ZlaticaB
20.07.07,19:20
Včera nám boli vymeniť balkonové dvere za plastové, no a riadne to odfušovali. Dnes prišli "akože opraviť" ale parapetné dosky su zasadené šikmo. Chcem sa len spýtať či je nejaký vyšší kontrolný úrad alebo inštitúcia, ktorá ma taktiež dohľad na podobných podnikateľov. S majiteľom keď sme sa rozprávali tak sa tváril, že jeho sa to už akosi netýka. Urobili sme asi chybu, že sme mu zaplatili už aj druhú časť ceny hneď včera pri montáži. Alebo to reklamovať ešte raz písomne. Pomôže to?
ekopo
20.07.07,17:23
S tým platením to bola určite chyba. Jednoznačne spísať reklamáciu, podať doporučene a čakať. Vady musia odstrániť.
anaman
20.07.07,20:14
iba doplním: reklamáciu pošli na doručenku, lebo v prípade súdneho sporu musíš preukázať uplatnenie reklamácie u zhotoviteľa a nie iba jej podanie na pošte, čo ti potvrdzuje podací lístok.
ZlaticaB
21.07.07,03:53
Veľmi ľutujem, že nemôžem zverejniť názov tej firmy, aby som uchránila neprijemnosti aj ostatných, aby nenaleteli tak ako mi. Ale môžeš vedieť, keď v súčasnosti je x firiem, ktoré montujú plastové okná a nie všetky sú super.
kolicok
21.07.07,06:03
Na montáž okien sa tiež vzťahuje záruka. Tá firma by to mala opraviť, ak nie žalovať.
ZlaticaB
28.09.07,09:17
Zostávam ešte pri tejto téme a prosím o pomoc. Poslala som firme, ktorá nám montovala plastové okná reklamáciu - doporučene. Už ubehli 3 týždne a firma nezareagovala. Ako mám postupovať ďalej, posielať ďalšiu urgenciu, volať tam telefonický alebo je ešte nejaká inštitúcia, kde sa treba obrátiť.
katkaj
28.09.07,09:33
Zostávam ešte pri tejto téme a prosím o pomoc. Poslala som firme, ktorá nám montovala plastové okná reklamáciu - doporučene. Už ubehli 3 týždne a firma nezareagovala. Ako mám postupovať ďalej, posielať ďalšiu urgenciu, volať tam telefonický alebo je ešte nejaká inštitúcia, kde sa treba obrátiť.

Skúsila by som sa obrátiť na slovenskú obchodnú inšpekciu, tam by mali poradiť ako ďalej
Zoltán Kovács
28.09.07,09:34
Zostávam ešte pri tejto téme a prosím o pomoc. Poslala som firme, ktorá nám montovala plastové okná reklamáciu - doporučene. Už ubehli 3 týždne a firma nezareagovala. Ako mám postupovať ďalej, posielať ďalšiu urgenciu, volať tam telefonický alebo je ešte nejaká inštitúcia, kde sa treba obrátiť.

Na vybavenie reklamácie sa vzťahuje 30 dňová lehota. Takže ak ubehli zatiaľ 3 týždne, ešte sú stále v termíne.
ZlaticaB
28.09.07,09:37
Sú síce v termíne ale po skúsenostiach, ktoré s touto fimou máme tak neverím, že ešte zareagujú. Budem rada, ak sa mýlim ....
paul
28.09.07,10:49
Každopádne od podania reklamácie do 30 dní je povinný vyriešit reklamáciu, ak nie už nesplnili svoju povinnosť a inšpekcia môže zasiahnuť.
ZlaticaB
28.09.07,10:56
Ďakujem, skúsim sa obrátiť na tu inšpekciu.
220870
28.09.07,18:50
Akom mám rozumieť tomu ,že parapety sú šikmo.Parapet musí byť osadený tak aby na ňom nestála dažďová voda ( týka sa to vonkajšieho parapetu)teda by sa dalo povedať ,šikmo.Podpísali ste odovzdávací protokol.Malo by tam byť uvedené niečo ako , že som si prezrel dielo , že je dodané v portiadku a bez závad a podpis. Ak ste to podpísali máte smolu.Pretože v tom prípade ste súhlasili s tým že tie parapety sú na vašu žiadosť šikmo.Nie sú povinný to opraviť zadarmo a bude to len na ich serióznosti.
paul
29.09.07,06:32
Akom mám rozumieť tomu ,že parapety sú šikmo.Parapet musí byť osadený tak aby na ňom nestála dažďová voda ( týka sa to vonkajšieho parapetu)teda by sa dalo povedať ,šikmo.Podpísali ste odovzdávací protokol.Malo by tam byť uvedené niečo ako , že som si prezrel dielo , že je dodané v portiadku a bez závad a podpis. Ak ste to podpísali máte smolu.Pretože v tom prípade ste súhlasili s tým že tie parapety sú na vašu žiadosť šikmo.Nie sú povinný to opraviť zadarmo a bude to len na ich serióznosti.
Nie tak celkom. exterierový parapet má mať určitý sklon, na interierovom to nieje až také dôležité. Na protokole by malo byť uvedené "Dielo prevzal bez viditelných závad" to neznamená že ak ja namontujem okno hore nohami a podpíše mi niekto protokol, že to tak chcel. Nedá sa všetko skontrolovať hned po montáži, pretože okno by malo ostať zavreté minimálne 24hod podla použitých materiálov.
branislavp
19.09.08,23:14
Veľmi ľutujem, že nemôžem zverejniť názov tej firmy, aby som uchránila neprijemnosti aj ostatných, aby nenaleteli tak ako mi. Ale môžeš vedieť, keď v súčasnosti je x firiem, ktoré montujú plastové okná a nie všetky sú super.
Napiš mi formou súkromnej správy o akú firmu ide. Ďakujem.
Karas Milan
20.09.08,03:50
Nie tak celkom. exterierový parapet má mať určitý sklon, na interierovom to nieje až také dôležité. Na protokole by malo byť uvedené "Dielo prevzal bez viditelných závad" to neznamená že ak ja namontujem okno hore nohami a podpíše mi niekto protokol, že to tak chcel. Nedá sa všetko skontrolovať hned po montáži, pretože okno by malo ostať zavreté minimálne 24hod podla použitých materiálov.

Ahoj.

A to už po pdpísaní protokolu neplatí v stavebníctve záruka a skryté závady?

Ka Mil
Heni
20.10.08,04:45
chcem sa spýtať, či neviete, aký by mal byť postup...
po namontovaní plast. okien sa jedno samé zatvára a 4 ks žalúzíí sú ukončené krivo a tie vodiacie pásky uprostred lamiel sa dole krčia - je tam tej látkovej pásky asi o 10 cm viac ... záloha na okná bolo zaplatená vopred a mám chuť zvyšok ceny uhradiť až po odstránení týchto síce malých ale predsa len závad nedostatkov... dúfam, že rozmýšľam správne :eek:
ROBIN111
20.10.08,18:46
dúfam, že rozmýšľam správne :eek:Samozrejme. Nič neuhrádzať, pokiaľ sa závady neodstránia.
branislavp
24.10.08,16:18
chcem sa spýtať, či neviete, aký by mal byť postup...
po namontovaní plast. okien sa jedno samé zatvára a 4 ks žalúzíí sú ukončené krivo a tie vodiacie pásky uprostred lamiel sa dole krčia - je tam tej látkovej pásky asi o 10 cm viac ... záloha na okná bolo zaplatená vopred a mám chuť zvyšok ceny uhradiť až po odstránení týchto síce malých ale predsa len závad nedostatkov... dúfam, že rozmýšľam správne :eek:
Ahoj Heni, pozdravujem Ťa, ja som sa ešte nerozhodla.
Heni
25.10.08,05:48
Ahoj Heni, pozdravujem Ťa, ja som sa ešte nerozhodla.
ja to už mám za sebou ;)

a už viem, ktorej firme by som sa určite vyhla :cool::cool::cool:
Heni
02.11.08,13:17
Samozrejme. Nič neuhrádzať, pokiaľ sa závady neodstránia.
dík, mne už dva týždne tvrdia, že: "samozatváranie okien a aj nerovné ukončenie žalúzií je normálne"... a mne sa to normálne nezdá:cool:
focus3ccd
03.11.08,05:47
Preco sa neda napisat firma , s ktorou nemas dobre skusenosti? Ma to tento server niekde v podmienkach? Nieco mi uslo? :confused:

Ja si myslim, ze je spravne upozornit na taketo firmy a kludne by som napisal aj ja meno firmy, ktora mi v Ziline pekne dohvizdila barak.....

A to sa tvarili ako velky odbornici. Vyhodil som ich a skoda, ze som im zaplatil 120 litrov....... A este mal tu drzost sa opytat, ci ideme pokracovat. Strecha mala stat takisto cca 120, no to by som si dal. Spravil som ju za 65 a bez nejakych problemov. Za tri dni poli folia s latami a na dalsi tyzden prisli dorobit pokladku.
focus3ccd
03.11.08,05:52
A este k tej reklamacii, neviem, ako je to v stavebnictve - tazsie sa to dokazuje, ale ja som mal problem s monitorom, nechceli mi uznat reklamaciu, ze sa kludne budeme sudit a nakoniec som dostal uplne novy s 3-rocnou zarukou a este sa mi ospravedlnovali.

Netreba sa dat.
Prva vec: nastuduj si obciansky zakonnik pripadne www.pravaspotrebitela.sk
druha vec: ak sa ti nevratila posta - doporucena, to znamena, ze ju prevzali a podla zakona ti musia odpovedat
tretia vec: ak nevyriesia reklamaciu do 30 dni - prehnane povedane mozete si vratit plnenie a to znamena ty im okna a oni tebe prachy - ja to vzdy pouzijem, ked uz sa neda nijako inak pohnut a vtedy to urcite zaberie....

Vela stastia. Netreba sa dat, treba studovat stoji to nervy, ale nakoniec dosiahnes pravdu, ja mam jedine stastie, ze mam este pomoc pravnika - brachova zena....
Heni
10.11.08,17:30
Preco sa neda napisat firma , s ktorou nemas dobre skusenosti? Ma to tento server niekde v podmienkach? Nieco mi uslo? :confused: myslím, že dávnejšie Richard upozorňoval, že ak sa menuje firma tak, že ju chceš haniť či kritizovať, tak sú z toho preňho problémy, preto založil rubriku Odporúčame, aby sme tam písali svoje dobré skúsenosti :( žiaľ, rozprávala som sa s viacerými susedmi, ktorým tiež montovala okná táto firma - zatiaľ som nenašla nikoho, kto by bol s ich robotou spokojný... :mad: ::
Ja si myslim, ze je spravne upozornit na taketo firmy a kludne by som napisal aj ja meno firmy, ktora mi v Ziline pekne dohvizdila barak..... - vidíš, tiež si nenapísal, ktorá firma to bola ;)




v texte
focus3ccd
11.11.08,05:54
No dobre, tak to napisem inak, bol som velmi nespokojny s firmou Stavizol a p.Šebákom v Ziline, a nehovorim to preto, ze by som mu chcel naschval robit negativnu reklamu, ale preto, ze mam osobnu skusenost a tak 5 rokov zivota dole. Napisem len dve pikosky, deka sa mala betonovat za 2-3 dni a betonovalo sa az za osem dni a to som ja s manzelkou a svokrom ohybal 12mm roxori na vlastnej ohybacke zo soboty na nedelu, aby sa to stihlo, a ked prisiel pan velkomozny tak ani nepodakoval, a nakolko po piatich dnoch riadne zlialo, tak nam samozrejme ten dazd narobil pekne skody v prizemi, nakolko sa malo betonovat podkrovie..... Keby sa to stihlo do tych piatich dni, tak mam po probleme. Dalsi kusok sa im podaril, ked mi robili dvoje dvere do zachoda a do spajze ziadne........ A dalsi, na metrovej priecke im to uchadzalo o tri centimetre, vsetko to mam niekde nafotene. A este nieco, zaplatene mal a nechcel mi to prist dorobit, tak som musel vyhladat pravnika a napisat list, ze to budem riesit sudnou cestou, az to s nim pohlo a straaasne vela dalsich veci......
evula0
11.11.08,06:39
Ak je to možné, reklamácie sa najúčinnejšie vybavujú osobne so spísaním zápisu a stanoviskom predajcu. Dá sa pritom okamžite reagovať na rôzne "múdrosti" a argumentovať zákonnými povinnosťami predajcu.Aj prisľúbenie obhliadky (písomne s termínom) je lepšie ako nečinnosť.Najťažšie sa jedná s "mlčanlivým".

Samozatváranie okien je dôsledok nevyváženého osadenia do stavebného otvoru alebo pri dverách nevyštelovania(ak to dvere majú) - jasná vada montáže aj bez posúdenia odborníka
qwerto
16.12.08,09:50
Na objednavke na plastove okna bolo napisane
cerifikovane skla, kovanie (Nitrasklo, Maco alebo Siegenia),
zistili sme podľa zabudnutého lístku na jednom zo skiel,
ze skla boli dodane od firmy szilank z Madarska, teda nie
z Nitrasklo, co bol tiez jeden z dovodov preco sme sa pre tuto formu rozhodli. Nevieme ako sa k tomu postavit.
Mozete nam poradit? Aka je kvalita skiel fy. szilank v porovnani s Nitrasklom?
DANUS
17.12.08,14:13
Nema prosim niekto pozitivne alebo negativne ohlasy na palstove okna od firmy INTER-OKNO?
Mam dost cenovych ponuk len tato bola asi o 10.000 lacnejsia, profil Aluplast maju zlavu 33%, nechcem najlacnejsie ale kvalitne. Vie niekto info ohladom tejto firmy?
Dakujem
simon56
24.12.08,17:51
@qwerto
Szilank KFT je najväcsi madarsky producent izolacnych skiel.Na slovensko dodavaju skla napr. pre cely Salamander okno group.Kvalitnejsie skla asi sotva najdes na europskom trhu.Nanajvys tu istu kvalitu.Vo vychodnej europe boli prvi(mozno su este stale jedini - neviem...),ktori lepili skla priamo v argonovej atmosfere - väcsina vyrobcov plni skla argonom az po zlepeni .Takze ak mas sklo od SZILANK-u,mozes si byt isti,ze v nom argon je.A ze tie skla maju potrebne certifikaty hadam nemusim dodavat.

simon
simon56
24.12.08,18:16
@DANUS

INTER-OKNO nepoznam,aluplast je taky priemerny profil,na panelak uplne staci,ak mas rodinny dom,doporucil by som skor SALAMANDER.Pri tom Aluplaste treba davat pozor hlavne na tesnenie na rame - su totizto dva typy profilov - na jednom je tesnenie vkladane rucne po zvarani,na druhom je tesnenie privarene(prilepene) na profile s ktorym sa reze aj zvara.Zacistenie zvarov pri tesneni je potom problematicke az nemozne(podobne niektore ine profily- deceunink,thysen).
branislavp
25.12.08,08:38
@DANUS

INTER-OKNO nepoznam,aluplast je taky priemerny profil,na panelak uplne staci,ak mas rodinny dom,doporucil by som skor SALAMANDER.Pri tom Aluplaste treba davat pozor hlavne na tesnenie na rame - su totizto dva typy profilov - na jednom je tesnenie vkladane rucne po zvarani,na druhom je tesnenie privarene(prilepene) na profile s ktorym sa reze aj zvara.Zacistenie zvarov pri tesneni je potom problematicke az nemozne(podobne niektore ine profily- deceunink,thysen).
Osobne som si bola pozrieť firmu v Hadlovej, ktorá vyrába plastové okná z profilu salamander. Tento profil ma ako laika najviac oslovil, pretože má hladkú povrchovú úpravu, je peknej bielej farby. Dizajn sa mi páči, úplne jednoduchý, na čistenie perfektný. Táto nemenovaná firma si vyrába sklo sama, tak ma informovali. Šírka profilu salamander je väčšia ako u ostatných profilov určite. Ak máš skúsenosti s touto firmou, alebo máš viac informácií aj o iných firmách, ktoré vyrábajú okná z profilu salamander, prosím, poraď. Ďakujem
simon56
25.12.08,13:41
Co sa tyka Salamandra,spolupracujem len s Prowintechom(Sliac),ine firmy Ti doporucit neviem,kedze nemam informacie.Z 5-komorovych profilov je Salamander hadam najkvalitnejsi na trhu - vyraba sa z hustejsieho plastu bez primiesavania recyklatov-vysledkom je snehobiela farba a briliantny leskly povrch.Väcsia stavebna hlbka a kvalitny plast samozrejme zvysuju aj zivotnost tychto okien oproti konkurencii- preto by sa malo do tychto okien montovat aj kovanie s vyssou zivotnostou-co väcsina vyrobcov aj robi(SIEGENIA-AUBI,rada 300 a vyssie).Dalsou vyhodou Salamandra je velka zasklievacia komora - mozno osadit aj izolacnym 3-sklom.Ale aj ked sa osadi 2-sklom,da sa hocikedy v buducnosti vymenit za 3-sklo;kridlo aj kovanie su dostatocne dimenzovane. Putin sa pred par dnami nechal pocut,ze casy lacneho plynu koncia.Takze to mozno bude zaujimave.
Lenka1979
25.12.08,16:05
Osobne pracujem vo firme, ktorá vyrába plastové okná LEN z profilu SALAMANDER, môžem len odporúčiť, skutočne snehobiela farba a vysoký lesk. Kvalita neoceniteľná, zatiaľ nebola ani jedna reklamácia, žeby profil po čase zožltnul alebo zmenil farbu (maslová....)
Lenka;)
branislavp
26.12.08,10:21
Osobne pracujem vo firme, ktorá vyrába plastové okná LEN z profilu SALAMANDER, môžem len odporúčiť, skutočne snehobiela farba a vysoký lesk. Kvalita neoceniteľná, zatiaľ nebola ani jedna reklamácia, žeby profil po čase zožltnul alebo zmenil farbu (maslová....)
Lenka;)
Môžem potvrdiť, že skutočne je profil salamander skutočne bielučky, povrch lesklý a hladký.
m.volna
05.08.09,18:56
Mam taký problém,po výmene okien mi začali rosiť okna,medzi sklami,ale reklámaciu mi neuznali vraj mam v dome veíku vlhkosť.Ale pre udržanie dobrých obchodných vzťahov mi skla vymení,ale prácu si mam znova zaplatiť.Skla aj pomeral,potom te rozmery straťil,teraz to ma prísť znova pomerať,ale táto reklamácia sa ťahá už rok.Poradte mi prosím lebo neviem čo si môžem dovoliť,ako môžem na neho tlačiť.Zdôrazňujem že sa mi rosí medzi sklami ďakujem.
220870
05.08.09,19:06
To je výrobná závada.Treba podať písomnú reklamáciu, najlepšie doporučene a okamžite.NIČ MU NEPLAŤTE.Závadu musí odstrániť do 30 kalendárnych dní na svoje náklady a zadarmo.
Lenka1979
05.08.09,19:07
Mam taký problém,po výmene okien mi začali rosiť okna,medzi sklami,ale reklámaciu mi neuznali vraj mam v dome veíku vlhkosť.Ale pre udržanie dobrých obchodných vzťahov mi skla vymení,ale prácu si mam znova zaplatiť.Skla aj pomeral,potom te rozmery straťil,teraz to ma prísť znova pomerať,ale táto reklamácia sa ťahá už rok.Poradte mi prosím lebo neviem čo si môžem dovoliť,ako môžem na neho tlačiť.Zdôrazňujem že sa mi rosí medzi sklami ďakujem.

Koľko približne cm sa Ti rosí medzi sklami? Lebo 2-3 cm sú normálne, keďže v izbe je rosný bod-dýchate tam, sú tam kvety... atď.
220870
05.08.09,19:12
Koľko približne cm sa Ti rosí medzi sklami? Lebo 2-3 cm sú normálne, keďže v izbe je rosný bod-dýchate tam, sú tam kvety... atď.
Medzi sklami sa nesmie rosiť.;)
Lenka1979
05.08.09,19:58
Medzi sklami sa nesmie rosiť.;)
Súhlasím, nepozorne som prečítala tému. Zvykne sa rosiť sklo z vnútornej strany okna, ale medzi sklami by to nemalo byť. Tiež by som každopádne reklamovala sklo a trvala na jeho výmene. Vďaka 220870 (nedoplietla som číslo);)
Milan.Žiška
06.08.09,04:42
Jednoznačne podať reklamáciu oficiálne nechať si potvrdiť a po 30 dňoch bombardovať urgovať ( úplne na drzovku - neodpustiť nič ) vymeniť sklá " všetky" . Ešte by som mu vyčítal znížený komfort v predošlom období a možno to aj finančne vyčíslil.
paul
06.08.09,05:59
Ak je izolacné sklo vyhotovené kvalitne neni šanca aby sa rosilo medzi sklami, nieje tam sice vakuum ale vysusený vzduch teda zbavený vlhkosti alebo plyn ktorý ma lepsie tepelnoizolačné vlastnosti teda nemá sa tam co skvapalnovat cize rosit. Kazdopadne reklamacia a nenechat sa ukecat na obchodnícke blaboly. Čo sa týka reklamacie, vždy písomne! čo je predavajuci povinný s vami spísat reklamacný protokol a je jedno ci bude reklamacia opotstatnená alebo nie.
m.volna
06.08.09,16:38
O reklamácii ktorej som písal bola aj spísaná ale nič sa nedeje.Neviem aké prostriedky alebo aké možnosti mám.
Lenka1979
06.08.09,16:40
O reklamácii ktorej som písal bola aj spísaná ale nič sa nedeje.Neviem aké prostriedky alebo aké možnosti mám.
Nemôžeš tam zavolať alebo osobne zájsť a urobiť poriadny "vietor"?
m.volna
06.08.09,16:56
Bol som aj osobne,boli aj termíny ale ostali len sľuby.
kero64
06.08.09,17:04
Bol som aj osobne,boli aj termíny ale ostali len sľuby.
Treba podať doporučenú písomnú sťažnosť a tú musí vybaviť v zákonnej lehote. Ak aj neurobia výmenu, musí aspoň reagovať a odpovedať na list s vyjadrením, ako budú postupovať ďalej. Zákonná lehota na vybavenie reklamácie je 30 dní od uplatnenie reklamácie.
m.volna
06.08.09,17:41
Moju reklamáciu neuznali kôli veľkej vlhkosti,tá udajne zapríčinila rosenie medzi sklami.
220870
06.08.09,17:54
Treba kontaktovať SOI.
http://www.soi.sk/sk/Poradna/Rady-spotrebitelovi.soi
Uplatnenie reklamácie pri kúpe tovaru od 01. 11. 2008
27.11.2008
Zvlášť tento odsek sa mi páči:Po určení spôsobu vybavenia reklamácie sa reklamácia vybaví ihneď, v*odôvodnených prípadoch možno reklamáciu vybaviť aj neskôr; vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok.
Pošlite mu list v ktorom mu oznámite že na základe svojich spotrebiťeľských práv po uplynutí nevybavenia reklamáci odstupujete od zmluvy a žiadate o vrátenie peňazí.Nech si to odmontuje a odnesie preč.
kero64
06.08.09,17:55
Moju reklamáciu neuznali kôli veľkej vlhkosti,tá udajne zapríčinila rosenie medzi sklami.
To je absolútne vylúčené. Medzi tzv. vákuové sklá vkladané do plastových okien sa napúšťa technický plyn Argón alebo Krypton.

Citujem:
Ďalšou dôležitou vlastnosťou skiel je medziskelný dištančný rámček, ktorý oddeľuje sklá, pred tým používaný hliníkový rámček je v dnes väčšinou nahradený nerezovým alebo plastovým rámčekom, ktorý má menšiu tepelnú vodivosť a tým i väčší tepelný odpor izolačných skiel. Hlavnou prednosťou teplých rámčekov je menší rosný bod , ktorý je oproti hliníkovým rámčekom má menšie rosenie okien pri vonkajších teplotách hlboko pod bodom mrazu .

Izolačné dvojsklo je konštruované z dvoch tabúľ plaveného skla v hrúbkach odpovedajúcich funkčným a mechanickým nárokom, ktorých vzdialenosť vymedzuje rôzne široký, dutý dištančný rám plnený absorbčným prostriedkom, ktorý zabraňuje kondenzácii vodných pár medzi sklami. Obvodové spojenie tabúľ skiel a dištančných rámčekov je dosiahnuté adheznym, trvale plastickým tmelom, ktorý funguje ako bariéra proti prieniku vlhkosti do medzipriestoru izolačného skla. Vonkajší obvod tabúľ skiel a dištančných rámikov je vyplnený trvale pružným tmelom s výbornými fyzikálne mechanickými vlastnosťami. Celá konštrukcia vytvára hermetické uzavretie dutiny medzi tabuľami skiel.
Aby mohlo izolačné sklo plniť svoje funkcie, kombinujú sa rôzne druhy skiel, čím je možné zabezpečiť: zvýšenú tepelnú izoláciu, funkciu zvukovo izolačnú, funkciu bezpečnostnú a funkciu protislnečnú.


Takže, ak je izolačné dvojsklo urobené kvalitne, nebude tam žiadna rosa.
Ak to neuzná montážna firma, skúste zistiť dodávateľa alebo prípadne výrobcu skiel a spýtať sa, či je možné, aby sa ich "kvalitné" okná rosili z vnútra. Zaujímala by ma ich odpoveď.
m.volna
06.08.09,18:37
Potreboval som poradiť,a nevedel som kde napísať svoj problém,totiž mam drevené okná.Ak sa mi rosí medzi sklami je dáky rozdiel či mám drevené alebo plastové okná.
220870
06.08.09,18:42
Máte fotografiu tých okien?Aká je vzdialenosť medzi jednotlivými sklenenými tabuľami v milimetroch?
paul
06.08.09,19:01
Potreboval som poradiť,a nevedel som kde napísať svoj problém,totiž mam drevené okná.Ak sa mi rosí medzi sklami je dáky rozdiel či mám drevené alebo plastové okná.
Zjednodusene povedane je to jedno v akom rame je osadené izolacné sklo, niektore fy upravuju povodne okna z dreva na izosklo
m.volna
06.08.09,19:05
Nedá sa mi to presne zmerať ale asi 20mm,a fotografiu nemám.
paul
06.08.09,19:14
O reklamácii ktorej som písal bola aj spísaná ale nič sa nedeje.Neviem aké prostriedky alebo aké možnosti mám.
Myslím že tu by mohla pomoct obchodná inspekcia, MH SR odbor ochrany spotrebiteľov alebo obcianskoprávne konanie a neviem ako by dopadlo kedze reklamacia bola spísana a nevybavená v zákonnej lehote, napr v Baumaxe sa im vratil moj reklamovaný výrobok z opravy den po lehote a ochotne mi oznamili ze zo zakona mam narok na vratenie penazí. V minulosti mi poradili v podobnej veci na SOI v žiline. Zistil som že ked robím ´´bordel´´ ja tak to vedie len k vedomemu niceniu svojho zdravia, teraz to riesim s usmevom za pomoci ludí ktorý sa v tom vyznajú a o to viac si vychutnám výsledok.
paul
06.08.09,19:22
Moju reklamáciu neuznali kôli veľkej vlhkosti,tá udajne zapríčinila rosenie medzi sklami.
S prepacenim Blbost! IZOSKLO je napustene vysuseným vzduchom a HERMETICKY uzavrete to ze sa rosí znamená ze je jedna z týchto vecí nieje v poriadku. Mne zas chceli nahovorit sikovný chlapci pri reklamaci plavajucej podlahy u rodicov(medzi dverami sa ohýbala podlaha cca 2cm) ,že preto sa to vola plavajuca podlaha. Aj by som tomu uveril keby som sa tým sám neživil.
Martasch
06.08.09,20:01
Pripájam sa k predchádzajúcim názorom - veľká vzdušná vlhkosť nemôže spôsobiť rosenie medzi sklami. Niekto ti aj meral vlhkosť v byte? Čo je uvedené v záručnom liste? Trvaj na bezplatnej výmene skiel!
220870
06.08.09,20:09
No trochu som pribrzdím.Čo ak má montované klasické dvojsklo .Aj také sa stále robia.A tie môžu rosiť aj z vnútornej strany skiel.
Milan.Žiška
07.08.09,13:06
K dvojsklám/dvojitému zaskleniu sa ale už dnes montujú štandardne pohlcovače vlhkosti " absorbéry" medzi sklá. Skôr si myslím, že to je fušerina a pán šéf je pekný ... Treba na neho tlačiť, opakovane a intenzívne - veci zdokladovať poslať celé na a SOI.
Nech už vymiznú fušeri "pracujúci" pod hlavičkou "majster".:)
m.volna
22.08.09,19:03
Tak ako ste mi radili napísal som mu doporučený list ale ten mi prišiel s odpoveďou-adresát neznámi.Môže môj list takto ignorovať. Marek Pavle - EUROFINAL Hodžova 12,
036 01 Martin
atlasub
25.05.12,09:19
Od firmy INTER-OKNO mám okná,som spokojný s kvalitou aj s cenou:)povedali 4 týždne ale okná som mal namontované do 2 týždnov,odporúčam.
trisestri
30.05.12,08:51
ktore okna su kvalitnejsie -Rehau alebo Aluplast,
jahoszmsk
31.05.12,14:52
posúvam
220870
31.05.12,16:13
Rehau a aluplast je názov plastového profilu nie okna.