matalenka
22.07.07,16:01
Dobry den,

uz asi pol hodiny citam zakon a nemozem sa z toho vymotat. Mam takyto problem.

Podnikatel SR vykonal montazne prace pre podnikatelsky subjek z Nemecka (DE), ale tieto prace boli vykonane v Polsku. Aj slovenský aj nemecký podnikatel je platcom DPH. Podla akeho § sa mam riadit??

Poradte mi prosim...

Dakujem vsetkym za pomoc.
betka
22.07.07,16:07
Základným pravidlom na určenie miesta dodania ocenenia hnuteľ. hmotného majetku a prác je, že miestom dodania je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonávajú-15/6.
Platí tu výnimka, pri ocenení a prácach, ak sa vykonávajú pre zákazníka, kt. je identifikovaný pre daň v inom ČŠ akov ČŠ, kde sa práce fyzicky vykonávajú, miestom dodania služby sa určuje podľa 16/7
matalenka
22.07.07,16:29
A ked robim danové priznanie DPH, do akého riadku ho zapísem?
emgeton
23.07.07,02:53
Dobry den,

uz asi pol hodiny citam zakon a nemozem sa z toho vymotat. Mam takyto problem.

Podnikatel SR vykonal montazne prace pre podnikatelsky subjek z Nemecka (DE), ale tieto prace boli vykonane v Polsku. Aj slovenský aj nemecký podnikatel je platcom DPH. Podla akeho § sa mam riadit??

Poradte mi prosim...

Dakujem vsetkym za pomoc.


Jedná sa o montážne práce na hnuteľnom alebo nehnuteľnom majetku?

Z praxe viem, že zadavatelia otázok to nerozlišujú.
matalenka
23.07.07,15:48
Sú to montážne práce zrejme na nehnuteľnom majetku. Poradte mi prosim, do ktoreho riadku na DP to mam zapisat.

Dakujem.
emgeton
23.07.07,16:59
Sú to montážne práce zrejme na nehnuteľnom majetku. Poradte mi prosim, do ktoreho riadku na DP to mam zapisat.

Dakujem.

Služby viazané na nehnuteľnosť=miesto dodania služby je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza, t.z. v Poľsku.
Na Slovensku daná služba nie je predmetom dane, do DP sa neuvádza.
Predmetom dane však bude v Poľsku. Je nemecký subjekt zdaniteľnou osobou v Poľsku? Môžete na ňho preniesť daňovú povinnosť ? Ak nie, tak vychádzajúc zo šiestej smernice EU a zákonov o DPH, kt. poznám, vám vznikla povinnosť registrovať sa v Poľsku (bolo by dobré si pozrieť poľský zákon o DPH).
Johanka
23.07.07,17:05
Sú to montážne práce zrejme na nehnuteľnom majetku. Poradte mi prosim, do ktoreho riadku na DP to mam zapisat.

Dakujem.
Kým, nezistíš, o čo presne ide , nikto Ti správne neporadí ...
Ani pri najlepšej vôli sa nedá účtovať a robiť DPH na základe asi, možno, zrejme ... toto nie je odkaz pre Teba, ale pre podnikateľa, vyzvi ho na spoluprácu ;) :) .
matalenka
24.07.07,14:10
Dakujem za odpovede, ale prosim Vas do akeho riadku v DP zapisem a ci to tam vobec davam, ked prace boli vykonane na nehmotnom majetku v Polsku, pre Nemeckeho odberatela, slovenskou firmou. Su platcami DPH. Prosim o jednoduchu a vystiznu odpoved.

Dakujem.
emgeton
24.07.07,15:25
Odpovedal som v prísp. 6.
V zmysle slov. zák. o DPH to nie je predmetom dane.
Ak niečo nie je predmetom dane, do DP to neuvádzam.
matalenka
24.07.07,15:49
Ďakujem.:)