AlaNR
23.07.07,14:03
Čaute,
neviete mi náhodou poradiť, ako mám tapetovať interiérové dvere?

Už som si nakúpila tapety, klučky, teóriu ako tak ovládam, aby som to nenalepila haj-buj krivo, ale je treba tie dvere najskôr nejak očistiť , aby sa mi ta tapeta (samolepiaca) neodlepovala? Myslím tým odmastiť alebo ošmirgľovať, alebo :confused:
Ešte poznámka, že dvere sú natreté obyčajnou farbou... Teda asi v troch vrstvách.;)

Diky za rady!!!
najag
23.07.07,12:46
Staci iba dvere umyt jarou a potom mat pevne nervy a sikovnost, aby sa dobre a na spravne miesto prilepila. Najlepsie je, ked su styri ruky :-))))
willma
23.07.07,17:30
súhlasím s najag, tiež som doma renovovala dverer týmto spôsobom za výdatnej pomoci môjho syna
lubica_02
23.07.07,17:47
Ja som jemne prešmirgľovala - pre istotu a potom umyla ako vy.
Marta V
23.07.07,18:23
My sme práve cez víkend tapetovali dvere samolepiacou tapetou umývateľnou. Upozornili nás v predajni, že je potrebné najskôr pregitovať všetky dierky a škrabance, prípadne nerovnosti na dverách, prešmirglovať potom celé dvere, potom ich umyť, nechať uschnúť a odmastiť benzínom a až tak dávať tapetu. Robili sme to traja. Dvaja sme postupne odliepali fóliu, vyrovnávali ju a jeden ju priliepal a zahladzoval švédskou handričkou a tým aj vzduchové bubliny vytláčal. Bočné hrany sme nahrievali fénom, tapeta tým trošku odmäkla a lepšie sa dala formovať na hranách. Treba dávať pozor aby sa veľmi neprehriala, lebo sa nám podarilo na jednej hrane trošku zotrieť farbu z tapety. A tiež na jednom mieste sme mali nejaké zrnko nečistoty a to tiež pod tapetou vidno. Ináč je to veľmi pekné a pri druhých dverách sme už boli opatrnejší a išlo to aj dosť rýchlo. Prajem veľa trpezlivosti. Oplatí sa to.
AlaNR
24.07.07,04:49
Ďakujem Veľmi pekne za rady, predovšetkým Martuške za podrobnejší postup.
Priznám sa, ja som si to predstavovala asi ako Hurvínek válku, lebo sa mi zdalo, že to bude super jednoduché.
Ešte raz dik!
kacarinka
07.08.07,06:52
ahojte,
neviete mi poradit, kde v BA by som kupila taketo tapety na interierove dvere?
dakujem:)
AlaNR
08.08.07,06:10
Hociaký obchod kde predávajú tapety (napr. môj obľúbený Baumax). Musia tam mať aj samolepiace a "umývacie".
Ale vraj existujú aj špeciálne tapety podľa rozmeru dverí, len škoda, že sú dvakrát také drahé, ako tie obyčajné, ktoré kúpiš na metre.....
linner
08.08.07,16:26
Profesionáli si pomáhajú tak, že plochu, na ktorú samolepiacu tapetu idú nalepiť najskôr rozprašovačom dobre navlhčia vodou s prídavkom bežného saponátu (Jar a pod.). Táto zmes zabezpečí, že sa s tapetou ešte aj po priložení na plochu dá pri troche opatrnosti ešte relatívne dobre hýbať. V prípade dverí by tieto kvôli tomu mali byť pokiaľ možno vo vodorovnej polohe. Veľké kusy tapiet sa lepia zásadne v niekoľkých krokoch, pričom každá na podklad priložená plocha sa systematicky veľmi dôkladne uhládza hrubšou rovnou umelohmotnou stierkou, zabalenou v navlhčenej handričke (aby nedošlo k poškodeniu povrchu) a dávame veľký pozor, aby nedošlo k vytvoreniu vzduchových bublín. Skúsenosti ukazujú, že riadne uhladená tapeta drží veľmi dobre - používa sa to i na lepenie reklám a nápisov na autá, ktoré sú vystavené všetkým vonkajším vplyvom i kefám v umývačke...
Pri oblepovaní hrán a oblín sa na dotvarovanie tapety používa ručný fén s prúdom teplého vzduchu (treba ale dávať pozor na lokálne prehriatie a možné zničenie tapety)...
;)
megyzah
10.07.12,07:53
Dobrý deň, prosím veľmi o radu. Kúpili sme veľmi peknú tapetu, ktorú sme chceli použiť na oživenie izby. Tapetu sme nalepili, výsledný efekt bol viac ako dobrý - až na maličkosť. Manžel ma presviedčal, že lepidlo s ktorým natieral stenu, ak aj presiahne rozmer tapety, tak že to vyschne a nebude to vôbec na stene vidieť. Ale bohužiaľ, nemal pravdu, ráno som pozrela na stenu a popri okrajoch tapety su nepekné šmuhy, ktoré ostali po natieraní lepidlom. Dolepiť po okrajoch tapety kus ďalšej tapety sa nedá, nedovolí mi to priestor. Umyť to? Ale to asi pôjde dole aj farba zo steny a náhradnú nemám, je to staršia maľovka. Prosím, poraďte čo s tým urobiť? ( teda okrem toho že mám chuť manžela prihlušiť... )