adi11
21.07.07,11:34
Dobrý den,
Aký máte názor na dôchodcov, ktorý pracujú v štátnej správe a v iných štátnych organiz. a poberajú vysoké dôchodky aj vysoké platy. Je to spravodlivé, keď mladí ľudia nemajú prácu sú na úrade na podpore, alebo sú nútení ísť do zahraničia ? Čo vy na to ?
Orsz
21.07.07,11:57
Dobrý den,
Aký máte názor na dôchodcov, ktorý pracujú v štátnej správe a v iných štátnych organiz. a poberajú vysoké dôchodky aj vysoké platy. Je to spravodlivé, keď mladí ľudia nemajú prácu sú na úrade na podpore, alebo sú nútení ísť do zahraničia ? Čo vy na to ?

Myslím, že mladí ľudia moc nemajú veľký záujem pracovať v štátnej správe - nie je to stála a dlhodobá práca, ani veľký postup kariéry, resp. žiadny, a platy tiež nie sú nad pomery /to je možné len v tých najvyšších funkciách/. A nemyslím, že nezamestnanie mladých ľudí v ŠS znamená ich odchod do zahraničia. Tretina z nich túži po dobrodružstve,tretina po peniazoch, tretina po kariére. Ani jedno nemožno dosiahnuť v ŠS. Len v súkromnom sektore.
adi11
21.07.07,12:09
Trochu aj súhlasím s Tebou, ale čo s tými, čo majú dieťa, VŠ a nemôžu nájsť prácu. Súkromníci nechcú prijať osobu s VŠ vzdelaním, pretože ju nemôžu zaplatiť.lebo oni sami nemajú VŠ. A ked aj , tak chcú aby robil za minimálnu mzdu, vedel jazyky UCT a všetko. Je to ťažké hlavne v našom regione.
Danila
21.07.07,12:10
Dobrý den,
Aký máte názor na dôchodcov, ktorý pracujú v štátnej správe a v iných štátnych organiz. a poberajú vysoké dôchodky aj vysoké platy. Je to spravodlivé, keď mladí ľudia nemajú prácu sú na úrade na podpore, alebo sú nútení ísť do zahraničia ? Čo vy na to ?Ja na to asi toľko, že čo je dané b.....,nie je dané v..... Naši vedátori prišli na unikátny objav. Ako sa zamestnať po päťdesiatke. A určite tušíš, čo svätoborné objavili: ísť na úrad práce, rekvalifikovať sa a otvoriť si živnosť. Tak musíš uznať, že také niečo mohli vymyslieť len v štátnej správe. A na takých má málokto...
Orsz
21.07.07,12:20
Trochu aj súhlasím s Tebou, ale čo s tými, čo majú dieťa, VŠ a nemôžu nájsť prácu. Súkromníci nechcú prijať osobu s VŠ vzdelaním, pretože ju nemôžu zaplatiť.lebo oni sami nemajú VŠ. A ked aj , tak chcú aby robil za minimálnu mzdu, vedel jazyky UCT a všetko. Je to ťažké hlavne v našom regione.

Máš pravdu, nie je ľahké sa niekde uplatniť, zvlášť pre mladé rodiny s deťmi, ale aj pre vyššie vzdelaných. U nás je v tomto dosť ťažká doba, i keď nie po celom SR, v niektorých regiónoch je to ťažšie vzhľadom na jeho umiestnenie, možnosti, či už je to otázka dostupnosti, cestovného ruchu, prírodných podmienok atď. Veľa sa hovorí o zákaze diskriminácie, no i tak sa s ňou i keď nepriamo stretávame, ale mnohí len pokorne mlčia a hľadajú ďalej. Otázka: máte deti, koľko majú rokov, plánujete ešte dieťa, má s nimi kto byť keď ochorejú?-to sú bežné otázky pri prijímaní PP /aspoň ja som sa s takými stretla/, i keď by ich takéto veci nemali vôbec zaujímať.
O výške mzdy už ani nehovorím.......
adi11
21.07.07,12:32
O tých našich vedeckých pracovníkoch by som vedela rozprávať viac, ale radšej pomlčím. Mňa trápi to, že nie každý mladý človek čo má niečo v hlave/ nevie predať svoj rozum lebo to má v povahe/ môže začať podnikať. Úrady práce sa moc nestarajú čo budete robiť asi tak...
ivetast
02.06.09,09:10
nesuhlasim...
Vysoke dochodky??? a kde??moja mama pobera taku mizernu almuznu, ze zaplati akurat naklady na byt a stravu.No a to co ostane je smiesna ciastka.
tacasina
17.09.10,07:26
A čo bude teraz, keď dôchodca s minimálnou mzdou si už nebude môcť ani privyrobiť ?
veronikasad
17.09.10,07:33
A čo bude teraz, keď dôchodca s minimálnou mzdou si už nebude môcť ani privyrobiť ?
Aký dôchodca ? Starobný, predčasne starobný, výsluhový ? Kde pracuje ?
blazonko
17.09.10,07:35
Súhlasim, že s poniektorými dôchodkami to nie je žiadna sláva. Ale ten kto celý život tvrdo pracoval, tak ani zďaleka nepomyslí na to, aby mal pracovať aj ďalej. Mojej babke musia k dôchodku ešte doplácať sociálne dávky a ani jej nenapadne, aby šla niekde robiť.
jamis
17.09.10,07:42
Tak toto ma zaujalo ?
Vedel by niekto poradiť ?
Moja známa odišla do predčasného dôchodku v decembri 2008 bez toho, aby prerušila pracovný pomer. Teraz naďalej pracuje a poberá dôchodok. Už by v tomto čase bola 1/2 roka v starobnom dôchodku.
Bude môcť naďalej pracovať, alebo si bude musieť vybrať medzi prácou a dôchodkom ?
lefa
17.09.10,07:43
Tiez si myslim, ze pracuju hlavne ti, ktori sa fyzicky nenadreli.
Ved by si mohli dôchodcovia privyrobit aj na dohodu a treba dat hlavne pracovne pomery mladym ludom, aby si zvykli na pravidelny rezim dna a nielen cakat doma na podporu ,ci socialne davky.
tacasina
21.01.11,08:20
Tiez si myslim, ze pracuju hlavne ti, ktori sa fyzicky nenadreli.
Ved by si mohli dôchodcovia privyrobit aj na dohodu a treba dat hlavne pracovne pomery mladym ludom, aby si zvykli na pravidelny rezim dna a nielen cakat doma na podporu ,ci socialne davky.

Súhlasím s Tebou...ale myslíš si, že ak by dôchodcovia pracovali na dohodu, tak by mladých popri tom zamestnali na riadny pracovný pomer ? Z vlastnej skúsenosti viem, že radšej zoberú dôchodcu na dohodu, ako mladého na PP.