mariro
23.07.07,14:02
Dobry den,
prosim Vas o pomoc, lebo uz si nevieme dat rady.
Na mojho priatela bola falosne vystavena zmluva na nakup zariadenia na splatky.Zmluvu ani nepodpisoval ani tovar neprevzal, ani o tom nevedel, ze si udajne nieco kupil.Zmluva bola sfalsovana.Vie i kto by to mohol.Dozvedel sa to az ked mu prisli domov obosielky uz priamo od exekutora.Podal trestne oznamenie na urcitu osobu a kopie trestneho a list poslal do exekucnej spolocnosti s tym, ze on nic neprevzal ani nepodpisoval a teda nechce platit, pretoze prebieha momentalne setrenie na policii.Na policii daval i podpisy ktore isli na preskumanie grafologovi.
A exekucna spolocnost mu zablokovala ucet.Moze to urobit exekutor, ked prebieha setrenie a nie je este skoncene? Ako sa moze branit?Co podniknut? Nie je zivnostnik ale obycajna sukromna osoba.
Dakujem a prosim o pomoc.
josh
25.07.07,07:47
bol vydany platobny rozkaz? alebo na zaklade akeho dokumentu zacal exekutor konat?
Pohar
25.07.07,07:56
mimotemy Prosím môžete sa niekto vyjadriť ako sa dá tomuto vyhnút v praxi? Aby niekto toto nespravil? Viem že je ochrana os. udajov......Ale podla mna sa to lahko niekto dozvie. Ako to chrániť?
rada
25.07.07,10:58
bol vydany platobny rozkaz? alebo na zaklade akeho dokumentu zacal exekutor konat?
Správna otázka. Najskôr musí existovať exekučný titul a na jeho základe začne exekútor vykonávať exekúciu. Na samotnom začiatku zašle upovedomenie o začatí exekúcie ku ktorému sa môžu myslím do 15 dní podať námietky. A tam sa to dá ešte všetko vysvetliť.
Ak by sa mi to stalo ako FO - občanovi ihneď ani nie písomne ale osobne by som sa dohodla na termíne s exekútorom a po vysvetlení by musel exekútor inak konať.