Marcela16
22.07.07,12:41
Doteraz som nemala skúsenosti s dokladmi, ktoré sú potrebné do účtovníctva ak nejaký zamestnanec ide na školenie. V tejto súvislosti by som chcela vedieť, či stačí v tomto prípade len príjmový pokladničný doklad od spoločnosti, ktorá školenie organizuje a pozvánku zo školenia, resp. prihlášku? Alebo je potrebné, aby vystavili aj nejakú faktúru? Lebo na príjmovom doklade nie je uvedené DPH, ... ????
veronikasad
22.07.07,10:48
Pokiaľ neplatím za školenie vopred, priamo na školení dostanem buď doklad z ERP o zaplatení vložného, alebo príjmový doklad + faktúru. Faktúru niekedy posielajú neskôr - poštou, ak som sa prihlasovala dodatočne priamo na školení.

------
Veronika
Muška
22.07.07,10:48
Ak organizátor školenia nie je platiteľ DPH, tak nemusí vystavovať "klasickú" faktúru, stačí PPD.
Marcela16
22.07.07,10:50
Takže ak faktúru nemám, len príjmový pokladničný doklad, na ktorom nie je rozpis DPH - PPD sa stáva pre mňa daňovým dokladom s tým, že zrejme ten organizátor je neplatca DPH. ???
Muška
22.07.07,10:54
a na PPD nemáš jeho IČ pre DPH?, poznámku na PPD alebo na pozvánke, že "nie je platiteľ DPH"?
aby si to vedela správne identifikovať. Alebo podľa DIČ, ktoré musí byť uvedené na PPD si pozri na stránke www.drsr.sk či náhodou nie je platiteľ DPH
Marcela16
22.07.07,11:01
Vďaka - veľmi si mi pomohla - pozrela som si pozorne pozvánku - a tam to je napísané.