Vladimír Ozimý
22.07.07,09:54
ahojte,

zaujimalo by ma či úhrada od Slovgramu spadá pod dph alebo nie, klientovi prišla platba v juni od Slovgramu na účet ale nemá k tomu doklad len zmluvu podľa všetkého ktorú som ja nevidel...ale to je jedno tu si vyžiadam len či s dph alebo bez...dakujem
Orsz
22.07.07,07:59
ahojte,

zaujimalo by ma či úhrada od Slovgramu spadá pod dph alebo nie, klientovi prišla platba v juni od Slovgramu na účet ale nemá k tomu doklad len zmluvu podľa všetkého ktorú som ja nevidel...ale to je jedno tu si vyžiadam len či s dph alebo bez...dakujem

A za čo je tá úhrada?
Vladimír Ozimý
22.07.07,08:06
no je to úhrada od Slovgramu za vydanie CD...tak mi to bolo povedané...no a po druhé honoráre za uverejnenie fotografii v novinách s dph alebo bez hm?
Orsz
22.07.07,08:14
no je to úhrada od Slovgramu za vydanie CD...tak mi to bolo povedané...no a po druhé honoráre za uverejnenie fotografii v novinách s dph alebo bez hm?

Podľa mňa by to malo byť s DPH. A máš nejaký dôvod, aby si to posudzoval, že by to mohlo byť aj bez DPH? Viem málo informácií, aby som to vedela posúdiť.
Vladimír Ozimý
22.07.07,08:36
práveže vôbec nemám dôvod je platiteľ dph a nemám to kam zaradiť...predmetom dane to je oslobodené to nie je tak mu vystavím na to ID a to isté aj na honoráre podľa par. 6?
Muška
22.07.07,08:59
Vladko,
SOZU a Slovgram som musela tiež riešiť ešte v roku 2004, keď sa stali aj umelci platiteľmi DPH.

Z poradenstva SEPI som vtedy dostala odpoveď:
Keď prídu umelcovi peniaze na účet mám to brať ako dátum dodania služby /peňazí/ a v tom mesiaci to priznať do DPH. Sumu od SOZA mám brať ako sumu s DPH.
Toto tvrdenie som si potvrdila aj na školení u p. Ing. Kováčikovej
Vladimír Ozimý
22.07.07,09:20
dakujem za presnú odpoveď z praxe ja sa s tým stretávam prvý raz takže som aj uvažoval správne len som si to chcel overiť...