format4
22.07.07,20:25
Prosím Vás, dobrý recept na závaranú mladú cibuľku!!!
ondrejvla
22.07.07,18:39
Očistenú cibuľku nalož do čistých pohárov, pre pestrosť pridaj mrkvu na kolieska, do každého pohára po 2 zrnká nového korenia, 2 zrnká čierneho korenia, 1/2 dl octu, 1 tbl.sladidla, pre zdravých 1 PL zarovnaná cukru, 1 KL soli,
1 KL horčičných semienok, 1 bobk.list, vetvičku kôpru, očistenú cibuľku,navrch pár pásikov papriky, dolej vodou, uzatvor viečkami a daj sterilizovať pri bode varu 5 minút. Nechaj vychladnúť v hrnci.
tina1
22.07.07,19:29
LABUZNICKA ZMES
1väcsi karfiol povarime v osolenej vode, do ktorej pridame trosku kyseliny citronovej /len 2-3 min./, aby karfiol nezmäkol. Po vychladnuti ho delime na ruzicky, kt. ukladame do zavaraninovych flias. Medzi karfiol - podla vlastnej fantazie - ukladame feferonku,/ papriku, /baranie rohy, jablckovu papriku/, malicke uhorky, male ocistene cibulky. Zmes zalejeme uhorkovym nalevom. flase uzatvorime a sterilizujeme pri 180st. 15-20min.

Treba skusit, prudko jedle. :D
ondrejvla
22.07.07,19:41
... sterilizujeme pri 180st. 15-20min.

No a ako dosiahneš takúto teplotu pri vode?
Aj ja to robievam, len túto teplotu som ešte nedokázala dosiahnuť s vodou bez oleja alebo masti...
hetty
23.07.07,04:59
Asi to sterilizuje v rúre pri takej teplote
tina1
23.07.07,09:20
Do hrnca určeného pre sterilizáciu sa naleje voda do výšky vložky /mriežka/, vložia sa uzavreté poháre a hrniec sa uzavrie pokrievkou, ktorá má otvor pre zasunutie teplomera s púzdrom, do stredu hrnca vložím pohár s vodou. Po zahriatí vody na danú teplotu prebieha vlastná sterilizácia obsahu, ktorú si určíme. Teplota sa kontroluje na teplomery a udržuje sa v danom rozmedzí teplôt reguláciou ohrevu. Prajem veľa zdaru!
janasv
23.07.07,20:09
Ja to zavaram s nalevom ako uhorky. :---