov nezoberie, pretože v zápise bude ten prepis ARCH. Čiže tú 518 nebudeš mať v hlavnej knihe a nepôjde Ti ani do Zisku a strát.
willy
06.03.05,10:24
Súhlasím s Alou aj Adinka55, najjednoduchší spôsob je najprv inštalácia MRP Win na PC, kde je MRP Dos, import z DOS do Win a potom zálohovanie dát v PC s MRP Win. Na nové PC nainštaluj MRP Win a daj obnoviť dáta zo zálohy a máš po probléme. Správne s aj veci, čo píše LENKAK, ale načo si komplikovať život?