icafe
22.07.07,14:15
Dobry den,

potreboval by som poradit:

Mam prevadzku sluzieb (nepotravinova prevadzka), chcel by som ale ponukat zakaznikom aj moznost kupy napojov - ide o 0,5l plast. flase - kofola, ice tea a pod. - t.j. je to piramy predaj - ako tovar, nejedna sa o podavanie alebo nalievanie napoja, t.j. napojov si zakaznik kupi a nedostane k nemu ani pohar a tiez mu nebude podany ako otvoreny.
Je nutne toto nahlasit na region. urad verejn. zdravotnictva? Moze mat RUVZ v pripade nejakej kontroly k tomuto vyhrady?

Co vy na to?
lenkak
22.07.07,17:36
každú novo otvorenú prevádzku treba ohlásiť na RUVZ.
Keď máš od nich povolenie tak ok. Na akýkoľvek tovar.
ondrejvla
22.07.07,17:56
každú novo otvorenú prevádzku treba ohlásiť na RUVZ.
Keď máš od nich povolenie tak ok. Na akýkoľvek tovar.

Samozrejme súhlasím a dopĺňam, aj keby sa jednalo o internetovú prevádzku a ponúkala by si len zatvorené fľaše nealko, aj tak musí byť od nich povolenie.
lenkak
22.07.07,18:02
učtovníčka
23.07.07,06:51
Je potrebné mať aj v živnosti predaj nápojov na priamu konzumáciu. Na to ma
upozornili keď som si dala do takej prevádzky chladničku s nápojmi v ktorej sú také 0,5 l flaše. Nespadá to pod všeobecný názov maloobchod a nestačí ohlásenie. S hygienou to bolo ako uvádzajú v predchádzajúcich príspevkoch.
Zvedaví sú aj na skladovanie a musí to spĺňať prísne predpisy. Treba povedať, že sklad nemáš a tovar budú dovážať firmy podľa tvojej potreby priamo do chladničky. Ver mi ušetríš si nervy, prešla som tým. Potrebuješ prevádzkový poriadok ako budeš udržiavať chladničku v čistote atď.
icafe
23.07.07,08:31
Samozrejme súhlasím a dopĺňam, aj keby sa jednalo o internetovú prevádzku a ponúkala by si len zatvorené fľaše nealko, aj tak musí byť od nich povolenie.

Ja mam prevadzku uz davno uvedenu do prevadzky, mam rozhodnutie z RUVZ, ale kedze sa jedna o prevadzku sluzieb, kde doposial nijake napoje neboli predavane, takze nemam v zozhodnuti z RUVZ zmienku o predaji napojov.
Len som predpokladal, ze ak by som neotvaral a nenalieval tie 0,5l plast. flase, tak by som ich predaval zakaznikom ako akykolvek iny tovar, vychadzajuc napr. z toho, ze dnes bezne pri novinovych kioskoch v meste je vidiet chladnicky kde su prave take iste napoje, ako mam v umysle predavat i ja - takze logicky si neviem predstavit, ze dany kiosk ma nejaky prevadzkovy poriadok ohladom chladnicky a sklad a pod.

Dakujem
lenkak
23.07.07,09:02
si predstav, že ja si to viem predstaviť, aj v tých kioskoch. Jednalo sa o malinovky, tak ako píšeš, a žuvačky predávaneé v nezmenenom, uzatvorenom stave, a na každú prevádzku povolenie zvlášť...
Daj si veľký pozor na hygienikov. Tu ide o potraviny, je to jedno akého druhu, či sú uzatvorené, alebo nie, ale je to POTRAVINA. A hygiena dáva pozor práve na potraviny, aby sa predávali podľa PREV.PORIADKU. Aby sa aj dodržiaval prev. poriadok.
icafe
23.07.07,10:11
si predstav, že ja si to viem predstaviť, aj v tých kioskoch. Jednalo sa o malinovky, tak ako píšeš, a žuvačky predávaneé v nezmenenom, uzatvorenom stave, a na každú prevádzku povolenie zvlášť...
Daj si veľký pozor na hygienikov. Tu ide o potraviny, je to jedno akého druhu, či sú uzatvorené, alebo nie, ale je to POTRAVINA. A hygiena dáva pozor práve na potraviny, aby sa predávali podľa PREV.PORIADKU. Aby sa aj dodržiaval prev. poriadok.

Dik za rady a informacie, zvazim to, ale po tychto informaciach asi nemam nijaku chut toto vsetko realizovat, takze sa na to "vybodnem" celkom pravdepodobne
lenkak
23.07.07,11:07
nevybodni sa, hádam sa len tak nevzdáš. Stačí jednoduchý prev. poriadok, od tohto s hygienou už ľahšie ani nemôže byť.
vzor nájdeš v priloženom linku, pod názvom haccp, ale ty si vyber len ohľadom prev. poriadku. Všetko nepotrebuješ.
http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-potravinami-a-haccp.html