JanaR7
22.07.07,15:14
Ahojte,

potrebovala by som velmi surne pomoct v jednej veci:
Viete mi poradit, ako co najefektivnejsie zabezpecit medzinarodny prevod penazi (v pripade, ze zahranicny odberatel mi ma zaplatit za tovar, resp. ja mam zaplatit svojmu zahranicnemu dodavatelovi)? Informovala som sa uz v banke, no poplatky za taketo medzinarodne prevody su prilis vysoke.
Mate skusenosti s inym sposobom prevodu penazi, tak, aby to bolo co najlacnejsie pre mna aj pre odberatela?

Dakujem za vsetky odpovede!

Jana
endrju
22.07.07,13:31
Nepíšeš či je to prevod v rámci EÚ alebo za hranice EÚ. V rámci EÚ existujú aj zjednodušené prevody, ktoré sú výrazne lacnejšie ako "štandardné" prevody. Avšak pri zjednodušených prevodoch v rámci EÚ existujú určité obmedzenia. Myslím, že je to najmä obmedzenie hornej hranice sumy prevodu.
Skús si pozrieť aj webové stránky príslušnej banky na Slovensku, ktorá by mala prevod zrealizovať. Dosť často pracovníci pobočiek ovládajú problematiku zahraničných prevodov dosť "slabo" (osobná skúsenosť) a informácie z webových stránok bývajú podstatne kvalitnejšie.
alena
22.07.07,17:40
osobne mám skúsenosť s prevodom do EÚ v Tatrabanke - lacnejšie je to cez internetbanking ako priamo na pobočke, treba si preveriť aj tieto možnosti
JAJA11
22.07.07,21:24
Ak budete platiť viackrát za mesiac, je dobré sa baviť s pracovníkmi banky, vedia spraviť aj výhodnejšie podmienky na zahraničné platby.
Leila2006
23.07.07,09:10
Zisti si slovenskú banku, ktorá je korešpondenčnou bankou pre banku tvojho dodávateľa. Zahraničné banky majú aj v SR korešpondenčné banky, cez ktoré realizujú medzinárodné platby. Cez túto korešpondenčnú banku môžeš potom priamo v hotovosti zaplatiť, je to lacnejšie, ušetríš jeden poplatok zahraničnej banke.
adi11
23.07.07,09:31
Malo by to byť tak, že zahraničný dodávateľ poslal faktúru, kde musí byť č. účtu, presná adresa príjemcu penazí /pretože to banky kontrolujú /,č.účtu v IBAN, swiftový kod, suma v nejakej mene a účel platenia.Myslím si, že každá banka si účtuje poplatky za platby. Výška poplatku záleží od hradenej sumy.
Horší prípad by bol, keby sa platba vrátila, poplatky by boli vyššie.Preto treba dať pozor pri vypľňaní prevodu.
MareceK87
25.07.07,04:27
zahranicne platby sa daju v niektorych pripadoch realizovat aj inak. Prenajom servra v USA sa da napriklad platit cez PayPal (firma v USA ale vyzaduje prvu platbu z uctu na ucet). Kazdopadne blizsie info nemam.
V pripade ze existuje aj zahranicny ucet je myslim mozne previest nanho takto peniaze zo slovenskeho uctu a fakturu potom zaplatit zo zahranicneho uctu. (platim tak ucty v cz).

adresy na elektronicke platobne systemy
www.moneybookers.com
www.paypal.com
www.paypay.com
JanaR7
25.07.07,05:47
Dakujem Vam vsetkym za odpovede...
Nieco som pocula aj o sluzbe PayPal, ale z ich web-stranky som celkom nepochopila na akom principe funguju (potrebovala by som totiz realizovat aj prijimat platby - vsetko v ramci EU).
Nemate niekto s touto sluzbou osobne skusenosti, resp. neviete mi poradit ako funguje, za ake poplatky je mozne realizovat platby?

Dakujem a zelam vsetkym prijemny den!:)

Jana
MareceK87
03.08.07,10:37
Ahoj
PayPal v sucasnosti nema "plnu podporu" pre slovensko. Znamena to asi tolko ze mozes sice priimat platby na svoj PayPal ucet ale nemozes ich z neho posielat na svoj bankovy ucet. Z bankoveho uctu na PayPal to ide... :)

Ovela dalej je v tomto MoneyBookers ktory nema ziadne problemi zo slovenskymi bankami a mozes teda peniaze prevadzat oboma smermi.

cena prevodu medzi dvoma moneybookers uctami (tvojim a tvojho partnera) je > 1% alebo max 0.5€ za platbu
cena za prevod z moneybookers uctu na tvoj bankovy ucet je:
1.80€ za bankovy prevod alebo prevod na VISU
3.50€ za sek

adresa na Moneybookers: www.moneybookers.com

klikom na cesku vlaku v pravo hore sa otvory ceska verzia stranky
klikom na faq pod ceskou vlajockou sa dostanes na stranku s castymi otazkami :)
misomiso
04.08.07,18:53
Ahojte,

potrebovala by som velmi surne pomoct v jednej veci:
Viete mi poradit, ako co najefektivnejsie zabezpecit medzinarodny prevod penazi (v pripade, ze zahranicny odberatel mi ma zaplatit za tovar, resp. ja mam zaplatit svojmu zahranicnemu dodavatelovi)? Informovala som sa uz v banke, no poplatky za taketo medzinarodne prevody su prilis vysoke.
Mate skusenosti s inym sposobom prevodu penazi, tak, aby to bolo co najlacnejsie pre mna aj pre odberatela?

Dakujem za vsetky odpovede!

Jana

http://en.wikipedia.org/wiki/Hawala
Danielle369
05.08.07,05:14
ja ti možem len poradiť,že OTP Banka Slovensko a Wachovia Banka USA sú korešpodentné banky, prevod je realizovaný okamžite
JanaR7
12.08.07,10:24
Dakujem Vam vsetkym za odpovede.
Pozerala som sa aj na stranku PayPay, zdalo sa mi to celkom prehladne. Chcem sa vsak opytat: ak prevediem peniaze cez PayPay svojmu zahranicnemu dodavatelovi alebo prijmem peniaze cez PayPay od svojho zahranicneho odberatela, ako je to potom s evidovanim tychto prevodov v uctovnictve? Je vypis z PayPay uctu o prevode alebo prijati platby riadnym uctovnym dokladom? Prosim, poradte mi, ak viete!

Dakujem!!!

Jana:rolleyes:
norea
15.08.07,10:27
Jani, mam na PAYPAY zaregistrovany podnikatelsky ucet v CZK, lebo platby mi chodia v CZK, z paypay si preuctujem uhrady do mojej slovenskej banky v SKKc - znovu na podnikatelsky ucet. Musim si este spravit internu smernicu ohladom zalozenia PAYPAY uctu, vypisy z paypay su samozrejmostou tak nevidim problem.
Je pravda, ze mi to este nijaky danovak neodobril, myslim vsak zeby to nemal byt problem.

na paypay mozes mat zalozeny ucet v mene akej potrebujes, aby si sa vyhla neustalym prevodom mien

poradi niekto nieco ine?

n.