Majuska001
19.07.07,16:21
Avooojky, prosím o pomoc, mám taký problém: Mám zamestnanca ktorému vyplácam mzdu len v sume životného minima, lebo zbytok mu uhrádzam exekúciu, no čo v prípade ak má ďalšiu exekúciu??? mám najprv uhrádzať tú prvú exekúciu alebo polovicu jedej a polovicu druhej.... ďakujem krásne a prajem krááásny dníík
Majuska001
19.07.07,15:39
ďakujem za radu, začnem hľadať... :o)) ináč a ak má 9 detí a minimálnu mzdu, tým pádom exekúcií nedám nič???
Ingrid G.
20.07.07,10:35
Momentálne si lámem hlavu s jedným problémom: na celkom dobre zarábajúceho zamestnanca (čistá mzda cca 20.000 Sk) mi prišla exekúcia, ktorá nie je prednostná.
Predpokladám, že budem postupovať nasledovne: zostáva mu 60% zo životného minima, keďže žije sám (nemá manželku ani deti) 25% životného minima si nemá na koho uplatňovať. Ďalej mu zostáva 2/3 1,5-násobku životného minima, keďže nejde o prednostnú exekúciu. 1/3 1,5-nás. ŽM + zvyšok pošlem exekútorovi.
Zamestnancovi zostáva 60% ŽM + 2/3 1,5-násobku ŽM. Celú túto sumu však na účet zamestnanca nepošlem, nakoľko z výplaty odrátam sumu, ktorú prejedol v jedálni. A teraz môj problém: zamestnanec má aj zamestnaneckú pôžičku (podpísaná dohoda o zrážkach). Čo s ňou? Z ktorej časti ju uhradiť: zo sumy, ktorú by som mala poslať exekútorovi alebo z jeho dielu?
Ďakujem za odpoveď.
a.n.d.y.
23.07.07,10:21
exekútorovi pošleš to čo si vyrátala, tú zrážku vykonáš z jeho podielu-máš predsa ním podpísanú dohodu o zr. zo mzdy