lkk9769
23.07.07,14:38
Ahojte poraďaci,

prosím o radau ohľadne DPH,..s.r.o. poskytuje aj poisťovacie a finančné služby podľa §37 zákona o DPH. Ako mám postupovať pri výpočte nároku na DPH pomernou časťou keď spoločnosť bola založená v r.2006 a teraz za II.Q prvý krát odovzdáva DPH priznanie. V §50 zákona je napísaný postup výpočtu koeficientu, ale za kalendárny rok ( mal by to byť r.2006) podľa dosiahnutých príjmov aj keď spoločnosť vznikla v priebehu roka, nemám počítať koeficient za tento kvartál myslím II.Q?

Ďakujem za každú radu
Johanka
23.07.07,12:44
Zákon o DPH
§50
(3) V jednotlivých zdaňovacích obdobiach v priebehu kalendárneho roka platiteľ použije koeficient z predchádzajúceho kalendárneho roka. Ak nemožno použiť koeficient z predchádzajúceho kalendárneho roka, určí platiteľ koeficient na príslušný kalendárny rok odhadom podľa charakteru svojej činnosti so súhlasom správcu dane.
lkk9769
23.07.07,12:53
Ďakujem...asi som mala správcu pri registrácii na DPH už o to požiadať?...čo som neurobila...ale aj tak ďakujem..
ALBO
24.07.07,05:57
Ahojte poraďaci,

prosím o radau ohľadne DPH,..s.r.o. poskytuje aj poisťovacie a finančné služby podľa §37 zákona o DPH. Ako mám postupovať pri výpočte nároku na DPH pomernou časťou keď spoločnosť bola založená v r.2006 a teraz za II.Q prvý krát odovzdáva DPH priznanie. V §50 zákona je napísaný postup výpočtu koeficientu, ale za kalendárny rok ( mal by to byť r.2006) podľa dosiahnutých príjmov aj keď spoločnosť vznikla v priebehu roka, nemám počítať koeficient za tento kvartál myslím II.Q?

Ďakujem za každú radu
Ak sp. poskytuje len fin. a poi. sl. oslobodené od DPH tak jej K bude 0. §49. Ak poskytuje aj iné neoslobodené tak pri vstupoch, ktoré sú obstarané len na tieto činnosti použije k =1. Koeficient, na ktorý sa pýtate použije len na vstupné FA, ktorými obstaráva veci pre činnosti oslobodené aj neoslobodené, ktoré nevie oddeliť napr. prenájom svojich kancelárskych priestorov, z ktorých zabezpečuje pois. služby a zároveň aj napr. právne poradenstvo, ktoré DPH na výstupe podlieha.