hribopierre
19.07.07,20:32
Prajem prijemny den, potreboval by som poradit. Mam viacero otazok a budem rad ak mi poradite a pomozete.
Chystame sa rekonstruovat byt: vymena jadra, vymena okien, rozvodov elektriny, zburame nejake priecky, zamurujeme 2 dvere, stierky, malovanie, bezpecnostne dvere, vstavane skrine. Tu su otazky, ktore ma najviac trapia:

1. mozete mi poradit ako sa chranit voci meskaniu firmy oproti dohodnutemu terminu? Hovoril som s jednou firmou na euro okna, a oni tvrdia ze sa tam uvadzaju iba promile pri omeskani a nie percenta, co je podla mna pre nich zanedbatelna ciastka. Napr v tomto linku v diskusii sa uvadza 2% dole z ceny pri kazdom dni omeskania. http://bachrata.blog.sme.sk/c/104474/Ako-sme-sa-presvedcili-o-neprofesionalite-slovenskej-firmy.html Myslite si ze je realne aby na to firma pristupila???

2. chceme otocit a presunut radiatory na inu stenu ako na ktorej su momentalne namontovane. Bude ich treba odrezat od stupaciek a nanovo nazvarat. Akym chybam sa vyhnut pri tejto cinnosti a na co dat pozor. Ako nenarusit regulaciu, aby som nemusel popripade celej bytovke plati vyregulovanie nanovo. Kolko by stalo take vyregulovanie (7posch, po 3 byty)

3. budeme davat na podlahu OSB 3 dosku – drevostrieska, a popri stenach sa bude nechavat cca 1-1,5 cm medzera. Daju sa touto medzerou tahat nove elektricke rozvody, ktore by boli ulozene v listach??? Na co davat najvacsi pozor pri novych elektrickych rozvodoch???

4. co v pripade ze budeme robit niektore upravy, ktore nie su papierovo podlozene (vyrezanie casti parapetu pod oknom) miestny urad mi to neodobril, posielaju ma na utvar hlavneho architekta, a je mi jasne ze ani tam nepochodim. Chcem sa spytat ake pokuty pripadne postihy (uvedenie do povodneho stavu) hrozia, ak nieco nie je papierovo dovolene ale napriek tomu urobene. Na sidlisku je 7-8 takychto uprav, ze je na 6 m dlhej loggii vyrezany novy otvor na balkonove dvere z kuchyne a ten stary otvor z obyvacky je zamurovany. Niekde su osadene povuvne franuczske okna. Mam posudok statika, podotykam ze to nie je ziadny moj znamy, ktory by to schvalil napriek tomu ze je to nebezpecne.

Rekonstrukcia bytu bude na sidlisku v Kosiciach, preto by som bol rad ak by ste napisali firmy, s ktorymi ste spolupracovali a stoja za to aby ich clovek odporucil dalej. Privitam vsetky vase rady, aby rekonsturkcia prebehla s co najmenej problemami. Casom mozem prilozit fotodokumentaciu ako to prebieha. Este raz dakujem Peter