zuzana
23.07.07,07:26
Zamestnancovi sa stal pracovný úraz-vyvrtnutý členok.Aké sú povinnosti zamestnávateša ak bude na PN 11dní.Treba to nahlásiť aj na Inšpektorát práce?
zuzana
23.07.07,06:13
Nevedel by mi to niekto vysvetliť konkrétnejšie, kde a čo je potrebné do koľkých dní zaslať?
M&G
23.07.07,06:37
Ja som zasielala na inšpektorát tlačivo: Záznam o registrovanom pracovnom úraze. A na sociálku som posielala tlačivo: Oznámenie o poistnej udalosti+to čo na IP+kópi PN
M&G
23.07.07,07:36
nikto nebol na kontrole, zatiaľ .. len som to tam odoslala ... denný vym.základ ti neporadím, mne to ráta mzdový software, takže som to len opísala (nakoľko nie som mzdárka).
zuzana
23.07.07,07:54
A ten záznam o regis.pracovnom úraze si vyplňala ty?Aj časť 13?
zuzana
23.07.07,08:17
Ako mám vyplniť tie kódy v časti 13, 8?Mám to vyplňať ja?
M&G
23.07.07,09:38
mne to vypĺňal náš bezpečnostný technik .. neviem odkiaľ zobral údaje, ktoré tam mám ..
janaGT
23.07.07,10:30
Ja som zasielala na inšpektorát tlačivo: Záznam o registrovanom pracovnom úraze. A na sociálku som posielala tlačivo: Oznámenie o poistnej udalosti+to čo na IP+kópi PN

Ďalej musíš zaslať na SP Žiadosť o posúdenie závažnosti prac.úrazu - tú ti musí najskôr vyplniť ošetrujúci lekár, potom som zasielala aj Oznámenie poistnej udalosti, Hlásenie úrazu na účely nemocenského.
Z IBP ti prídu na kontrolu v prípade, že prac.úraz bude trvať dlhšie ako 42 dní. U nás to tak aj bolo, z IBP prišli, pýtali prac. zmluvu, školenia, lekárske prehliadky, či má zamestnanec prac. odev .... a ešte vypovedli aj svedkovia prac.úrazu. O tom z IBP spísali Protokol, ten som opäť zasielala na SP. Až na základe neho budú pacientovi vyplácať úrazový príplatok. A ešte dodám, že po týc h 42 dňoch musíš prizvať IBP na kontrolu, oni sami od seba neprídu, je to tvoja povinnosť.
Zatiaľ všetko čo mi zišlo na um, prac. úraz sme mali pred 4 mesiacmi a ešte stále aj trvá.