Misak
23.07.07,12:27
Zdravim Vas.
Prosim o radu. Pred tromi rokmi som kupil na hypotek. uver spolu s priatelkou byt. Kazdemu patri polovica aj ked sa da povedat ze splacam ja kedze je na materskej dovolenke. Asi rok som bol v Nemecku a pocas tejto doby ma podvadzala s kamaratom, aj bola tehotna ked som sa vratil (nie so mnou) a sla na potrat. Snazil som sa to dat aj tak dokopy aj koli malemu ale pokracuje v nasadenom tempe tak sme sa dohodli ze sa vzda svojej casti bytu, dohodli sme sa na vyzivnom (aj ked viem ze keby som zabojoval o maleho tak mam sancu). Neboli sme zobraty. (nastastie)
Chcem sa len spytat aky je cca. postup ked sme dohodnuty, ci staci notarska zapisnica a ci to budu na katastri akceptovat, a ci treba upovedomit banku....atd.
Dakujem
Braňo
23.07.07,10:45
Úver si bral ako slobodný. Priateľka je ručiteľ, či spoludlžník?
Misak
23.07.07,10:49
priatelka je ako spoludlznik a uver som bral ked som bol uz rozvedeny s byvalou zenou.
Braňo
23.07.07,11:07
Ak máš platobnú disciplínu, banka môže súhlasiť so zrušením spoludlžníka, dôležitá je však aj Tvoja bonita a podmienky zabezpečenia úveru a zmluvné podmienky.
Misak
23.07.07,11:19
O.k. Platim vsetko nacas. Zatial vdaka. prihlasim sa vecer cez ICQ, ak mozem. Inak som z TN.