Balažová Denisa
20.07.07,08:40
Ahojte poraďáci.
Mám na starosti futbalový klub, ktorý bude poriadať futbalový turnaj. Dostali na toto podujatie od sponzora peňažný dar cez darovaciu zmluvu.
Za tieto peniaze idú nakúpiť potraviny na guláš, alko a nealko a zaplatia hudbu. Za guláš a pitie budú vyberať peniaze.
Otázka znie, či môžu vôbec niečo také usporiadať a či príjem, ktorý z toho budú mať, treba zdaniť a podať na konci roka daňové priznanie.
Ďakujem za opovede.
victoria
20.07.07,10:02
No, ja by som asi zacala rozmyslat takto :
- co je definovane v stanovach zdruzenia ako hlavne a teda od dane oslobodene cinnosti ? je tam nejaka cinnost pod ktoru by spadala organizacia futbaloveho turnaja ?
- potom by som si rozobrala dalsie cinnosti s tym spojene - teda predaj hotovych jedal a napojov
Mate na taketo nieco zivnostenske opravnenie alebo to je v stanovach zdruzenia ?
Zistili ste si ako je to pri predaji s povinnostou registracnej pokladne ?
Skutocnost vsak byva spravidla uplne ina a vo vela pripadoch rozne miestne kluby a zdruzenia organizuju taketo akcie a my uctovncii mame potom z toho v smutku :-( resp. teraz by sa zislo pod sprchou :-)
victoria
20.07.07,10:02
teda zabudla som napisat ze hlavu :-)
Balažová Denisa
20.07.07,10:30
Zabudla som spomenúť, že vôbec nemá ich stanovy, pretože toto združenie existuje už od 1991 a k stanovám som sa vôbec nedopátrala. Možno by sa mi ešte zišla rada, kde by som ich mohla nájsť. A myslím, že od nich sa potom bude všetko odvíjať.
Inak ďakujem