support
23.07.07,13:06
Chcem sa len opytat ci prihlasenie sro na socialnej poistovni a zdravotnej poistovni je mozne az po uvedeni firmy do OR alebo je to potrebne nahlasit po vydani ZL? Dakujem
liba2
23.07.07,11:10
Chcem sa len opytat ci prihlasenie sro na socialnej poistovni a zdravotnej poistovni je mozne az po uvedeni firmy do OR alebo je to potrebne nahlasit po vydani ZL? Dakujem
SRO má povinnosť sa prihlásiť do SP a ZP vtedy, keď zamestná prvého zamestnanca. Vtedy má súčasne povinnosť sa prihlásiť na DU ako platiteľ dane z príjmu zo závislej činnosti.
Johanka
23.07.07,11:10
S.r.o. sa na SP a ZP prihlasuje až ako zamestnávateľ.
S.r.o. vzniká až po zápise do Obchodného registra ....
support
23.07.07,11:48
Dakujem. Takze ked ma zatial vlastne len spolocnika co je potrebne urobit pre chod firmy, treba napriklad zamestnat spolocnika alebo ako to funguje? Alebo cez mandatnu zmluvu to staci. Potreboval by som sa nahlasit DU aj pre platbu DPH, myslim ze tam mi to staci ked je uz firma v OR.
m.hladka
23.07.07,12:01
Firmu treba zaregisrovat do 15 dní na DU aj z dôvodu DIČ. Mate na nete prihlášku www.drsr.sk
SRO nemusí mať žiadneho zametnanca a môže.
liba2
23.07.07,12:57
Dakujem. Takze ked ma zatial vlastne len spolocnika co je potrebne urobit pre chod firmy, treba napriklad zamestnat spolocnika alebo ako to funguje? Alebo cez mandatnu zmluvu to staci. Potreboval by som sa nahlasit DU aj pre platbu DPH, myslim ze tam mi to staci ked je uz firma v OR.
Keď budeš mať výpis z OR pôjdeš na svoj DU zaregistrovať s.r.o. Firme bude pridelené DIČ. Pravdepodobne súčasne s touto registráciou (ale toto neviem presne) môžeš s.r.o. zaregistrovať za platiteľa DPH.