Janurka
20.07.07,16:46
Dobrý deň, prosím Vás, ako robíte predkontácie na bankových výpisoch?
Priamo na výpise si pri JÚ značím účel platby, ale pri PÚ keď budem písať ešte aj predkontácie, bude výpis neprehľadný. Prikladáte nejaký doklad s predkontáciami, alebo ich pri banke vôbec neuvádzate? Pracujem s MRP Win, nedá sa to nejako vytlačiť? Ďakujem.
evina
20.07.07,15:16
Dobrý deň, prosím Vás, ako robíte predkontácie na bankových výpisoch?
Priamo na výpise si pri JÚ značím účel platby, ale pri PÚ keď budem písať ešte aj predkontácie, bude výpis neprehľadný. Prikladáte nejaký doklad s predkontáciami, alebo ich pri banke vôbec neuvádzate? Pracujem s MRP Win, nedá sa to nejako vytlačiť? Ďakujem.

Z môjho softu sa dá vytlačiť účtovný doklad za každú položku alebo súhrnný účtovný doklad za celý výpis. V prípade, že taká možnosť nie je osobne si myslím, že by mal byť postačujúci vytlačený napr. účet 221...
lenkak
20.07.07,18:21
dajú sa pekne vytlačiť. Napr. cez Výstupy, bankovú knihu, triedenie podľa výpisov, dňa.. Máš viacero možnosti.
ondrejvla
20.07.07,18:54
dajú sa pekne vytlačiť. Napr. cez Výstupy, bankovú knihu, triedenie podľa výpisov, dňa.. Máš viacero možnosti.

Alebo si zadaj v smernici číselné uznačovanie dokladov, napr. pokladňa od 1001, banka od 2001, OF od 3001, Df od 4001, Mzd.doklady od 5001, Int.doklady od 6001, konkrétne pri tvojom prípade zatrieď 2 a číslo výpisu a vtedy môžeš vytlačiť konkrétny doklad k BV.
Janurka
21.07.07,09:32
Ďakujem Vám za odpovede. Lenkak, zjreme máš MRP. S JÚ s ním pracujem 12 rokov v pohode. Ale teraz neviem, čo robím zle. Dám si výstupy, banková kniha, zvolím triedenie podľa výpisu a zobrazí mi len prvý výpis. Nemám možnosť zvoliť číslo výpisu. Keď dám triedenie podľa dátumu, zobrazí zase len stranu MD a D nie. Môžeš ešte pomôcť? Zadala by som otázku aj do MRP, ale je víkend a ja to potrebujem čo najskôr. Srdečná vďaka.
adi11
21.07.07,10:54
Ja učtujem v RO - PU priamo do PC, potom vytlačím zostavu učt. doklad .Myslím, že predkontácie nie sú povinné ani u súkromníkov.
evina
21.07.07,11:38
Ja učtujem v RO - PU priamo do PC, potom vytlačím zostavu učt. doklad .Myslím, že predkontácie nie sú povinné ani u súkromníkov.


§ 10 Účtovný doklad
(1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať ....

g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.



http://www.porada.sk/t52420-p4-oznacovanie-uctov-na-doklade.html
Janurka
21.07.07,11:43
Adi11, prosím, čo znamená skratka RO?
K tým predkontáciám: neviem, ako si to myslela s tými súkromníkmi. Napr. s.r.o. je čo? Súkromná spoločnosť, účtuje PÚ a platí pre ňu zákon o účtovn., čiže aj § 10, písm. g.
Orsz
21.07.07,11:46
Ja robím predkontácie ručne priamo na výpise, a len jednu stranu, druhá je vždy 221, to znamená ak robím napr. úhradu dodávateľskej faktúry, zapíšem pri sumu :MD321100, ak robím úhradu odberateľskej faktúry: D311100. Nemala som s tým problém pri daňových kontrolách ani pri audite ;) .
adi11
21.07.07,11:56
Z účt. dokladu jasne vyplýva že účet v RO 234 je výdavkový bankový účet.
adi11
21.07.07,11:57
RO je rozpočtová organizácia
evina
21.07.07,12:22
Z účt. dokladu jasne vyplýva že účet v RO 234 je výdavkový bankový účet.

Tomuto celkom nerozumiem na čo to nadväzuje. Komu to vyplýva ?...
evina
21.07.07,12:26
RO je rozpočtová organizácia

§10 písm. g platí aj pre RO...
adi11
21.07.07,13:16
Chcela som len vskratke povedať, že z tlačovej zostavy účtovný doklad vyplýva, že bol účtovaný výdavok na účte 234. Nemusí ručne vypisovať na bankový výpis ale priamo do PC a vytlačiť.
Janurka
21.07.07,14:02
Fakt ma rýchlo nenapadlo, že RO je rozp.org. Ďakujem za názor.
lenkak
21.07.07,17:25
Ďakujem Vám za odpovede. Lenkak, zjreme máš MRP. S JÚ s ním pracujem 12 rokov v pohode. Ale teraz neviem, čo robím zle. Dám si výstupy, banková kniha, zvolím triedenie podľa výpisu a zobrazí mi len prvý výpis. Nemám možnosť zvoliť číslo výpisu. Keď dám triedenie podľa dátumu, zobrazí zase len stranu MD a D nie. Môžeš ešte pomôcť? Zadala by som otázku aj do MRP, ale je víkend a ja to potrebujem čo najskôr. Srdečná vďaka.


robím aj s MRP
ale mne fungujú oba spôsoby. Pozri sa či máš aj správne obdobie. Ak máš viacej účtov - analytík, z ponuky si vyber iba jeden.
Ak Ti to predsa nejde, choď potom na Výstupy-Zoznam dokladov, zadaj dátum za ktoré obdobie chceš si zoznam vytlačiť, ukážka, zadaj účet ak máš analytiku tak aj s ňou. Toto ale nestránkuje podľa výpisov, všetko Ti vytlačí podľa dátumov.
Janurka
22.07.07,10:15
Ide mi to vytlačiť cez Zoznam zápisov, alebo Hlavnú knihu podľa dátumu.
Cez Bankovú knihu som všetko skontrolovala a nič. Je to zvláštne.
Srdečná vďaka.