Karol - zamestnanec
20.07.07,08:42
dobry den, mohli by ste mi prosim poradit, ake su mozne nasledky porusenia liecebneho rezimu? viem, ze tato tema tu uz bola rozoberana, mna by zaujimala, ze v pripade dokazania porusenia liecebneho rezimu, ma zamestnavatel pravo pozadovat nahradu usleho zisku? Mne bolo povedane, ze porusenie liecebneho rezimu nerusi PN, len ma za nasledok zastavenie davok za danu dobu... Vopred dakujem za Vase rady...
Orsz
20.07.07,07:15
dobry den, mohli by ste mi prosim poradit, ake su mozne nasledky porusenia liecebneho rezimu? viem, ze tato tema tu uz bola rozoberana, mna by zaujimala, ze v pripade dokazania porusenia liecebneho rezimu, ma zamestnavatel pravo pozadovat nahradu usleho zisku? Mne bolo povedane, ze porusenie liecebneho rezimu nerusi PN, len ma za nasledok zastavenie davok za danu dobu... Vopred dakujem za Vase rady...

Pri porušení liečebného režimu sazastavia dávky PN - ak je to počas prvých 10 dní, tak zamestnávateľ pri tomto zistení nemusí takémuto zamestnancovi vyplatiť nemocenské dávky. Ak je to po 10 dni a zistí to SP - nevypláca tieto dávky SP. Nie je možné, aby zamestnávateľ žiadal náhradu za ušlý zisk, pretože tým, že lekár vystaví doklad o PN, by zamestnávateľ narušil dôveryhodnosť konania lekára, čo sa nerobí. Zamestnanec i keď je chorý, mnohokrát poruší liečebný režim, a nie je v kompetencii lekára niesť za to zodpovednosť. A neznamená to, že vystavený doklad o PN je týmto bezpredmetný.
Karol - zamestnanec
20.07.07,07:42
dakujem za rychlu odpoved. este by som sa chcel spytat, ci za porusenie liecebneho rezimu moze byt udelena nejaka forma pokuty (poriadkova a pod.) zo strany soc. poistovne? resp. vysledkom daneho konanie je cisto zastavenie vyplacania davok? dakujem za reakciu...
Orsz
20.07.07,07:43
dakujem za rychlu odpoved. este by som sa chcel spytat, ci za porusenie liecebneho rezimu moze byt udelena nejaka forma pokuty (poriadkova a pod.) zo strany soc. poistovne? resp. vysledkom daneho konanie je cisto zastavenie vyplacania davok? dakujem za reakciu...

Len zastavenie dávok. Žiadna pokuta :) .
Karol - zamestnanec
20.07.07,08:13
som vdacny za rychlu reakciu, prajem Vam pekny zvysok dna...