Liptáčik
21.07.07,21:49
Zamestnanec ma požiadal o vystavenie opisu mzdového listu za minulý rok. Výplatné pásky dostával pravidelne každý mesiac. Myslím si, že mzdový list slúži zamestnávateľovi, nie zamestnancovi. Mám mu ho vystaviť? Akosi nevidím dôvod.
willma
21.07.07,20:27
no s pozície zamestnanca sa ťa pýtam, prečo by si ho nemohol vystaviť? Ja som napr. mzdový list použila pri dokladovaní príjmu k výživnému a mzdárka nemala žiaden problém.
Liptáčik
21.07.07,20:35
Problém nemám ani ja, len sa mi to vidí nezvyčajné, keď pravidelne dostával pásky. Nestretla som sa ešte s tým a mám pocit, že mzdový list je záležitosť zamestnávateľa. Chcem len poznať názor iných.
liba2
21.07.07,21:03
tiež som sa už stretla s takou požiadavkou zamestnanca a ML som vytlačila a odovzdala mu :)
sylva
23.07.07,07:18
Ja dávam ML zamestnancom automaticky začiatkom roka za rok predošlý alebo pri skončení pracov.pomeru. Nevidím dôvod, prečo by ho zamestnanec nemohol dostať.Má tam prehľadne všetky položky mzdy.Tento doklad môže v budúcnosti potrebovať z akýchkoľvek dôvodov.Preto v ML uvádzam dátum vystavenia,podpis+pečiatka.