Majka K
20.07.07,12:55
Ahojte...chcela by som nejaké rady ohľadom dovolenky v Thajsku v novembri, máme výročie sobáša s manželom a chcela by som ho prekvapiť. Na ktorú cestovku sa obrátiť, aby sme sa nesklamali?
BOND
25.07.07,07:13
www.rudolfreisen.cz jednoznacne najlepsie ceny pri odletoch z Mnichova
alebo ck ecomm bratislava
najlepsie vsak individualne, ale kedze idete prvy krat tak radsej cestovka.
Babe
25.07.07,07:54
Dovolenku v Thajsku by som doporučovala individuálnu. So sprievodcom Lonely Planet sa to dá krásne naplánovať. Krabi, alebo Koh Samui nič nepokazíš. Doprava aj ceny sú skvelé.
Ak to ale chceš exkluzívne, že Ti všetko zorganizujú, tak potom možno www.bubo.sk (http://www.bubo.sk), www.leonardo.sk (http://www.leonardo.sk).
Tatiana 1
26.07.07,09:56
Bola som na dovolenke v Thajsku minuly rok v novembri s CK Bubo. Bol to poznavaci zajazd Thajsko-Malajzia-Singhapur s pobytom pri mori, oblast Krabi.Bolo super, nakrajsia dovolenka aku som zazila. Thajsko je uzasna krajina, uzasni ludia, strava, more,doporucujem.
pivko
28.07.07,04:57
Najlacnejsia letenka- Aerosvit airlines - boeing 767, Budapest -Kiev - Bangkok.
taxik z letiska do Pattaye zjednavat na 1.500 bath.
ubytovanie centrum ulica soi Boakaw ,da sa najst slusna izba aj za 600bath/noc. letenka z pattaye-UTAPAO letisko na Koh Samui alebo Koh Phuket cca 5.000 Bath spiatocna.
Macka
13.08.07,09:23
Ahojte...chcela by som nejaké rady ohľadom dovolenky v Thajsku v novembri, máme výročie sobáša s manželom a chcela by som ho prekvapiť. Na ktorú cestovku sa obrátiť, aby sme sa nesklamali?
Ahoj Majka,

aj ja mám s manželom na rok okrúhle výročie svadby, a chystám podobné prekvapko ako ty, a tiež do Thajska.Keďže nie sme skúsení cestovatelia ,a moja angličtina je veľmi chabá /ale budem sa zdokonaľovať/ neriskujem to po vlastnej osi, a tiež hľadám po internete všeko možné o krajine a tiež sledujem a porovnávam ponuky jednotlivých kancelárií a internetových serverov.Môj sen je ísť na 15-17 dní a zájazd spojiť s prehliadkou Bankoku a potom pobyt na nejakom ostrove.Podľa toho čo som všelikde vyčítala asi by som sa najradšej pozrela na "kokosový" ostrov KOH SAMUI alebo hornatý KOH CHANG.Existuje toho na internete strašne veľa ,a tak študujem na nete aj recenzie, aby som vedela čo ma čaká.Ak by si chcela pridám zoznam takých naj... webových stránok.Alebo si si už vybrala?Daj vedieť kde a za čo.Ja ešte stále hľadám.Už som si vytvorila aj v execeli tabuľku a tam si vždy ukladám keď niečo zaujímavé nájdem aj s popisom,počtom dní, cenou a cestovkou.A potom už budem len selektovať ,až sa hádam k niečomu prepracujem.Ale mám trošku viac času ako ty.Tak pekne vyberaj a hoď sem potom info čo si vybrala.A ak má niekto konkrétne dobré skúsenosti tak poraďte ako Majke tak aj mne.
Ďakujeme.
pivko
13.08.07,17:24
Na Koh Samui sa treba pripravit na vyssie ceny/najlepsia plaz shaweng/ a Koh Chang je sice pekny ,hlavne white sands beach,ale strasna nuda.max 3dni.
Macka
15.08.07,05:58
Na Koh Samui sa treba pripravit na vyssie ceny/najlepsia plaz shaweng/ a Koh Chang je sice pekny ,hlavne white sands beach,ale strasna nuda.max 3dni.

A čo ostrov Krabi? Ja by som najradšej leňošila niekde na krásnej pláži s bielym pieskom, palmami, pozvoľným vstupom do mora, teplou vodičkou, a večer nejaké romantické prechádzky po nejakom mestečku, ráno na trhu so všetkým možným, večere v príjemných reštauráciách, a zopár výletov po ostrove.Ubytko hneď pri pláži,nemusí byť luxusné,ale čisté s klímou, a najradšej nejakú vilku s prípadným bazénom.A samozrejme prehliadka Bankoku.To je moja predstava o dovolenke pre nás ,manželov v strednom veku v Thajsku.Dá niekto typ na takýto ,dúfam, uskutočniteľný sen?
BOND
15.08.07,09:54
Doporučujem ubytovať sa na Phukete-Pathong , Karon , alebo Kata beach a odtial chodit na vylety po ostrovoch ako Phi phi , Ko Phang Na atd.
ceny vyletov su v porovnani s dovolenkami inde -smiešne nizke.
Macka
16.08.07,10:14
Doporučujem ubytovať sa na Phukete-Pathong , Karon , alebo Kata beach a odtial chodit na vylety po ostrovoch ako Phi phi , Ko Phang Na atd.
ceny vyletov su v porovnani s dovolenkami inde -smiešne nizke.


Ďakujem za radu,

ale po prečítaní mnohých recenzií som Phuket vylúčila.A čo sa týka výletov,postačí mi Bankok a potom miestne výlety po ostrove .Každý má niečo zaujímavé.Nechcela by som sa premávať jednotlivými ostrovmi,zvlášť nie na lodi, z ktorej mám panický strach.Ale ďakujem za tip.
BOND
16.08.07,15:09
Ake recenzie??? bol som na Phukete 11x kazda cesta min. 1 mesiac, presiel som cele Thajsko od hora az dole po Malaiziu a na Phuket nedam dopustit.
Ostatne Thajsko je juhocinske more a to sa nikdy nevyrovna andamanskemu co je vlaste skoro otvoreny indicky ocean.
BOND
16.08.07,16:32
Este ku tomu Bangkoku- /KRUNG THEP/
na Bangkok staci aj zaplatena prehliadka cestovnou agenturov, pozries kralovsky palac, wat po kde je zlaty budha , povozis sa lodou po kanaloch , pozries kralovske lodenice nakrmis sumce a koniec.inac je Bangkok o nicom len smrad dusno a ceny v obchodoch su vysie ako v Pattay.
bábika
16.08.07,16:54
Aj mňa zaujíma Thajsko , takže som rada. že konečne sa tu píše aj o cestovaní na vlastné riziko, nie cez cestovku, i keď som pozerala letenky stále tomu nerozumiem koľko by ma vyšla letenka + ubytko cca 10 dňová dovolenka do Thajska nie cez cestovku? Ako sa dobre ubytovať? Počula som , že ceny sú tam nízke, ako je to s výletmi, veľmi ma láka ostrov Phi phi. Mňa zaujíma ohľadom Thajska, všetko takže ak máte niekto skúsenosti píšte budem Vám veľmi povďačná.
BOND
17.08.07,03:39
uz treti rok po sebe /chodim do Thajska zhruba 2x do roka/ lietam s ukraincami.
ako som uz pisal AEROSVIT AIRLINES, letenka Budapest-Kiev-Bangkok v sezone cca od 1.11. do 31.3. - 26.500,- ak si ju rezervujes aspon pol roka vopred.mimo sezonu cca 21.000,-.
da sa este lacnejsie s Cathay pacific ,ale je to cez pol zemegule ,prestup London,Hong Kong-Bangkok.
dalo by sa este lacno z Mnichova ,ale ja to mam do Mnichova 1.000km.
ak ta este nieco zaujima napis.
Macka
17.08.07,09:42
Ake recenzie??? bol som na Phukete 11x kazda cesta min. 1 mesiac, presiel som cele Thajsko od hora az dole po Malaiziu a na Phuket nedam dopustit.
Ostatne Thajsko je juhocinske more a to sa nikdy nevyrovna andamanskemu co je vlaste skoro otvoreny indicky ocean.

Prepáč Bond,

nechcela som Ťa uraziť.Určite je Phuket ako ostrov pekný.Len pre mňa moc veľký a moc prešpikovaný turistami.A recenzie som čítala na rôznych dovolenkových serveroch.A aj keď sa mi aj niektorý hotel alebo vilka na Phukete celkom pozdávala ,celý zájazd vyšiel neskutočne draho.A to si pre dve osoby nemôžem dovoliť.A keďže som V Thajsku nikdy nebola a nie som až taká dobrodružná povaha ,a takisto moja angličtina je v počiatočnom štádiu, nemôžem si dovoliť a ani nemám odvahu cestovať na vlastnú päsť,aj keď je to určite lacnejšie.Už som aj našla nejaké ubytovanie na ostrovoch ,ktoré patria Čechom alebo aj Slovákom, stačí zabezpečiť letenku a dopraviť sa na miesto, ale fakt v tom nie som zbehlá. Asi by som sa bála.To by sme museli ísť s niekým skúsenejším ,takže toľko.Tiež neviem porovnať aké je Andamské a aké Juhočínske more.Ale ja nevyhľadávam more na potápanie a pozorovanie podmorského života,naopak ja sa všelijakých potvoriek a rýb bojím ,takže som rada ,keď sa okolo v mori nič podozrivé nepohybuje a tak na rozdiel od mnohých vyhľadávam more kde to až tak nežije.To som napríklad zažila v Tunisku ,kde okrem pár medúz nič neplávalo a potom na Zakyntose,kde bolo more neskutočne čisté a krásne ,bez akejkoľvek rybky,aj keď pre mňa trochu chladnejšie.To len pre vysvetlenie.Každému sa páči niečo iné.A ja som si prečítala dobré recenzie práve na tieto ostrovy KOH SAMUI,KRABI a KOH CHANG.Preto som sa na ne zamerala.Verím tomu čo píšu ľudia a nie cestovky.Preto verím aj Tebe ,že Phuket je pekný ostrov,ktorý má čo ponúknuť .A ešte som nepovedala posledné slovo.Informácie zháňam ďalej a dám si poradiť.Takže Ti moc ďakujem za tvoj názor a za tvoje rady ,a budem rada keď sa ešte niekto pridá a napíše svoje skúsenosti a prípadne tipy na super dovolenku v Thajsku.
Takže Bond, ešte raz díky.
bábika
17.08.07,14:56
Bond ďakujem ti veľmi pekne za info, pozerala som aj niejaké letenky našla som cca za 20. 000, ale podrobne som to neskúmala či by to bolo cez pol zemegule, treba si kúpiť mapu Thajska a tak hľadať ubytko? Ako hľadať ubytko dobré a za prijateľnú cenu? Voped dík, dúfam, že moc ťa stým neotravujem. S pozdravom Bábika
BOND
17.08.07,18:26
Ahoj bábika.ak sa ti podari najst za 20.000,- tak napis aka spolocnost a odkial.
ja sa chystam zase 02/2008. ubytko jednoznacne osobne na mieste , cez internet su pevne ceny a na mieste sa da zjednavat ako na trhu.akurat si vyber co by sa ti pacilo.ja chodim stale na mesiac a hotel ktory stoji na noc 1.200,- bath si zjednam na 12.000/mesiac + elektrika a voda zvlast kolko spotrebujem...cca 3.000,-/mesiac.tak ze vlastne mam za 15.000,-ubyt na mesiac.
tu je ten hotel :http://www.chabahutresortpattaya.com
prikladam este mapu :http://www.thaiwaysmagazine.com/pattaya_map/pattaya_map_pattaya.html
bábika
20.08.07,03:46
Bond veľmi pekne ďakujem, ak nájdem tú letenku čo som pozerala ozvem sa ti určite. Bábika
BOND
20.08.07,04:19
vcera som stretol znameho tak ma letenku za 25.200,- EVA air priamy let z Viedne, ale teraz oktober tak ze to bude este mimosezonna cena.
bábika
20.08.07,07:00
Bond ja som našla tieto na nete ale ja nie som v tom zbehlá takže ti to posielam a over si to všetko je z Viedne do Phuketu sú to ale sumy bez letiskových poplatkov Martinar Holland 19.379,CHina Airlines 19.909, Catay Pacific Airways 21.433,
KLM 24.149, Air France 23.619,KLM 23.156, Malaysia Airlines 22.692, ale neviem dlžky letu dátumy pobytu sú všetky od 1.2. do 10.2. návrat ja som hľadala tak na 10 dní, neviem či ti to pomôže ale snáď, ozaj ešte jedno a cez cestovku sa letenka nedá dáko vybaviť zľavnene? A ako je to s pobytom detí v Thajsku odporúčaˇš brať deti do Thajska alebo nie. Díky za info. Držím palce na dobrú cenu letenky a pekný pobyt v Thajsku. Bábika
BOND
20.08.07,09:14
Bond ja som našla tieto na nete ale ja nie som v tom zbehlá takže ti to posielam a over si to všetko je z Viedne do Phuketu sú to ale sumy bez letiskových poplatkov Martinar Holland 19.379,CHina Airlines 19.909, Catay Pacific Airways 21.433,
KLM 24.149, Air France 23.619,KLM 23.156, Malaysia Airlines 22.692, ale neviem dlžky letu dátumy pobytu sú všetky od 1.2. do 10.2. návrat ja som hľadala tak na 10 dní, neviem či ti to pomôže ale snáď, ozaj ešte jedno a cez cestovku sa letenka nedá dáko vybaviť zľavnene? A ako je to s pobytom detí v Thajsku odporúčaˇš brať deti do Thajska alebo nie. Díky za info. Držím palce na dobrú cenu letenky a pekný pobyt v Thajsku. Bábika
Ahoj bábika. na 10 dni by som ti ani individualne neodporucal-zbytocne draha letenka.cez cestovku sa da letenka charterova,mne to ale nevyhovuje , lebo tam je max.pobyt 2 tyzdne.ja som bol zo synom prvy krat ked mal 8 rokov ,ale svedi, fini tam chodia aj z batolatami.
bábika
20.08.07,18:07
Ďakujem. Bábika
BOND
22.08.07,15:28
Prepáč Bond,

nechcela som Ťa uraziť.Určite je Phuket ako ostrov pekný.Len pre mňa moc veľký a moc prešpikovaný turistami.A recenzie som čítala na rôznych dovolenkových serveroch.A aj keď sa mi aj niektorý hotel alebo vilka na Phukete celkom pozdávala ,celý zájazd vyšiel neskutočne draho.A to si pre dve osoby nemôžem dovoliť.A keďže som V Thajsku nikdy nebola a nie som až taká dobrodružná povaha ,a takisto moja angličtina je v počiatočnom štádiu, nemôžem si dovoliť a ani nemám odvahu cestovať na vlastnú päsť,aj keď je to určite lacnejšie.Už som aj našla nejaké ubytovanie na ostrovoch ,ktoré patria Čechom alebo aj Slovákom, stačí zabezpečiť letenku a dopraviť sa na miesto, ale fakt v tom nie som zbehlá. Asi by som sa bála.To by sme museli ísť s niekým skúsenejším ,takže toľko.Tiež neviem porovnať aké je Andamské a aké Juhočínske more.Ale ja nevyhľadávam more na potápanie a pozorovanie podmorského života,naopak ja sa všelijakých potvoriek a rýb bojím ,takže som rada ,keď sa okolo v mori nič podozrivé nepohybuje a tak na rozdiel od mnohých vyhľadávam more kde to až tak nežije.To som napríklad zažila v Tunisku ,kde okrem pár medúz nič neplávalo a potom na Zakyntose,kde bolo more neskutočne čisté a krásne ,bez akejkoľvek rybky,aj keď pre mňa trochu chladnejšie.To len pre vysvetlenie.Každému sa páči niečo iné.A ja som si prečítala dobré recenzie práve na tieto ostrovy KOH SAMUI,KRABI a KOH CHANG.Preto som sa na ne zamerala.Verím tomu čo píšu ľudia a nie cestovky.Preto verím aj Tebe ,že Phuket je pekný ostrov,ktorý má čo ponúknuť .A ešte som nepovedala posledné slovo.Informácie zháňam ďalej a dám si poradiť.Takže Ti moc ďakujem za tvoj názor a za tvoje rady ,a budem rada keď sa ešte niekto pridá a napíše svoje skúsenosti a prípadne tipy na super dovolenku v Thajsku.
Takže Bond, ešte raz díky.
Ahoj Macka!
skus sa pozriet na stranku:http://www.rudolfreisen.cz/
tu mas do Thajska niekedy last minute ponuku do 4*hotela aj za 22.000 CzK,len treba sledovat.z Nitry do Mnichova na letisko je cca 650km a parkovanie je tam lacne.
Macka
27.08.07,10:38
Ahoj Macka!
skus sa pozriet na stranku:http://www.rudolfreisen.cz/
tu mas do Thajska niekedy last minute ponuku do 4*hotela aj za 22.000 CzK,len treba sledovat.z Nitry do Mnichova na letisko je cca 650km a parkovanie je tam lacne.


Bond, ďakujem,

práve som sa vrátila zo slovenskej dovolenky, a tak som nemohla reagovať skôr. Určite sa na tú webovú stránku pozriem a budem sledovať. Len ja na lasty moc nie som.Radšej beriem first moment ,aj kvôli vybaveniu dovolenky v práci ,a aj väčšieho výberu ubytovania.
Takže idem na to.
a+d+o
31.08.07,08:17
Taktiez odporucam ostrov PHI-PHI... Je tam nadherne
BOND
31.08.07,08:59
Bábika čo ty na to?
Odlet 20.09.07
Oblast Cha Am
Země Thajsko
Hotel Beach Garden
Stravování snidane
Odlet z Mnichov
Délka pobytu 10 nocí
Cena last minute 18990 CZK
bábika
05.09.07,13:03
Ahoj Bond to je super cena aj všetko okolo toho ale v septembri?nie je ideál február? a kde si to pohľadal?vidieť, že máš skúsenosti ja som na začiatku. Díky. zatiaľ.Ahoj. B.
BOND
05.09.07,15:49
Ahoj Bond to je super cena aj všetko okolo toho ale v septembri?nie je ideál február? a kde si to pohľadal?vidieť, že máš skúsenosti ja som na začiatku. Díky. zatiaľ.Ahoj. B.
ahoj bábika!
jasné že február je naj ,ale aj september je O.K.a toto je nenormálna cena a hotel:
Odlet20.09.07OblastKoh SamuiZeměThajskoHotelSiam BayviewStravovánísnídaněOdlet zMnichovDélka pobytu10 nocíCena last minute20900 CZK
pozri :http://www.rudolfreisen.cz/
bábika
08.09.07,05:19
Dakujem Bond za pomoc, minule som tiež pozerala túto cestovku a majú dobré ceny. Ale neviem ako mi to výde i keď túžim po Thajsku, ale asi to budem musieť odložiť, ale vdaka za pomoc a dúfam, že tebe to výde a budeš mať super nové zážitky a oddych. S pozdravom. B.
tahity
14.09.07,19:13
Pozdravujem milovníkov Ázie a Thajska

Ak cestovku, tak tiež odporúčam www.bubo.sk
My sme sa rozhodli ísť bez cestovky. Keď sa vieš dohovoriť anglicky nie je žiadny problém. Z letiska v Bangkoku sme sa dostali na vyhlásenú rušnú ulicu Khao San Road kde sa schádza najviac turistov (my sme tam začuli aj slovenčinu :) , kde sa dá vyhladať vela ubytovaní (aj v okolí tejto ulice), kúpiť si výlety alebo presun do iných častí Thajska aj do iných štátov Laos, Kambodža, Vietnam.
Naše ubytko: http://www.newjoe.com/index.htm (dá sa rezervovať)
- v blízkosti bol aj kráľovský palác doprava k nemu pešo :)
pozri: http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&lr=lang_sk&hl=en&msa=0&ll=13.754225,100.497887&spn=0.016049,0.022724&t=k&z=16&om=1&msid=117115355378915137657.00043a1d868f74d2dfe3a
Potom sme sa presunuli busom na sever Thajska do Chiang Mai - tam sme boli na 3-dňovom treku v horách (dá sa vybaviť v každom guest house).
Potom sme išli do Sukhotai - najstaršie Thajské mesto, potom spat do Bangkoku. Tam sme si vybavili prepravu na ostrov Kho Tao a Kho Phangan a odtial sme išli ešte dole nižšie na juh na Krabi (Ao Nang).

Na tento pre mňa dobrodružný zážitok nikdy nezabudnem a naozaj ak máte možnosť a nejaké peniažky naviac neváhajte. Ázia je velmi lacná iba letenka stojí vela. Ale tie zážitky sú na nezaplatenie. Ked ste tam máte chuť íst domov všetko všetkým porozprávať až tak Vás to chytí a potom rýchlo rýchlo spať si to tam ďalej užívať. Ako laik Ázie som bola plná predsudkov ale to už je minulosť.
Veľmi, veľmi tam bolo dobre :)
Pefito
16.11.07,17:50
V andamanskom mori je mnoho iných , kľudnejsich a lacnejsích ostrovov , ktoré sa krásou Phuketu minimálne vyrovnajú .
Ale je to samozrejme vec vkusu :)
Pefito
16.11.07,18:07
PS: To bolo k Bondovmu komentáru o Phukete.
Inak letenky na 2/2008 sa mi podarilo zohnať cez Egypt air za 20 000 aj s poplatkami . Ak by som šiel len na mesiac , čo nejdem , mal by som ich za 17 000 cez ukraincov . Treba si počkať na dobrú akciu , ale zas nečakať pridlho.
Thajsko je fajn zemička , veľmi pohodová , pekná a tiež lacná ( zatial ) .
Každpopadne odporucam individuálnu turistiku . Nikdy som si nerezervoval hotel či penzión vopred a ani raz sa nestalo , že by sme sa neubytovali k našej spokojnosti . Jediné s čím zo Slovenska odchádzam sú víza , platobná karta a kvalitný knižný sprievodca pre rýchlejšiu orientáciu . S tými par handrami mi to naplní 30 l vak . Topánky (kedže u nás je eštetuhá zima ) pravidelne odhadzujem po vystúpení z lietadla na letisku v BKK .Naspäť sa aj tak vraciam v nových :D.Čo sa týka nákladov nepočítajúc letenku sú smiešne . A tá kuchyňa :---....SEN .
Prajem krásny pobyt všetkým cestovateľom !:cool:
BOND
18.11.07,12:41
PS: To bolo k Bondovmu komentáru o Phukete.
Inak letenky na 2/2008 sa mi podarilo zohnať cez Egypt air za 20 000 aj s poplatkami . Ak by som šiel len na mesiac , čo nejdem , mal by som ich za 17 000 cez ukraincov . Treba si počkať na dobrú akciu , ale zas nečakať pridlho.
Thajsko je fajn zemička , veľmi pohodová , pekná a tiež lacná ( zatial ) .
Každpopadne odporucam individuálnu turistiku . Nikdy som si nerezervoval hotel či penzión vopred a ani raz sa nestalo , že by sme sa neubytovali k našej spokojnosti . Jediné s čím zo Slovenska odchádzam sú víza , platobná karta a kvalitný knižný sprievodca pre rýchlejšiu orientáciu . S tými par handrami mi to naplní 30 l vak . Topánky (kedže u nás je eštetuhá zima ) pravidelne odhadzujem po vystúpení z lietadla na letisku v BKK .Naspäť sa aj tak vraciam v nových :D.Čo sa týka nákladov nepočítajúc letenku sú smiešne . A tá kuchyňa :---....SEN .
Prajem krásny pobyt všetkým cestovateľom !:cool:
Tak tie ceny leteniek ti neverím.
A Egypt air - treba čakať v Káhire skoro pol dňa.
Odkialje odlet?Tá cena na Aerosvit sedi ale v CZK a odlet Praha ,ale aj to v sezone asi skor nie...
Aerosvit z Budapešti cca 25.000 Skk
Pefito
18.11.07,13:30
:rolleyes:Spokojne môžeš veriť ,
ceny sedia , nemám dôvod si vymýšľať , to za čo kúpim letenku snáď nestojí za chválenie , len som konštatoval.
Ak nakupuješ cez klasické cestovky , alebo pelikán.sk , samozrejme máš to drahšie.
Inak ten aerosvit je už vypredaný , ja som tiež tento rok vo februári s nimi letel za 24 000 s BUD , čo je o 7 000 viac ako bola akciová cena ešte pred mesiacom .
Ano, v Káhire sa čaká cestou tam cca 2 hodky a naspäť 6 . Mne je to ale jedno , po 6 týždňoch v Thajsku a Malajzii ma 6 hodín na letisku nerozhádže.
:).
Pefito
18.11.07,13:33
Všetky lety o ktorých som hovoril boli z Budapešti . Viedeň mám ďaleko .
BOND
18.11.07,15:29
Všetky lety o ktorých som hovoril boli z Budapešti . Viedeň mám ďaleko .
Pošli link kde si kupoval letenky.
aj ja lietam vačšinou z Pešti nakoľko som z KE
mimo sezónu som už letel s Aerosvitom aj za 14.800 Sk, ale v sezóne ako píšeš ty si nechám poradiť že kde majú také lacné letenky.
Dik James.:D
Pefito
19.11.07,17:32
Môžeš skúsiť ( ak si ešte neskúšal ) etn.sk , studentagency.sk , ckm.sk
Cez etn mam egypt air za dvacku . Inak rezervoval som si to už pred takmer 2 mesiacmi . Koncom leta sú najlepšie výhliadky na dobré ceny budúcej sezóny . Pôvodne som chcel ísť na budúci rok s kúpenou jednosmernou letenkou , ktorú som mal možnosť získať za 12000 komplet , V BKK sa dajú kúpiť fakt lacné lety do EU . Tento rok som tam objavil jednosmerky aj za 10000 bahtov. To by som však potreboval mať trocha viac času, čo nemám .
Budemrád ked stihnem aspon 2 týždne v Malajzii.
BOND
19.11.07,17:54
Môžeš skúsiť ( ak si ešte neskúšal ) etn.sk , studentagency.sk , ckm.sk
Cez etn mam egypt air za dvacku . Inak rezervoval som si to už pred takmer 2 mesiacmi . Koncom leta sú najlepšie výhliadky na dobré ceny budúcej sezóny . Pôvodne som chcel ísť na budúci rok s kúpenou jednosmernou letenkou , ktorú som mal možnosť získať za 12000 komplet , V BKK sa dajú kúpiť fakt lacné lety do EU . Tento rok som tam objavil jednosmerky aj za 10000 bahtov. To by som však potreboval mať trocha viac času, čo nemám .
Budemrád ked stihnem aspon 2 týždne v Malajzii.
To si mal hneď napísať že sa jedná o letenky do 26 rokov!!nezavádzaj nás seniorov bludnými cenami.
A Malajzia je o ničom ,akurat Kuala Lumpur-pozri China Town, Menaru a Petronas a za dva dni utekaj nazad do Thajska.:D:D:D/začiatočník/
Pefito
19.11.07,20:32
O začiatočníctve by som tak otvorene nepísal , keď nevieš ani toľko , že študentské cestovky predavajú letenky aj ľuďom nad 26 rokov :DKľudne lietaj aj ďalej za 25 litríkov , veď mne to neprekáža ;). Inak do Malajzie sa samozrejme nechystám kvôli Kuala Lumpur a tým jej "skvostom " :). Veľké mestá a masový turizmus fakt nemusím . Preto tiež asi nikdy neuvidím "čarokrásne " pláže "malebnej" Patayi ,Hua hin ,a podobných šuntov :cool:.
Možno,keď budem v tvojom= značne pokročilom veku zmením názor na vec :D:D:D. Dovtedy beriem len prírodu , folklór a autentiku ( kým sa ešte dá nájsť)
BOND
20.11.07,05:05
O začiatočníctve by som tak otvorene nepísal , keď nevieš ani toľko , že študentské cestovky predavajú letenky aj ľuďom nad 26 rokov :DKľudne lietaj aj ďalej za 25 litríkov , veď mne to neprekáža ;). Inak do Malajzie sa samozrejme nechystám kvôli Kuala Lumpur a tým jej "skvostom " :). Veľké mestá a masový turizmus fakt nemusím . Preto tiež asi nikdy neuvidím "čarokrásne " pláže "malebnej" Patayi ,Hua hin ,a podobných šuntov :cool:.
Možno,keď budem v tvojom= značne pokročilom veku zmením názor na vec :D:D:D. Dovtedy beriem len prírodu , folklór a autentiku ( kým sa ešte dá nájsť)
Jasnéže viem že aj CKM predáva normálne letetenky ,ale tie tvoje ceny sú bájky a Pattayu nejako poznáš keď sa o nej tak vyjadruješ:---
vlado691
02.12.07,06:57
Chystám sa vo februari doThajska - Pattaya na mesiac - doporučte nejaký hotel za dobrý peniaz.Dakujem za odkazy
BOND
02.12.07,11:01
Chystám sa vo februari doThajska - Pattaya na mesiac - doporučte nejaký hotel za dobrý peniaz.Dakujem za odkazy
V príspevku č.17 maš super hotel priamo v centre.
normal price 1.000 noc , ale keď zoberieš izbu na mesiac tak dojednáš cenu na 12.000 + elektrina a voda -spolu cca 15.000 Bath.:D

http://www.hotels2thailand.com/pattaya-hotels/chaba-hut-resort-pattaya.asp

http://www.hotels2thailand.com/review.asp?id=482
vlado691
02.12.07,15:29
Ako daleko je to od pláže? Skor hladáme niečo bližšie k moru. Dík
BOND
02.12.07,17:14
Ako daleko je to od pláže? Skor hladáme niečo bližšie k moru. Dík
cca 300 m , ale v centre je pláž o ničom ,samé člny a bordel.sadneš na ťukťuk a za 15 Bath sa zvezieš na Jomtien , alebo si požičaj motorku/malú/keď zoberieš na viac ako týždeň tak zbiješ cenu aj na 100/deň , benzń stoji 26 Bath -tak že jazdiš zadarmo a pobehaš aj okolie a výlety.
vlado691
03.12.07,16:11
cca 300 m , ale v centre je pláž o ničom ,samé člny a bordel.sadneš na ťukťuk a za 15 Bath sa zvezieš na Jomtien , alebo si požičaj motorku/malú/keď zoberieš na viac ako týždeň tak zbiješ cenu aj na 100/deň , benzń stoji 26 Bath -tak že jazdiš zadarmo a pobehaš aj okolie a výlety.


Ahoj, dík za rady , skúsime niečo nájst na Jomtiene, nepoznáš tam nejaký hotel?
BOND
03.12.07,17:46
Nazdar,ale na Jomtiene večer nič nieje tak ak sa ti chce každý deň cestovať do centra a potom naspať.skus LEK hotel Jomtien , celkom slušny štandart , býval som v Lek hoteli ale čo je v centre pri Mike shoping.
BOND
03.12.07,17:51
Chystám sa vo februari doThajska - Pattaya na mesiac - doporučte nejaký hotel za dobrý peniaz.Dakujem za odkazy
a keby si chcel bývať super lacno v centre tak ešte odporúčam obľúbeny medzi kamarátmi SIAMSAWASDE HOTEL na soi Boakhaw, tzv FIALOVÝ.klima , tv, bazen, každý deň menia prádlo, minibar a cena zabita 600 za 2ku!!!
a kúpať sa možeš chodiť zadarmo 100m vedľa do 4* Siam Bay Wiev hotela:D:D:D
vlado691
13.12.07,15:21
a keby si chcel bývať super lacno v centre tak ešte odporúčam obľúbeny medzi kamarátmi SIAMSAWASDE HOTEL na soi Boakhaw, tzv FIALOVÝ.klima , tv, bazen, každý deň menia prádlo, minibar a cena zabita 600 za 2ku!!!
a kúpať sa možeš chodiť zadarmo 100m vedľa do 4* Siam Bay Wiev hotela:D:D:D

Ahoj, chystáme sa tam , chcem sa opýtat ohladom víz, ideme 29.1.08 priletíme do Bangkoku 30.1.08 o 12:00 hod. a vraciame sa 29.2.08 00:45 hod, mám obyčajné turistické víza, musím z Thajska vycestovat niekde na jeden den , aby som nemal problem pri odlete.Vychádza to 30-31 dní, na prelome.Pasovou kontrolou by sme mali prechádzat ešte asi 28.2 a lietadlo ma odlet 29.2.08 o 00:45 hod.Dík za radu.
BOND
15.12.07,08:03
Ahoj, chystáme sa tam , chcem sa opýtat ohladom víz, ideme 29.1.08 priletíme do Bangkoku 30.1.08 o 12:00 hod. a vraciame sa 29.2.08 00:45 hod, mám obyčajné turistické víza, musím z Thajska vycestovat niekde na jeden den , aby som nemal problem pri odlete.Vychádza to 30-31 dní, na prelome.Pasovou kontrolou by sme mali prechádzat ešte asi 28.2 a lietadlo ma odlet 29.2.08 o 00:45 hod.Dík za radu.
Nemáš problém, nakoľko doležitý je dátum na pečiatke v pase pri prílete a ty priletíš 30.1. a 28.2. prejdeš pasovou kontrolou keď odlietaš 29.2. 0:45:D
možno sa stretneme ,ale ja idem teraz na Phuket , pattaya je preplnená.Do Pattaye zajdem len pri cete spať na nákupy cca 5 dní.
Šťastnú cestu.
Martulienka
17.12.07,06:47
Bola som na dovolenke v Thajsku minuly rok v novembri s CK Bubo. Bol to poznavaci zajazd Thajsko-Malajzia-Singhapur s pobytom pri mori, oblast Krabi.Bolo super, nakrajsia dovolenka aku som zazila. Thajsko je uzasna krajina, uzasni ludia, strava, more,doporucujem.
Ahoj.My sa chystáme teraz vo februári cez Bubo na ten istý zájazd.Aj sa teším, aj sa obávam.Nebolo to strašne únavné? Zdá sa mi, že sa tam dosť cestuje....Dík za rady.:)
atka4
17.12.07,07:21
My sme sa vrátili s manželom vo štvrtok. Cesta je únavná, lebo obsedieť na zadnici toľko hodín, nie je malina, ale vynahrdí ti to pobyt. Teraz je tam super klíma, cez deň cca 30-32, ale úplne prijateľné pre našinca, nie neznesiteľná horúčava. Tip na dobrú cestu?
1-2 1/2-deci a spať.
Inak odporúčam brať málo vecí so sebou - tam si dáš veci vyprať ak bude trba za babku-20-80 báthov/kg, čo sú cca 4-5 tričiek. Rašej nabaľte tašky pred odchodom nákupmi, oplatí sa, ak máte cestu aj cez Bangkok a máte na nákupy čas.
Peknú dovolenku.
BOND
17.12.07,17:59
My sme sa vrátili s manželom vo štvrtok. Cesta je únavná, lebo obsedieť na zadnici toľko hodín, nie je malina, ale vynahrdí ti to pobyt. Teraz je tam super klíma, cez deň cca 30-32, ale úplne prijateľné pre našinca, nie neznesiteľná horúčava. Tip na dobrú cestu?
1-2 1/2-deci a spať.
Inak odporúčam brať málo vecí so sebou - tam si dáš veci vyprať ak bude trba za babku-20-80 báthov/kg, čo sú cca 4-5 tričiek. Rašej nabaľte tašky pred odchodom nákupmi, oplatí sa, ak máte cestu aj cez Bangkok a máte na nákupy čas.
Peknú dovolenku.
cesta-súhlasím , nákupy :Pattaya je lacnejšia ako Bangkok, značkove veci by som tam prať nedal,/manželka tam nedá prať nič!/preto tam chodím v handrách:D a pozor akou spoločnosťou letíte naspať ,aby vám nedali zaplatiť nadváhu batožiny a to z bkk do europy je super drahý špás:(
mne sa to ešte ale nestalo lebo viem ako na to:D:D:D
Martulienka
20.12.07,06:49
Ďakujem za rady.Dozvedela som sa, že sa dajú poprípade aj tričká kúpiť, keby bolo potrebné, vraj nie sú drahé.Tak sa už vytešujem.Pekné Vianoce.
Martulienka
20.12.07,06:51
Ozaj a čo by si mi doporučovala kúpiť z Tvojich skúseností? Ja totiž zatiaľ nemám prehľad, chystám sa cez sviatky trochu posurfovať a pozisťovať.Ale kľudne by som si dala aj doporučiť....Vrelé dík.
BOND
20.12.07,07:25
Ozaj a čo by si mi doporučovala kúpiť z Tvojich skúseností? Ja totiž zatiaľ nemám prehľad, chystám sa cez sviatky trochu posurfovať a pozisťovať.Ale kľudne by som si dala aj doporučiť....Vrelé dík.
Športové veci v značkových obchodoch! nie na trhu sú cca o 40-50% lacnejšie ako u nás
Martulienka
31.12.07,14:17
My sme sa vrátili s manželom vo štvrtok. Cesta je únavná, lebo obsedieť na zadnici toľko hodín, nie je malina, ale vynahrdí ti to pobyt. Teraz je tam super klíma, cez deň cca 30-32, ale úplne prijateľné pre našinca, nie neznesiteľná horúčava. Tip na dobrú cestu?
1-2 1/2-deci a spať.
Inak odporúčam brať málo vecí so sebou - tam si dáš veci vyprať ak bude trba za babku-20-80 báthov/kg, čo sú cca 4-5 tričiek. Rašej nabaľte tašky pred odchodom nákupmi, oplatí sa, ak máte cestu aj cez Bangkok a máte na nákupy čas.
Peknú dovolenku.

Ďakujem. A zároveň sa chcem poinformovať- chceme si zaplatiť prelet z Bankoku na Krabi a zároveˇm sa dá doplatiť Bubo Prémium.Aké je ubytovanie na Krabi- myslím to v základnej cene?Oplatí sa doplatiť si? V cestovke nám doporučovala si doplatiť, ale je to dosť naviac.Vedela by si mi poradiť? Budem veľmi povďačná.Pekného Silvestra.
vlado691
15.01.08,14:55
Chcem sa opýtat či sa platí na letisku pri odlete taxa 700 bht.
Dakujem
BOND
16.01.08,05:14
Chcem sa opýtat či sa platí na letisku pri odlete taxa 700 bht.
Dakujem
Už sa neplatí a bolo to 500 nie 700 Bth:---
vlado691
16.01.08,16:52
Ok dík za info nepamatal som si tú sumu presne
BOND
01.03.08,16:25
Nedá mi to neoprášiť starú tému ale tu je jedna super ponuka pre záujemcov!
http://www.rudolfreisen.cz/
Clone1
02.07.08,19:15
čiže v skratke, aké ceny sú v Thajsku?

ubytko cca 150 až 300 sk na noc?
strava 50-150 sk ?

oblečenie, príklad adidas tenisky, tričko?

Dá sa vojsť s cenou do 40 tis Cca 20 dní?
Ak rátam 25 letenku tam i späť?

ďakujem
pivko
03.07.08,08:06
čiže v skratke, aké ceny sú v Thajsku?

ubytko cca 150 až 300 sk na noc?
strava 50-150 sk ?

oblečenie, príklad adidas tenisky, tričko?

Dá sa vojsť s cenou do 40 tis Cca 20 dní?
Ak rátam 25 letenku tam i späť?

ďakujem
Tak pri dnešnom kurze 57hal/Bath
http://www.bangkokbank.com/Bangkok+Bank/Personal+Banking/Foreign+Exchange/FX+Rates/default.htm
tam bude super lacno.Zažil som aj časy keď bol bath 1,25 Sk / ceny sa tam odvtedy veľa nezmenili/Ja chodím stále na mesiac a beriem si apartman kde platim zvlášť vodu a elektriku/upratovanie mam v cene/
http://www.chabahutresortpattaya.com/
ale ubytuješ sa aj za 600 Bath za deluxe dvojku napr tu:
http://www.agoda.com/asia/thailand/pattaya/siam_sawasdee_hotel.html
/na izbe TV,chladnicka , klíma + každy deň upratovanie s výmenou prádla.
Oblečenie -polovičné ceny aj menej , najma ak sú výpredaje ,ale to je vždy až po činskom novom roku/vačšinou február, neviem na kedy vychádza v r.2009/
A či sa zmestíš do 40.000 tak to neviem , neviem aký máš apetít ,ale ak sa budeš stravovať mimo centra / soi boakhaw napr. kde su aj uvedené hotely/ tak sa do 200 bathov/deň zmestíš ,moja réžia vrátane ovocia ,piva a motorky je neporovnateľne vyššia.
A tieź neviem či do 40.000 zarátavaš aj nákupy.
Ja chodím zásadne bez kufra ktorý tam stále kúpim a naplním:D
potom ešte zo 3 príručné batožiny, ktoré pred checkinom radšej skryjem na letisku za stĺp:cool:aby ich nebolo vidno.Zatiaľ ale nikdy nebol problém z nadváhou a kufor mi mal už aj 42kg/povolených 20/
Ak chceš cestovať , napr sever Thajska ,alebo ostrovy tak 40.000 je málo.
Cestovať štyria je ideálne , lebo vám stačí jeden taxik z letiska a 2 dvojpostelové izby.Všade pri ubytovávani zjednávaj cenu a zdorazňuj že je to na dlho-20 nocí a že viac izieb ak vas bude viac.
Na Pattayu to stačí.
Zatiaľ toľko.
Turomar
05.07.11,12:23
Ahoj,nechystas sa tento rok do Thajska? Rad by som sa pridal. Daj vediet, dik. Som z Kosic.
pivko
05.07.11,15:18
Už som bol vo februári , najbližšie na 50% október a na 100% 28.2.2012
Turomar
06.07.11,09:53
Aha.A kolko by ma to vsetko stalo aj s letenkou spolu?Aby som vedel kolko mam nasetrit :-)) No samozrejme ak by som sa mohol pridat.Dik.
pivko
06.07.11,10:49
1.500 ak nenakupuješ.
Turomar
06.07.11,11:25
No a na kolko tak zvyknes chodit???Viza ti vybavuje cestovka?Chodis sam?
pivko
06.07.11,13:51
Tu to nebudeme rozoberať. Ozvem sa ti neskor ss.
Turomar
06.07.11,15:04
Dobre rozumiem
Turomar
06.07.11,15:13
Prosim ta pis mi na mail,lebo sukromne spravy nemozem este posielat.
pivko
11.08.11,18:00
Thajsko dnes zrušilo víza pre občanov SR;););)
Tak že hor sa do Thajska a hlavne nazabudnuť na základnú výbavu:D:D:D
Nokerla
11.08.11,18:23
ale bacha na transexualov......je ich tam viac nez dost ;)
lujza.j
11.08.11,18:40
ale bacha na transexualov......je ich tam viac nez dost ;)

mimotemy ale chlapom to nevadí:D "zalúbení" sú okamžite, ako je im odstránená " väzenská guľa" z nohy = manželka, žena a iné, ktoré ostali doma:--- a OP pri kontakte nekontrolujú;) a hned sa nimi vláčia ruka v ruke líčko na líčko. mne sa páčil taký príbeh ako dotyčný SR občan prišiel do THaj okamžite sa zalúbil, že sa ide ženiť, že ju berie domov rodičom ukázať,tiež si zabudol vypýtať OP:--- pre chlapov n Thaj asi iba jedno čaro:---
pivko
12.08.11,10:09
Najradšej mám takých odborníkov čo trepu nezmysli , lebo tam v živote neboli/.Nokerla/
alaya1
12.08.11,10:12
A ty si tiez niekde nebol a trepal si tiez. nedalo mi, aj ked je to mimo temy.

P.S. Ak nieco, nemusi to byt opat cez SS.
pivko
12.08.11,10:43
Cestovateľka:eek: , nevšímaj si moje príspevky a ja si nebudem všímať Tvoje O.K?
Nokerla
12.08.11,10:48
Mily Pivko,

Ad1, myslel som to zo srandy.
Ad2, Radsej sem hodit nejaku srandu, ako vsetko kritizovat kam idu ostatni.
Ad3, to ze ides do Thajska nikoho nezaujima, ale ak si sa len chcel pochvalit aby Ti ostatni zavideli, tak si na omyle....ostatni by si vybrali radsej inu destinaciu.
pivko
12.08.11,11:24
Máš pravdu , dal som ti aj súhlas , choď do Chorvátska tam transťaka nestretneš.
220870
13.08.11,15:42
VHR musia mat teraz transi z te zimy scvrknutych kolibrikov....moc neublizia
Turomar
14.08.11,15:41
Tak a este niekoho zohnat na cestu do Thajska a mozem vyrazit :)
pivko
14.08.11,19:36
Tak a este niekoho zohnat na cestu do Thajska a mozem vyrazit :)
Tak ja letim 4.10.2011 a potom zase 27.2.2012 možeš sa pridať, letenky už mám v šuflíku:D
ludmilla
15.08.11,05:17
Tak ja letim 4.10.2011 a potom zase 27.2.2012 možeš sa pridať, letenky už mám v šuflíku:D

Keďže si odborník alebo odborníčka??? na Thajsko, chcem sa spýtať na dovolenku júl, august (kvôli dieťaťu - prázdninám), je naozaj to počasie také nepriaznivé????
Turomar
15.08.11,06:40
Tak ja letim 4.10.2011 a potom zase 27.2.2012 možeš sa pridať, letenky už mám v šuflíku:D

Jak ti len zavydim :) Rad by som sa pridal ak by som neotravoval ;)
miklosh
15.08.11,06:51
bubo travel
Beella
15.08.11,17:22
Keďže si odborník alebo odborníčka??? na Thajsko, chcem sa spýtať na dovolenku júl, august (kvôli dieťaťu - prázdninám), je naozaj to počasie také nepriaznivé????

Ja môžem za nás povedať.....
V 2007 sme boli tri týždne v Thajsku - Bangkok, Hua-Hin, Cha-am, Phetchaburi a nakoniec posledný týždeň Phuket.
Jedna z našich najkrajších dovoleniek..... Vlhkosť neuveriteľná, v noci a pri raňajkách nám často pršalo, avšak po 10 hodine už len modrá obloha a slnko. Jedenkrát nás v národnom parku (a zrovna na vode :D) chytila parádna búrka a zostali sme v jednom menšom chráme na chvíľu s úžasným duchovným "uväznení".
Avšak práve vďaka obdobiu dažďov krásna flóra všade naokolo.
Tento čas sme si zvolili tiež práve kvôli obdobiu prázdnin a proste sa nám páčilo. Budúci rok sa do Thajska chceme vrátiť a opäť pôjdeme júl-august.
pivko
16.08.11,04:42
Keďže si odborník alebo odborníčka??? na Thajsko, chcem sa spýtať na dovolenku júl, august (kvôli dieťaťu - prázdninám), je naozaj to počasie také nepriaznivé????
Júl ,august Kľudne Pattaya ,alebo Ko Samui , akurát neodporúčam Phuket , tam vtedy ani do mora nevlezieš/obrovské vlny/ a najviac tam prší. Bol som viackrát cez prázdniny na mesiac aj 6 týždňov. Pri takom dlhom pobyte si treba hľadať ubytovanie v Condominiach , kde sa platí zvlášť voda , elektrika, upratovanie. Napr. Diana Estate Condominium - super poloha 2 x bazen tak apt. obývačka 30m2 + 2x spálňa /z každej spálne kúpelňa+WC tak že 2/balkón cena na mesiac cca 20.000 Bath + elektriak voda cca 3.500 Bath. Tak že Ťa noc stojí cca 760 Bath:)
Pre krátkodobé pobyty začiatočníkov doporučujem cestovať radšej prostredníctvom CK /nie Slovenskej/ napr .http://www.rudolfreisen.cz/
alebo http://airstop.cz/
Macka
16.08.11,05:51
Pivko, v dobrom závidím....ja by som hneď šla, ale prerábame trochu byt, a tak všetky úspory padli na to...Aj prezradíš kam sa presne chystáš? V októbri počasie v pohode?
ludmilla
16.08.11,08:19
Ja môžem za nás povedať.....
V 2007 sme boli tri týždne v Thajsku - Bangkok, Hua-Hin, Cha-am, Phetchaburi a nakoniec posledný týždeň Phuket.
Jedna z našich najkrajších dovoleniek..... Vlhkosť neuveriteľná, v noci a pri raňajkách nám často pršalo, avšak po 10 hodine už len modrá obloha a slnko. Jedenkrát nás v národnom parku (a zrovna na vode :D) chytila parádna búrka a zostali sme v jednom menšom chráme na chvíľu s úžasným duchovným "uväznení".
Avšak práve vďaka obdobiu dažďov krásna flóra všade naokolo.
Tento čas sme si zvolili tiež práve kvôli obdobiu prázdnin a proste sa nám páčilo. Budúci rok sa do Thajska chceme vrátiť a opäť pôjdeme júl-august.


Vďaka asi nie je čo riešiť.
ludmilla
16.08.11,08:24
Júl ,august Kľudne Pattaya ,alebo Ko Samui , akurát neodporúčam Phuket , tam vtedy ani do mora nevlezieš/obrovské vlny/ a najviac tam prší. Bol som viackrát cez prázdniny na mesiac aj 6 týždňov. Pri takom dlhom pobyte si treba hľadať ubytovanie v Condominiach , kde sa platí zvlášť voda , elektrika, upratovanie. Napr. Diana Estate Condominium - super poloha 2 x bazen tak apt. obývačka 30m2 + 2x spálňa /z každej spálne kúpelňa+WC tak že 2/balkón cena na mesiac cca 20.000 Bath + elektriak voda cca 3.500 Bath. Tak že Ťa noc stojí cca 760 Bath:)
Pre krátkodobé pobyty začiatočníkov doporučujem cestovať radšej prostredníctvom CK /nie Slovenskej/ napr .http://www.rudolfreisen.cz/
alebo http://airstop.cz/


Vďaka za info, my pôjdeme určite s cestovkou a pravdepodobne v júli.
220870
16.08.11,17:38
Pridam sa.
ludmilla
16.08.11,19:21
teším sa
pivko
17.08.11,04:37
Pivko, v dobrom závidím....ja by som hneď šla, ale prerábame trochu byt, a tak všetky úspory padli na to...Aj prezradíš kam sa presne chystáš? V októbri počasie v pohode?
Only amazing dirty Pattaya:D apríl a október sú mesiace keď najviac prší:eek:/nieje to však vždy pravda , bol som v októbri dokonca na Phukete a za 3 týždne pršalo sotva 4x/Tak že idem umyť hlavu:D
Macka
17.08.11,07:05
Only amazing dirty Pattaya:D apríl a október sú mesiace keď najviac prší:eek:/nieje to však vždy pravda , bol som v októbri dokonca na Phukete a za 3 týždne pršalo sotva 4x/Tak že idem umyť hlavu:D

...ááále, niekto si ide užívať!!!! Máš recht! Ja som teda v Pattay nebola, a ani ma to tam nejako neláka...ale 100 ľudí, 100 chutí! Len som sa teda čudovala, že tam ideš keď najviac prší, no už si mi to vysvetlil.
PS:Nezabudni si šampón! http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
obimka
14.12.11,08:39
Aká je teraz situácia v Thajsku po povodniach? Odporúča sa tam cestovať?
pivko
14.12.11,13:26
Ja som tam bol teraz v čase najvačších záplav /október/ V Pattayi sprchlo asi 4x za 18 dní ináč bolo len zamračené a Bangkok už urćite v tých horúčavách ktoré sú tam teraz vyschol.
chorvo
02.01.12,21:45
sorry ludia, musim hodit nejaky prispevok, lebo potrebujem mat 15 prispevkov, aby som mohol pisat sukromne spravy :)
k teme len tolko, ze som bol v thajsku v juni, co je mesiac nie idealny na pocasie a mali sme slniecko. navstivili sme ko samui a ko phi-phi. thajsko je uplne super - od ludi, cez jedlo, prirodu...tesim sa, ked sa tam vratim :)
pivko
03.01.12,06:43
Ko Samui a Pattaya nikdy nieje problém v mesiacoch jún , júl a august , absolvoval som viackrát.Phuket je však lotéria je to úplne iné more./Andamanské/
pivko
12.01.12,06:17
lujza.j
12.01.12,18:44
tak toto fakt poteší...:):)
aan
13.01.12,01:14
akurat mam dost pochybnosti o tom zdroji informacii, ked sa na internete neda najst ani zmienka o tomto prieskume inde ako na nejakom ceskom webe odvolavajucom sa na cesky bulvar Blesk, takze je uplne prekvapujuce ze Cesi su piati a Slovaci pre vacsiu citanost prvi

pravda je ale ze ine narody nie su natolko blbe aby jazdili do hlavneho mesta sexturizmu v Azii - Pattaya (ktoremu konkuruje len filipinske Angeles City AKA Clark, obe tieto mesta sa takto rozvinuli vdaka americkym voj. zakladnam) - narozdiel od slovenskych dovolenkarov takze tam mame mozno vzhladom k velkosti naroda daleko vacsie zastupenie, kedze inde si ludia mozno trocha nastuduju kam sa chystaju a nevezmu svoje deti medzi bordely a prostitutky vsade naokolo, kedze toto je naozaj najhorsie miesto min. v Azii kde ist na dovolenku ked nie ste sexturista, more je tam na thajske pomery otrasne takze lutujem kazdeho kto posudzuje Thajsko na zaklade tohto smetiska

kto chce vediet co si pozriet v Thajsku a comu sa vyhnut moze si mrknut tento celkom OK cestopis:
http://www.markoff.biz/pivot/entry.php?id=1480

a (http://www.markoff.biz/pivot/entry.php?id=1480)k vas zaujimaju len ostrovy tak tu je velmi dobry prehlad odkial si moze vybrat kazdy, aby neskoncil medzi masou dovolenkarov na Ko Samui ci Phuket (dalsie nechutne miesta ktorym sa vyhnut preslavene betonovymi rezortmi a tonami turistov co dojdu do Thajska a idu akurat z letiska do hotela a spat na letisko a nic ine nevidia su Cha'am a Hua Hin, z tych extremne turistickych je stale stravitelny snad len Ko Phi Phi), ktore maju s Thajskom pramalo spolocneho, ak si odmyslime povolne Thajky:
http://tezza-thailandbeachesandislands.blogspot.com/
http://andaman-island-hopping.com/

c (http://tezza-thailandbeachesandislands.blogspot.com/)elkovo ist s cestovkou do Thajska su vyhodene peniaze, ubytovanie zozenie kedykolvek a kdekolvek lacnejsie nez by vam zabezpecila cestovka, detto na letenky su kazdu chvilu akcie v rozmedzi zvacsa 500-620EUR z Viedne, Budapesti ci Prahy. anglictina Thajcov bude asi na takej urovni ako vasa ak nou nehovorite, takze netreba mat strach, staci vam papier ci slovnik s par frazami aby ste sa vedeli spytat na cenu a nic viac velmi nepotrebujete, detto s prepravou nie je ziadny problem, Thajsko je blbuvzdorne, prepravia vas odkialkolvek kamkolvek, cestovky s prijatelnymi cenami su na kazdom rohu, nehovoriac o stravovani, takze naozaj nie je dovod tam ist cez cestovku a davat zarobit nenazrancom v Europe, ked si clovek moze za svoje peniaze uzit daleko viac a podporit daleko viac lokalnych ludi nez keby bol viazany na byvanie na jednom mieste a detto stravovanie
pivko
13.01.12,05:29
Ten prieskum je len dobrý vtip , v Nemeckom časopise vyšiel ten istý článok a na 1. mieste sú Nemci.Slovákov chodí do Thajska ročne tak max. 1.000 .
pivko
13.01.12,19:04
Nemáš vobec pravdu s Pattayou , Phuketom a neviem kedy si bol naposledy ,ale strava zdražela za posledné 2 roky tak cca o 30% /pokial sa nestravuješ len na ulici paličkami/ tak že za obyčajný steak v Pattayi dáš minimálne cca 300 Bath/ 7,50 EUR/ a na Phukete 500 Bath
aan
14.01.12,01:43
naposledy som tam bol pred necelym rokom na 2+2 mesiace a pohybujem sa po celom thajsku (plus znami maju cestovku a podnikaju na ko phangan, ini znami ziju roky v bangkoku, takze obzvlast tieto miesta poznam ze by som tam mohol robit sprievodcu) a nie po najhumusnejsich destinaciach package turistov (pattaya phuket ko samui), strava medzi 2006 a 2010-2011 zdrazela asi tak ze pad thai co stalo na ulici v bangkoku 25THB stoji teraz 30THB (1EUR je cca 40THB), ubytko co stalo 100THB stoji 120THB, teda enormny rast za 4-5 rokov 20-30% a obdobne aj ine jedla (napr. v takom chiang mai sa nie je problem stravovat za 15-25THB aj teraz), dat za jedlo v thajsku 300-500THB je sialenstvo, to su slovenske predrazene ceny, v thajsku mam za to 5-10 jedal v normalnych slusnych thajskych restikach (na ulici polovicne ceny), trebars na Ko Phangan all you can eat BBQ ponukaju kopce restik za 100-140THB (3-3.5EUR), na trhu v kanchanaburi sa nie je problem vecer prezrat za nejake 1 euro si dat 3-4 rozne chody a ostatne ist do thajska ist steak dava asi taky zmysel ako ist na slovensko jest pizzu a najlepsie to vypoveda o danom turistovi, ktory ide do thajska za lacnejsim sexom, zapadniarskym jedlom a o thajsku nema ani sajnu lebo pozna akurat najturistickejsie miesta, kde nikto pri zmysloch ani nepachne okrem ludi co nemaju ani sajnu ako nejake slovenske rodinky kupujuce si zajazdy do thajska, pohodlni dochodci ci sexturisti (prip. oboje v jednom)

no a ten nezmysel o tisic slovakoch v thajsku ked aj sef Bubo odhaduje 5-10tis je fakt...
pivko
14.01.12,05:49
Tom Yum v Pattayi pred 3 rokmi 50 Bath , Teraz 90 Bath , fried rise 25-30 teraz 50 , pivo Leo veľke 30 teraz 48 !!! Chang Mai + Kanchanaburi nieje pri mori tak že aj ceny sú tam nízke/ ak ti ide o lacno tak potom choď rovno do Udon Thani tam sa naješ aj za 10 Bath.Na Chang Mai ti stačia 2 dni a Kanchanaburi stači pozrieť most cez Kwai ,alebo ešte ak si samovrah tak ísť ako veľa Českých turistov na trek . Na tom trhu to asi máš na mysli kopku ryže za 10 + každá lyžica jedál 10 Bath /ja by som sa nenajedol ani z piatich/ BBQ bufet sú suché kusy masa , ktoré sa nedajú porovnať s normálnym steakom . To sú aktuálne ceny Pattaya z októbra a to Pattaya je asi najlacnejšie prímorské stredisko.Na Phukete a Samui je všetko čo som písal min. o 20-30% drahšie.
A pad thai na ulici si možeš dať tak ty ,alebo ja , ale určite nie človek čo pojde do Thajska prvý krát.
Ak sa chcem vykúpať v mori tak nieje problém z Pattaye zájsť 30min loďou na Ko lan , keď chcem mať trochu kľud tak skočiť na 3 dni Ko Samet , na Ko Samete máš pláže ktoré možeš kľudne porovnať s plážami na Phukete. + sa dá vyraziť na Ko Chang čo je tiež špica.
Šéf BUBO nech si odhaduje koľko chce ,ale ešte donedávna bolo treba víza a víza boli číslované od 1 / rok ..... keď som išiel napr február tak som mal č. cca 250 a v decemberi 1.150 . Tak že tak.
PS. a to ubytko za 120 to musí byť super diera išiel by si tam aj s manželkou a dieťaťom?
Niečo o Pattayi : http://thajsko.orbion.cz/diskuse/dirty-pattaya-178817/
Ten podnikateľ nemá inic. I.K.?
lujza.j
18.02.12,20:30
bromid
17.09.12,12:35
ahojte. nejake novinky ohladne Thajska? chcel by som ist niekedu februar/marec 2013, tak pozeram ponuky :)
pivko
17.09.12,15:38
Ja už mám kúpenú letenku od mája na február. Turkish Airlines. A novinka / neviem kedy si bol naposledy / je že netreba víza.
ludmilla
17.09.12,18:26
... ja letím teraz v sobotu, predpoveď počasia za veľa nestojí, možno ešte ten Bangkok, ale idem pracovne, no i tak by som si priala lepšie počasie:)
pivko
17.09.12,18:40
Teraz sa chodí do Thajska iba ako ja aj kamaráti hovoríme umyť hlavu.:D Ja idem umyť 1.10;).
ludmilla
17.09.12,18:55
...nooo tak to si tam tu hlavu budem umývať ešte aj ja:) .... no dúfam, že to nebude až také zlé, ke´d tam ľudia cestujú aj v tomto období ... alebo?
pivko
17.09.12,19:03
Tak len si zober kvalitný šampón , aj tak to bude pre teba niečo úžasné ,lebo Thajsko je AMAZING !
Nemaj strach , neprší nonstop a keď prší tak teplá voda 30c , alebo bude len nonstop mrholiť.
ludmilla
17.09.12,19:09
... na jednej strane sa teším, na strane druhej mám strach z počasia, keď prší, prší stále, alebo občas? Zo začiatku sa budem zdržovať v Bangkoku, neskôr na juhu v provincii Krabi - čo ma tam čaká?! - počasie, .... kam ideš ty?
pivko
18.09.12,04:59
Október 2010 pršalo asi tak 5x , 2011 nonstop to boli tie záplavy , odlietal som deň pred príchodom prílivu/ voda stúpne v Bangkoku za jeden deň o 1m/ 2009 som konečne prehovoril švagra na Thajsko. Išiel v marci / čo by nemalo pršať/ a za 2 týždne nevidel slnko. Raz som bol celý júl / monzúnové obdobie/ a tiež za celý mesiac boli asi len 3 búrky. Október je štatisticky najhorší mesiac. Ale nemusí to byť katastrofa.
Idem Pattaya.
bromid
18.09.12,06:53
ja idem prvykrat thajsko, som tu precital cele vlakno, tak teraz len cakam ci budu nejake akcie na letenky v obdobi januar az marec :). neviem ci mam ist cez cestovku alebo na vlastne. po europe som dovolenkoval sam (bez cestoviek), ale tak predsa thajsko je trochu dalej ako europa a prvykrat je prvykrat :D
marko182
18.09.12,07:22
Urcite na vlastne. V Thajsku je tolko moznosti ubytovania, stravovania a pod. za velmi slusne ceny, ze nema vyznam si priplacat za balikovu dovolenku.
pivko
19.09.12,04:54
V top sezóne november - marec akcie na letenky niesu , akcie sú na letne mesiace , najčastejšie Eva air a Emirates.
bacik.pavol@centrum.sk
20.09.12,18:10
ak Ti môžem poradiť tak Európu zvládneš bez problémov aj sám, vzdialenosti sú malé a ušetríš, ale tak to Thajsko je zž celkom iný svet a aspoň na prvýkrát by som radšej vyskúšal cestovku, poznávačky alebo pobytové zájazdy sú na jeseň v akciách a za prijateľné ceny sa zbavíš stresu že niečo nedotiahneš do detailov a čo potom v Thajsku?...A ináč stačia pobyty s raňajkami, all inclusive je zbytočný lebo v Thajsku sa dá lacno najesť takmer všade a to čo zaplatíš za all inclusive, môžeš využiť lepšie podľa vlastného uváženia...ale záleží na tebe..
pivko
21.09.12,04:02
Do Thajska all zájazdy neexistujú , máloktorý ponúka polpenziu , je to naozaj zbytočné keď sa možeš lacno a dobre najesť všade aj na ulici. A na cestovku zabudni , jednoznačne individuálne absolutne sa neni čoho báť + na jeseň sa chodí do Thajska akurát tak umyť hlava.
bromid
21.09.12,10:25
no co som pozeral, tak letenky do thajska na januar - marec boli od 700 euro. takze to myslim bola dobra cena nie? potom uz len staci niekde nejake ubytko najst. ja idem s frajerkou, takze nase plany su niekde blizko mora, nie moc preludnene, ale aby to bolo aj blizko hor, kde by sa dalo trochu poturistikovat :). a planujeme na take 2 tyzdne.
pivko
21.09.12,10:41
Ja mám za 530 Eur
pivko
21.09.12,10:43
Ja mám za 530
pivko
21.09.12,10:44
Ja mám za 530;) a hory v Thajsku sú len na hraniciach s Barmou / Kanchanabury - rieka Kwai / pri mori hory niesu.
ludmilla
26.09.12,09:12
Tak sedim na terase pijem kavicku a prsi a prsi a prsi:) Ale je tu teplucko a uz teraz viem, ze sa sem urcite vratim na dovolenku
marko182
26.09.12,09:24
V dobrom zavidim :)
Tiez sa este urcite vratim do Thajska, vrelo odporucam.
Tak prijemny pobyt a kavickovanie ;)
pivko
26.09.12,12:14
Tak sedim na terase pijem kavicku a prsi a prsi a prsi:) Ale je tu teplucko a uz teraz viem, ze sa sem urcite vratim na dovolenku
Nemaj strach , raz prestane aj ja už mám na 1.10. zbalený šampón.
bubkoch
26.09.12,12:26
chudačik, nedalo ti aby si sa opat nepochvalil ze aj ty ides ... ale co sa stalo ze si nespomenul kolky krat to bude ?
bromid
26.09.12,12:34
a co je natom, ze ide opat? aj keby siel 20ty krat. ked je tam dobre a paci sa mu, preco nechodit?
bubkoch
26.09.12,13:16
ja o koze ty o voze
pivko
27.09.12,07:49
poniektorí aj 30x
pivko
27.09.12,07:51
Každý kto tam raz pojde určite sa bude chcieť vrátiť.
ludmilla choď do Pattaye tam tak neprší ako v Bangkoku a najlepšie by bolo ísť teraz na Ko Samui.
ludmilla
27.09.12,10:22
Každý kto tam raz pojde určite sa bude chcieť vrátiť.
ludmilla choď do Pattaye tam tak neprší ako v Bangkoku a najlepšie by bolo ísť teraz na Ko Samui.

To nie je e jednoduche, som tu pracovne, ale uz viem, kam pojdem s rodinkou na dovolenku:)
ludmilla
29.09.12,07:56
Konecne slniecko:) Horuce:) sawa dii
pivko
30.09.12,15:18
Tak len nech svieti a na utorok priprav tom yum kung a riadne vychladenú singhu;)
dea1611
21.02.13,07:38
pre pivko :) Ahoj, citala som tvoje prispevky ohladom Thajska...pozrela som aj foto...viac menej som pre Thajsko rozhodnuta...ale mam v tom uplny gulas, z tych vsetkych ostrovov :D neviem sa rozhodnut, ze kam bude najlepsia volba :)
SOm videla, ze sa ti podarilo aj kupit letenku za 530 eciek...co mi pride ako najlepsia cena, aku som zatial videla.... chcela som sa ta opytat, ci mam pozerat letenky do Bankogu alebo priamo na Phuket ? co je vyhodnejsie.... cestovali by sme ja s manzelom a nasa 7r dcera.....takze musim zohladnit najma ju, aby to pre nu nebolo prilis unavne a nieco z toho mala....minuly rok sme boli na Kube...presli sme z nej mensiu polovicu, celkom dobre to zvladla...ale tak Kuba a Thajsko sa porovnat nedaju....
potom som sa chcela opytat ohladne ubytka...kazdy pise, ze riesit priamo na mieste....daju sa dojednat aj dobre ceny v hoteloch blizko pri plazi ?? nepotrpime si na neviem aky luxus..najma, aby bola izba cista a neprebehli cez nu ziadne svaby :D stravu som citala...ze AI sa neoplati, ze je lepsie skusit ich domace jedlo....takze to by som tiez neriesila.....
A najma ma zaujimaju fakt ceny....ak kupime zvlast letenky( cize toto neratam) kolko potrebujeme penazi na takych 14 - 19 dni, na viacej dni ist nebudeme moct,kvoli skole :) vylet....tak mna najma laka ten Kho Phi Phi :D a mozno este nejaky iny ostrov....

Dakujem za odpoved.....

PS kedy tam ides najblizsie ? :D

kedze som sa zaregistrovala len dnes nejde mi odoslat sukromnu spravu :)
pivko
21.02.13,08:48
Letím v pondelok ;):eek: . Ostrov Phuket , letenku kupovať len do BKK , tam prespať 2 noci /ubytovanie zabezpečiť cez booking com nakoľko budete po ceste unavení a v takom stave hľadať ubyt. nemá zmysel/popozerať pamiatky , kúpiť letenky a letieť;) na Phuket. Na Phukete zobrať z letiska taxik a povedať taxikárovi čo chceš / lacny hotel blizko pláže , pláž Patong!/cenu zjednať na recepcii.
Šťastnú cestu.
GabiZ
21.02.13,08:55
Podľa toho, čo som tu čítala tam môže byť príjemne strávená dovolenka. Šokovala ma však táto správa:
http://www.topky.sk/cl/11/1340879/Sexualny-horor-na-dovolenke--Turistku--20--znasilnili-na-balkone-styria-muzi-
dea1611
21.02.13,10:00
Letím v pondelok ;):eek: . Ostrov Phuket , letenku kupovať len do BKK , tam prespať 2 noci /ubytovanie zabezpečiť cez booking com nakoľko budete po ceste unavení a v takom stave hľadať ubyt. nemá zmysel/popozerať pamiatky , kúpiť letenky a letieť;) na Phuket. Na Phukete zobrať z letiska taxik a povedať taxikárovi čo chceš / lacny hotel blizko pláže , pláž Patong!/cenu zjednať na recepcii.
Šťastnú cestu.

dakujem za rychlu odpoved :) ze v pondelok :) tak stastnu cestu prajem :) idem pozerat letenky :D:D
pivko
21.02.13,10:40
Hotel v Bangkoku : http://www.sawasdee-hotels.com/ super ceny a poloha , nezabudni pozrieť kráľovský palác + Wat Po / ležiaci budha + 7t. zlatý budha / a povoziť sa po kanáloch na lodi.Na Phukete - Patong beach hotel blízko pláže cca 2.000 - 3.500 Bath /noc alé dá sa aj 700m od pláže za 700Bath/noc
letenky / pozerám že si z KE / tak z Pešti , dobré ceny krátke medzipristátie Turkishe airlines , super spoločnosť však aj Lionel Messi s nimi lieta /reklama na Eurosporte/:D
hotel ten na Khaosan
pivko
21.02.13,12:25
[QUOTE=GabiZ;2257279]Podľa toho, čo som tu čítala tam môže byť príjemne strávená dovolenka. Šokovala ma však táto správa:
http://www.topky.sk/cl/11/1340879/Sexualny-horor-na-dovolenke--Turistku--20--znasilnili-na-balkone-styria-muzi-[/QUOTEČistý
Čistý blud , určite to anglicka buchta chcela sama , chodí ich tam dosť na sexturistiku.Stalo sa už aj v Pattayi že tam odbachli na pláži dve rusky a pekne ich naaranžovali na lehátka , ale nakoniec sa ukázalo že to neboli turistky ale prostitutky čo tam kazili obchod domácim.
Tak im treba , liezť do cudzej kapusty sa nemá.:D
dea1611
21.02.13,14:07
vies mi poslat email adresu, lebo nemozem odosielat ss :D
ewylish
09.03.13,09:20
Zdravim, planujeme navstivit Thajsko cca od 24.09 - 15.10.13. Asi oblast Krabi. Len este vahame ci cez cestovku alebo na vlastnu past. Zatial zhanam vsetky mozne informacie. Keby mal niekto zaujem ist tak to by bolo super :)
lujza.j
09.03.13,09:36
Zdravim, planujeme navstivit Thajsko cca od 24.09 - 15.10.13. Asi oblast Krabi. Len este vahame ci cez cestovku alebo na vlastnu past. Zatial zhanam vsetky mozne informacie. Keby mal niekto zaujem ist tak to by bolo super :)
ved prelúskaj celú tému... pivko (http://www.porada.sk/member.php?u=55601) .... je tam ako doma.... :D
pivko
09.03.13,14:59
24.9. treba na Krabi vela samponu.
ewylish
09.03.13,15:39
no tak to je blbe, ze akurat vtedy je dazdove obdobie.. a kedy je lepsie ist ?
ludmilla
10.03.13,20:17
Zdravim, planujeme navstivit Thajsko cca od 24.09 - 15.10.13. Asi oblast Krabi. Len este vahame ci cez cestovku alebo na vlastnu past. Zatial zhanam vsetky mozne informacie. Keby mal niekto zaujem ist tak to by bolo super :)
Bola som minulý rok, odlietala som 22.09.2013 - počasie najprv pršalo asi 2 dni, potom bolo pod mrakom a potom bolo slniečko asi 3 dni, zasa pršalo a takto sa to striedalo, ale bolo supeeeeeer
pivko
11.03.13,10:47
ludmilka ty si bola v BKK Krabi a Phuket 9a10 mesiac chcije a chcije sezona 11-03
ludmilla
11.03.13,21:25
... no hej najprv BKK a potom Krabi :) ale išla by som aj za cenu dažďa znovu:)
pivko
24.03.13,17:25
Aktuality : Thajsko poriadne podraželo , hlavne Pattaya koli poj..anym Rusom , každý Thajčan už speek rusky , kurz po škandále na Cypre padol na 37Bath /1 Eur , pivo singhá v 7eleven 50 Bath v beer baroch 70-80 , gogo 100 - 120 , jedlá , pad Thai 50 , som tam 40 , tom yum kai 80 , fried rise 50 , no drahota.tak že v októbri znovu;)
doktor23
25.03.13,21:19
A aké je počasie?
pivko
26.03.13,04:18
za mesiac 3x burka , ináč stále 35c jasno ,ale v apríli už tak nebude.
doktor23
27.03.13,14:55
a ako to bude v apríli v Pattayi vyzerať? Okrem osláv nového roka?
pivko
27.03.13,16:04
Myslel som si že prídem domov a bude sa hrať tenis na antuke , možem tak akurát vytiahnuť lyže z garážu. Pred 2 rokmi október pršalo každý deń/to boli tie naj. záplavy/ vlani nepršalo október vobec. Štatisticky apríl horúco a vlhkosť 100%, tak že z teba tečie a tečie. Počasie OK , neprší nonstop ale búrky hrozia každý deň. A sonkran je čistá psychiatria.
doktor23
20.04.13,11:59
To že je to čisté psycho si mal pravdu. Len to trvalo príliš dlho. Viac ako týždeň je naozaj veľa.
pivko
20.04.13,16:12
To že je to čisté psycho si mal pravdu. Len to trvalo príliš dlho. Viac ako týždeň je naozaj veľa.
Normálne to trvá 3-5 dní ,ale Pattaya je Pattaya tak že im j..e niekedy aj 2 týždne , cez deň z hotela len v plavkách.:eek:
yzop
14.05.13,13:10
zdravim. chcel by som absolvovat dovolenku v thajsku troska adrenalinovejsim stylom. nejake potapanie, lezenie, mozno dzungla, surf... videl som nieco podobne na stranke anglickej cestovky no dost predrazene. da sa nieco podobne zorganizovat priamo na mieste resp. dopredu? a ak ano kde su na to najlepsie podmienky. rad by som si aj polezal na plazi ale strasne rad by som sa vyzil...
vdaka
pivko
21.05.13,18:00
Vieš super po anglicky? máš potápačsky kurz/preukaz/ si ochotný platiť nadváhu v lietadle ak máš vlastnú výstroj,máš peniaze? lebo na Thajsko už teraz treba vaľa peňazí , tak kúp letenku a choď.
PetraKovacik
02.06.13,10:58
Zdravim vsetkych, presla som celu diskusiu a v celku mi to aj pomohlo, ale predsa mam par otazok. Chcem ist s manzelom a 2 rocnou dcerkou na 3-4 tyzdne do thajska. Individualne. Cestu planujeme od nejakeho 10decembra. Kedze tam stravime Vianoce aj Novy rok, zaujima ma, ci nie je v tomto obdobi problem najst ubytko priamo na mieste. Zrejme by sme leteli do Bankgoku boli tam cca 2 dni a sup na nejaky ostrov. Tiez ak viete poradit nejake ubytko v Bankgoku, nebranim sa :)
Dakujem
pivko
03.06.13,04:34
S 2 ročnou do Thajska????? na čo? ja mám 5r. a do Thajska nehrozí aby som ho bral.
PetraKovacik
03.06.13,20:20
Hm dakujem za nazor......
Prosim ak mi vie niekto dat odpoved na moje otazky budem rada, este raz dakujem
jarmila.kubalova
06.06.13,10:52
cestovku odporučiť neviem, známy sa sem však vybral na mesiac na vlastnú päsť, našiel si tam priateľku a neskôr sa rozhodol že tam už zostane žiť ,ubytovanie priamo na mieste sa dá nájsť, vo Vašom prípade je možno ideálne prenajať si na mesiac domček (dá sa nájsť aj top domček pri pláži za 300-400 EUR/mesiac)
draik
06.06.13,16:41
Nenapísali ste, aký štandard očakávate a čo tam chcete robiť. Kopa ubytovania v Bangkoku je v okolí ulice Khaosan Road, kde bývajú turisti a backpackeri. Vzhľadom k hluku je lepšie sa ubytovať v okolitých uličkách, napr. Soi Rambuttri. Celkom slušné ubytko je napr. http://www.rambuttrivillage.com . Do lokality jazdí bus z letiska určený pre turistov. Z okolia Khaosan je v dosahu palác, rieka chao-praya a niektoré chrámy vrátane ležiaceho budhu, kde je škola thajskej masáže.
pivko
23.11.13,09:58
Október Pattaya soi Boakaw, trochu zapršalo
kobolcs
23.11.13,10:31
do Thajska, jednoznacne individualne, je to dobra prilezitost ako sa zbavit nenazratych cestoviek, ved ked moze slovacisko do Chorvatska, tak ani thajsko nemoze problem, ked predsa tak odporucam male cestovky ktore robia individualne skupiny napr. vistour z ba, alebo ked mate hromadu penaz aj ckbubo je prijemny.
Geschka
27.04.15,13:06
pre kobolcs:
Ake mas skusenosti s VISTOUR BA? Vystavili ti napr. elektronicke letenky hned po uhrade zalohy za zajazd, alebo ich len rezervovali a finalne si dostal neskor? Dakujem.