Žačka
23.07.07,14:16
Prosím o radu:
Môžu mi daniari na kotrole "vytknúť" to, že v nákladoch mám menej benzínu ako mám urobených km v knihe jázd?
liba2
23.07.07,12:25
Prosím o radu:
Môžu mi daniari na kotrole "vytknúť" to, že v nákladoch mám menej benzínu ako mám urobených km v knihe jázd?
Benzínu nemôže byť toľko ako km :D ,
ale ak ide o menej benzínu z dôvodu nižšej skutočnej spotreby než normovanej, tak to nie je nedostatok.
Žačka
23.07.07,12:28
Ide vlastne o to, že v nákladoch mám toľko benzínu, že podľa spotreby by som mala urobiť napr. 4000 km a ja mám v knihe jázd najazdených 6000km
liba2
23.07.07,12:32
rozumiem, ale čo to spôsobilo ? 2000 km sú súkromné km ? o aké vozidlo ide ? v osobnom vlastníctve = súkromné, alebo v obchodnom majetku szčo ? si szčo ? Totiž odpoveď nemôže byť jednoznačná, ak nie je úplné zadanie otázky.
Žačka
23.07.07,12:35
Sme s.r.o. - auto je v podnikaní. Ten rozdiel vznikol asi tak, že neboli predložené všetky bločky a preto ani nie sú v nákladoch, ale jazdy sa zapisovali. A ide o nákladný automobil
liba2
23.07.07,12:43
Sme s.r.o. - auto je v podnikaní. Ten rozdiel vznikol asi tak, že neboli predložené všetky bločky a preto ani nie sú v nákladoch, ale jazdy sa zapisovali. A ide o nákladný automobil
Takže ide o vozidlo v majetku s.r.o. ? ten rozdiel sú súkromné jazdy ?
Žačka
23.07.07,14:51
Nie, tie jazdy boli vykonané v rámci podnikateľskej činnosti, ale nie sú na ne bločky. Vlastne sme sa tým my ukrátili o náklady.
liba2
23.07.07,23:23
Nie, tie jazdy boli vykonané v rámci podnikateľskej činnosti, ale nie sú na ne bločky. Vlastne sme sa tým my ukrátili o náklady.
Treba byť pripravený na to, že toľko zvedavých otázok ako som položila ja, bude mať aj daň. kontrolór, lebo tá situácia "zvádza" k tomu, že išlo o súkromné jazdy. Pripravte si k tomu presvedčivú obhajobu.
Žačka
24.07.07,09:40
Mám to vlastne podložené aj tým, že tie jazdy boli vyfakturované. Môžu mi dať za to nejakú pokutu?
liba2
24.07.07,11:50
Mám to vlastne podložené aj tým, že tie jazdy boli vyfakturované. Môžu mi dať za to nejakú pokutu?
Povedala by som že nie, ale jeden nikdy nevie.... :--- .
eop
07.11.07,07:24
Pred mesiacom mi ukradli automobil zaradený v majetku firmy a mala som v ňom knihu jázd. Ako mám teraz za celý rok povymýšľať jazdy? Myslíte, že mi pri kontrole prejde to, že mi ukradli auto aj s knihou jázd? Či mám k zápisu o krádeži ešte požiadať na polícií aby mi napísali oznámenie, že tam bola aj kniha jázd? Len neviem, či ma nepošlú ... Ak má niekto skúsenosť, budem rada za každú radu. Ďakujem.
Zoltán Kovács
07.11.07,07:33
Pred mesiacom mi ukradli automobil zaradený v majetku firmy a mala som v ňom knihu jázd. Ako mám teraz za celý rok povymýšľať jazdy? Myslíte, že mi pri kontrole prejde to, že mi ukradli auto aj s knihou jázd? Či mám k zápisu o krádeži ešte požiadať na polícií aby mi napísali oznámenie, že tam bola aj kniha jázd? Len neviem, či ma nepošlú ... Ak má niekto skúsenosť, budem rada za každú radu. Ďakujem.

Bolo treba pri ohlásení krádeže nahlásiť aj veci, ktoré boli v aute.
eop
07.11.07,07:54
Bolo treba pri ohlásení krádeže nahlásiť aj veci, ktoré boli v aute.
Jediné, čo sa ma spýtali bolo, že aké cenné veci boli v aute, to bolo jedine autorádio. Ostatné veci ako lekárnička, lano, vesta, kniha jázd atď. ho vôbec nezaujímali.
mimotemyTváril sa ako by som tam prišla zdržiavať jeho činnosť v pozeraní tv. V tom momente som ani nerozmýšľala nad tým, čo všetko tam bolo, ale som bola rozčúlená nad tým, akí sú naši policajti arogantní a je im jedno, že v ich meste zmizne za noc 6áut. Po 3hodinách ma poslal domov s jedným papierom a že za mesiac mi príde oznámenie o tom, že auto sa nenašlo. Že nemám ani čakať na iné rozhodnutie.
A tak postupom času som začala uvažovať o ostatných veciach. No uvidím. Keď budem mať čas, tak si k tomu sadnem a budem rozmýšľať nad jazdami. Nabudúce už budem múdrejšia. Ale dúfam, že už žiadne nabudúce nebude.
Ďakujem.
Yvonne
11.12.07,06:59
Ide vlastne o to, že v nákladoch mám toľko benzínu, že podľa spotreby by som mala urobiť napr. 4000 km a ja mám v knihe jázd najazdených 6000km
Ahojte, ja mám v jednej s.r.o tiež taký problém. Konateľ kúpil do firmy auto (ÚSV) ale jazdí s ním v prevažnej miere po meste. Podľa TP má len jednu spotrebu 8,2 L/100 km. Knihu jázd mi nosí perfektne rozpísanú, pekne aj podľa ulíc v meste atď.(má len služobné cesty). Má na to soft naťuká si tam priem. spotr. podľa TP aj koľko a kedy tankoval. Samozrejme, tými jazdami po meste má priem. spotrebu okolo 11 L/100 km - to mu ukazuje palubný počítač. Len som sa ho tak mimochodom spýtala, či mu naozaj sedí tachomer s knihou jázd. Išiel sa pozrieť a: na tachometri mal o 160 km menej. Ja som mu povedala, keď to auto kupoval na firmu, že tachometer musí sediť s knihou jázd kvôli daňovej kontrole. A teraz sa mňa pýta, čo má s tým robiť. Neviete čo mu mám povedať? Vŕta mi to v hlave :confused:. Ďakujem za Vaše názory.
majernikova
18.12.07,07:31
Ahojte,mám známeho ktorý prvadzkuje jedáleň. Používa súkromné auto na rozvoz jedla. Ako postupovať pri účtovaní nákladov spojených s autom? Autom chodí po meste a sem -tam ide na je jakú služobnú cestu. Cestnú daň má zaplatenú.Ja som mu doporučila aby si viedol knihu jazd a na tie služobné cesty aby si vystavil cesťak. Poradila som mu správne alebo to ma spraviť inák ?
Ďakujem
majernikova
18.12.07,17:11
...nikto mi neporadi?
eop
18.12.07,17:28
Je to tak. Musí si viesť knihu jázd a robiť cesťáky. Daňovým výdavkom sú všetky výdavky preukázateľne vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov. Ak daňovník použije vlastné MV nezahrnuté do OM uplatní výdavky do výšky náhrady za spotrebované PHL a základnej náhrady za každý jeden km jazdy (podľa §7 Z o cestovných náhradách). V sume základnej náhrady sú už zahrnuté všetky prevádzkové výdavky súvisiace s používaním automobilu (poistné, údržba, opravy) s výnimkou:
- dane z MV, ktorú je povinný používateľ zaplatiť, keď je automobil používaný na podnikanie (je plne uznaný daňový výdavok)
- ďaľších výdavkov súvisiacich s použitím MV na pracovnej ceste (napr. diaľničné poplatky, parkovné), tieto výdavky sú uznaným daňový výdavkom, pokiaľ súvisia s vykonávaním pracovných ciest.
eop
18.12.07,17:36
...nikto mi neporadi?

Ešte počítaj ostatné príspevky, je tu toho dosť. Napr.

http://www.porada.sk/t63853-nahrady-za-pouzivanie-osobneho-auta.html
Kodus
10.01.08,10:28
Všade sa len píše, že do knihy jázd treba zapísať odkiaľ idem a kam. Vo väčšine SW je tam vždy iba mesto, ale ja mám 90% jázd po Bratislave, pričom mi to robí denne aj 100 km. Stačí tam mať napísané iba BA - BA, alebo treba rozpísať Mesto, Ulica, Firma a osobu s kým som jednal ? :confused:
Kodus
10.01.08,21:27
Ahojte, ja mám v jednej s.r.o tiež taký problém. Konateľ kúpil do firmy auto (ÚSV) ale jazdí s ním v prevažnej miere po meste. Podľa TP má len jednu spotrebu 8,2 L/100 km. Knihu jázd mi nosí perfektne rozpísanú, pekne aj podľa ulíc v meste atď.(má len služobné cesty). Má na to soft naťuká si tam priem. spotr. podľa TP aj koľko a kedy tankoval. Samozrejme, tými jazdami po meste má priem. spotrebu okolo 11 L/100 km - to mu ukazuje palubný počítač. Len som sa ho tak mimochodom spýtala, či mu naozaj sedí tachomer s knihou jázd. Išiel sa pozrieť a: na tachometri mal o 160 km menej. Ja som mu povedala, keď to auto kupoval na firmu, že tachometer musí sediť s knihou jázd kvôli daňovej kontrole. A teraz sa mňa pýta, čo má s tým robiť. Neviete čo mu mám povedať? Vŕta mi to v hlave :confused:. Ďakujem za Vaše názory.
Ja by som mu navrhol, nech vyberie nejakú dobrú reštauráciu vzdialenú od Vás 80 km, tam nech Vám zaplatí obed, alebo večeru a dovezie pekne naspäť. Túto cestu nech do knihy jázd nezapisuje (odôvodnite to jeho manželkou) a problém má vyriešený ...:---
Petra29
19.01.08,12:06
Všade sa len píše, že do knihy jázd treba zapísať odkiaľ idem a kam. Vo väčšine SW je tam vždy iba mesto, ale ja mám 90% jázd po Bratislave, pričom mi to robí denne aj 100 km. Stačí tam mať napísané iba BA - BA, alebo treba rozpísať Mesto, Ulica, Firma a osobu s kým som jednal ? :confused:

Najlepšie pre kontrolu je určite všetko presne rozpísané, kde,kedy,ulica,osoba apod.
Ale pravdupovediac, ja mám tiež 90 % jázd na vozidlách v rámci KE a už ma prestalo baviť to rozpisovať, píšem len dátum, KE, čas, počet km, + kto mal auto /ktorý zamestnanec/, pri cestách mimo KE - poznámku /dôvod/ + k tomu vystavujem samozrejme cesťák