Lucy
11.02.05,10:53
Zamestnanec bol na vyšetrení a na potvrdení od lekára je uvedené. Vyšetrenie - dotazník branca. Čo s tým? Mám mu to normálne preplatiť priemerom a počítať to do 7 dní platených, na ktoré má nárok? Nemá to nič s vojenskou správou a refundáciami mzdy? alebo ako to funguje? Ďakujem za pomoc.
Jara
11.02.05,10:04
Presne tak by som to urobila, ako paragraf, nakoľko je nutné to vyšetrenie, nemožno ho urobiť v inom termíne, bla... bla... bla,,, a do 7 narokovateľných dní ako uvádzaš...
vladan
11.02.05,10:07
pozri zákonník práce § 139 ods. 1 a ods. 11
Jara
11.02.05,10:20
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
pozri zákonník práce § 139 ods. 1 a ods. 11
Myslím, Vladi že ale nejde o tento prípad, pretože ja som mala pracovníka, ktorý mal takýto dotazník a šiel na vyšetrenie ku svojej lekarke, nie na orgán voj. správy. Ide vlastne len o dotazník, kde napr. zapísal čo v blízkej budúcnosti bude robiť, napr. bude študent VŠ a oni ho potom nebudu ani predvolávať. Ja si myslím, že § 139 ods-1 a 11 platí ak ho predolajú z vojenskej správy na prehliadku vojenským lekárom...
Lucy
11.02.05,10:20
Vladka prosím ťa, prelož mi to do slovenčiny, lebo dnes mi to nekapča http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Lucy
11.02.05,10:25
Na potvrdení od lekára je pečiatka praktického lekára pre deti a dorast.
Lucy
11.02.05,10:46
Takže mu to mám normálne preplatiť priemerom?
vladan
11.02.05,11:39
Lucy, ak mu vojenská správa zaslala nejaký príkaz, aby sa dostavil na vyšetrenie v súvislosti s plnením brannej povinnosti (neviem presnú príčinu prečo tam išiel), tak by som mu poskytla pracovné voľno a aj náhradu mzdy. Túto náhradu mzdy by som si potom dodatočne vyžiadala preplatiť orgánom vojenskej správy.
... skús niečo bližšie o tom "brancovi" napísať, lebo by som ti nechcela zle radiť :D
Luba2
11.02.05,11:45
Som toho názoru ako Vlada, on predsa nešiel na to vyšetrenie sám od seba, ale ho niekto poslal. § 139/1 hovorí:
"Ak je zamestnanec povinný dostaviť sa osobne v súvislosti s plnením brannej povinnosti na orgán vojenskej správy alebo na vyšetrenie, .........." a to vyšetrenie môže tým pádom absolvovať kdekoľvek, aj u pediatra, ak tam patrí.
Takže § 139/1 k § 139/7 k § 139/11.
Lucy
11.02.05,12:39
Nooo, tak som vyspovedala toho nášho zajačika http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif Teda, nedostal povolávací rozkaz, ale nejaké papiere z vojenskej správy, aby šiel na lekárske vyšetrenie. Bol u svojho lekára, ktorý ho poslal k vojenskému. Jeho praktický lekár mu dal potvrdenie o vyšetrení. Ešte vraj pôjde na lekárske prehliadky, lebo má nejaké zdravotné problémy, ale nemal by ísť na vojnu. Takže čo teraz. Ďakujeééém.
vladan
11.02.05,12:44
... ja by som asi chcela potvrdenie o vyšetrení od vojenského lekára a následne by som postupovala podľa toho § 139
Jara
11.02.05,12:53
Nooo, tak som vyspovedala toho nášho zajačika http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif Teda, nedostal povolávací rozkaz, ale nejaké papiere z vojenskej správy, aby šiel na lekárske vyšetrenie. Bol u svojho lekára, ktorý ho poslal k vojenskému. Jeho praktický lekár mu dal potvrdenie o vyšatrení. Ešte vraj pôjde na lekárske prehliadky, lebo má nejaké zdravotné problémy, ale nemal by ísť na vojnu. Takže čo teraz. Ďakujeééém.
Po tejto spovedi sa prikláňam k tomu čo radila Vlaďka a pekný weekend...
Lucy
11.02.05,12:59
Volala som do Olympu, takže deň preplatím priemerom a budem žiadať o refundáciu mzdy z vojenskej správy. Ale ešte pôjde na vyšetrenie, tak si to pozbieram a pošlem spolu. Alebo je tam nejaký termín? Platí §139.
Dikesss. Ste super.
vladan
11.02.05,13:15
Lucy, pre prípad, pýtaj od toho "zajka" aj ten príkaz z vojenskej správy (ofoť a založ) :D
... termín v § 139 vôbec nevidím, ale ja by som to asi pýtala mesačne (teda po výpočte mzdy v danom mesiaci) ... sa mi zdá, že táto refundácia ti príde tak po pol roku (skúsenosť môjho známeho)
... ešte som sa chcela opýtať, čo za zložku mzdy budeš zadávať v Olympe pre takéto pracovné voľno, hm? ... vieš, keď náhodou budem v budúcnosti potrebovať :cool:
Lucy
16.02.05,09:24
Vladka, kód 380 ostatné náhrady. Skoro som zabudla napísať ti to. Prepáč.
vladan
16.02.05,09:34
Vladka, kód 380 ostatné náhrady. Skoro som zabudla napísať ti to. Prepáč.
veď zato :D ... máš ty, ale dievča, šťastie :cool:
Lucy
16.02.05,09:35
Ďakujem pekne :-))