Anita7
19.07.07,17:08
Zdravím,

SZČO je na PN od 18.06.2007 a naďalej aj na nej zostáva.
Za jún zaplatí len alikvotnú čiastku, tj 1064/30dni x 17 dní=605 Sk?
Je to správne?
Ako to je v prípade,ak SZČO bola na PN celý mesiac, platia sa nejaké odvody?

ďakujem za odpovede
veronikasad
19.07.07,15:16
Do zdravotnej poisťovne platí odvody v plnej výške aj počas PN, príp. rozdiel sa vysporiada v RZZP./najmenej 1064sk/.
Do SP vypočítaš odvody podľa vzorca, ktorý si uviedla,počítaj však radšej z VZ, každý fond však musíš počítať zvlášť a zaokrúhliť na celé SK nahor.

------------
Veronika
MILKA58
20.07.07,15:12
Už som o PN SZČO písala aj ja. Aj keď v podstate by sme mali platiť aj počas PN, pretože sú to preddavky a na budúci rok pri ročnom zúčtovaní sa to vráti, ale ja som počas mojej 2-mesačnej PN odvody do ZP neplatila. Do ZP som po ukončení PN doniesla potvrdenie zo SP o vyplatení nem.dávky a o trvaní PN a v ZP to akceptovali. Veď ja som vlastnej neplatila na základe informácie zo ZP a oni mi dali na výber, buď počas PN platiť a na budúci rok budem mať preplatok, alebo neplatiť ale doniesť potvrdenie zo SP.
veronikasad
20.07.07,15:28
Už som o PN SZČO písala aj ja. Aj keď v podstate by sme mali platiť aj počas PN, pretože sú to preddavky a na budúci rok pri ročnom zúčtovaní sa to vráti, ale ja som počas mojej 2-mesačnej PN odvody do ZP neplatila. Do ZP som po ukončení PN doniesla potvrdenie zo SP o vyplatení nem.dávky a o trvaní PN a v ZP to akceptovali. Veď ja som vlastnej neplatila na základe informácie zo ZP a oni mi dali na výber, buď počas PN platiť a na budúci rok budem mať preplatok, alebo neplatiť ale doniesť potvrdenie zo SP.

Milka, potvrdenie o PN musí priniesť každá SZĆO, možno s inou poisťovňou sa dohodneš, ale VšZP, trvá na preddavkoch aj počas PN. Dopisovala som si meilom s ich právnikom, neustúpil. Možno by akceptovali len nejakú dlhodobú PN-ku, na žiadosť poistenca o platenie preddavkov inak. Určite nie na základe predloženej PN-ky.

-------
Veronika
MILKA58
20.07.07,15:37
Súhlasím. Nielen každá poisťovňa má svoje predpisy, ale niekedy aj v poisťovni nemajú pracovníci rovnaký názor. Ja som poistená v Spoločnej zdravotnej a tiež pri prvej návšteve, keď som sa bola informovať, pracovníčka bola veľmi odmeraná, druhá mi zase poradila, že platiť nemusím, čo som aj urobila.