andrea55
23.07.07,14:02
Ahojte mam takuto otazocku: PO skončeny VŠ som sa do piatich dni prihlasila na úrad prace, vyplnila tlaciva teta mi tam povedala ze zamna bude stat uhradzat zdravotne poistenie. Mam ale narok na nejake peniaze aj od štatu? na nejaku podporu alebo nieco take? diky moc za všetky rady:)
Andyke
23.07.07,19:03
veronikasad
24.07.07,08:43
Ahojte mam takuto otazocku: PO skončeny VŠ som sa do piatich dni prihlasila na úrad prace, vyplnila tlaciva teta mi tam povedala ze zamna bude stat uhradzat zdravotne poistenie. Mam ale narok na nejake peniaze aj od štatu? na nejaku podporu alebo nieco take? diky moc za všetky rady:)

Neviem akú školu si skončila, ale v Bratislave sa ako vysokoškoláčka ideš evidovať na úrade práce? Moje dcéry tam zostali po skončení VŠ a nemali problém zohnať si primeranú prácu ...

-----------
Veronika
veronikasad
24.07.07,08:51
Aj v Bratislave občas hľadanie primeraného zamestnania trvá dlhšie ako niekoľko dní. Poznám niekoľkých bratislavských vysokoškolákov, ktorí si po skončení školy hľadali v Bratislave vhodnú prácu približne 2 - 3 mesiace. Nie je asi na zahodenie, ak im za ten čas prispeje štát aspoň na zdravotné poistenie. ;)

V budúcnosti to na odvodoch vrátia späť XXXL násobne.

S tým s tebou súhlasím, ale ak som na tom tak zle, že potrebujem dávky v hmotnej núdzi, tak prechodne zoberiem aj prácu, ktorá nebude celkom zodpovedať mojim predstavám.

--------
Veronika