nani0120
21.07.07,02:42
Zdravím všetkých nespachtošov. Ak viete, prosím poraďte čo musím spľňať na to aby som mohol otvoriť malú prevádzku s občestvením. Ide hlavne o predaj čapovaných nápojov ako pivo, kofola,... Prevádzka má byť len sezónna záležitosť, a nebude umiestnená v interiéri. Hlavne ma zaujíma, čo požaduje "HYGIENA", aby som na takéto niečo dostal súhlas. Ďakujem za rady.
FAA
21.07.07,06:56
Asi najjednoduchšie bude, keď sa spýtaš na hygiene, oni ti to budú schvaľovať.
abel
21.07.07,07:42
Napíš si žiadosť na Hygienu o vydanie povolenia, prídu sa pozrieť a ak budú nedostatky, upozornia ťa na ne. Určite musíš mať toalety pre zákazníkov.
Anna1974
21.07.07,09:39
Ak si v Bratislave,písomnú žiadosť o stanovisko k prevádzke podávaš priamo na Okresného hygienika,na Ružinovskej poliklinike z boku sedia. SAmozrejme ich navštív a podla miesta kde chceš mať prevádzku, tie baby to majú podelené. Ja som mala takú prevádzku kedysi,dokonca dve a vždy som sa s nimi poradila čo všetko mám mať, teda osvetlenie, odvetranie, umývateľné steny, umývadlo, atď....a potom som pre nu išla autom,ona spravila záznam, odviezla som ju pekne naspäť a ja som bola spokojná, aj ona bola spokojná. Nikdy som nemala problémy a oni chodia aj na kontroly.
lenkak
21.07.07,17:34
Pre hygienu vbudeš vypracovávať prevádzkový poriadok,
vzor som prikladala, pozri:
http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-potravinami-a-haccp.html
pod názvom haccp - obsahuje jeho súčasť
ak chceš prečítaj si aj celú tému, dostaneš sa do problematiky hygieny.
zounar
11.06.12,08:34
robim pojazdny bufet a potrebujem hccp,mozte mi poradit,pripadne mi ho urobit
mattto
11.06.12,08:37
robim pojazdny bufet a potrebujem hccp,mozte mi poradit,pripadne mi ho urobit :D :D :D
Indeed
11.06.12,08:39
On potrebuje urobiť HACCP , nie budu nejaku...