misomiso
19.07.07,14:09
Nenasiel som chlievik Pracovne Pravo, tak dufam, ze som to zaradil dobre.

Moze mi tu prosim niekto pomoct z vykladom § 48 Zakonnika prace (tyka sa retazenie prac. pomerov).

Ak tomu dobre rozumiem, tak mozem so zamestnancom iba raz (maximalne 2 x ale v ramci 3 rokov) uzavriet zmluvu na dobu urcitu, a potom ho musim uz zamestnat na dobu neurcitu - s tym, ze ak by som ho chcel prepustit, plati aj vypovedna doba aj odstupne, na ktore ma narok. Je to tak?

Dalsi odsek ale pripuste moznosti, kedy sa moze zmluva na dobu urcitu opakovat:

(4) Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do troch rokov alebo nad tri roky je možné len z dôvodua) zastupovania zamestnanca,b) vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku,c) vykonávania prác, ktoré sú závislé od striedania ročných období, každý rok sa opakujú a nepresahujú osem mesiacov v kalendárnom roku (sezónna práca), d.) dohodnutého v kolektívnej zmluve.

Teda, ak budem aplikovat bod d,) a uzavriem so zamestnancami kolektivnu zmluvu, kde bude napisane, ze opatovne uzatvorenie takehoto vztahu bude mozne napr. z dovodu, ze bude aspon raz mesacne prsat :) , tak to bude O.K.? (Inymi slovami, ak zamestnanci v kol. zmluve budu s takymto postupom suhlasit).

Diky moc za pomoc, ten zakon je napisany tak komplikovane, ze moje VS vzdelanie nestaci na jeho porozumenie. :confused: