mariro
23.07.07,14:49
Prosim Vas o pomoc.Som od januara stastne rozvedena.Nie sme majetkovo vysporiadani.Mame dva domy. Ja byvam s detmi v jednom a ex byva v druhom vlastne rodicovskom,ktory sme ale vyplatili a je nas.Na obidvoch domoch sme vlastnici obidvaja.To by nebola taka veda.On ma vacsi dom, hodnotnejsi,ja by som nechcela od neho nic, ale je tu 1 milion pozicky, ktoru on nechce splacat ani sa podelit so splacanim.Jedna hypotekarna 800 tis. sa brala na vyplatenie domu, ktory ma zostat vlastne jemu a druha 200 tis. na jeho slavne podnikanie, ktore uz skoncilo.Lenze vsetky su pisane na mna a on je ako spoludlznik.Splacat nemieni.Mesacne je to 11 tisic,co nie je malo.Taraz sa tvari ako nezamestnany, ze nema ziadny prijem aby nemusel nic platit.Najhorsie na tom je, ze ja musim platit, lebo dom v ktorom ja byvam je zalozeny.Takze pekna pavucinka na mna usita.Zaslala som mu asi 3 navrhy na vyrovnanie mimosudne, jedno uz bolo aj u pravnika zaplatila som 17 tis. za vypracovanie a zmluvy k podpisu a ex to nepodpisal.Ako sa mozem branit? Pravnik mi povedal ze ak to chcem dat na sud, nic ine mi ani nezostava pri jeho nezodpovednosti a lahostajnosti,ze musim zaplatit 6% z majetku ,co je v mojom prípade asi 100 tisic.Kde ich mam zobrat ked mam mesacne 11 tis. len pozicky, dalsiu mi nikto neda?Je zarucene ze ak by som vyhrala sud ze nebudem platit sudne trovy?Na ktorej strane je vlastne zakon, darebakom sa dari a poctivy clovek len trpi.Neviem ako dlho to vydrzim platit.V podstate nemam ziadne vychodisko IBA SUD.Ex vôbec nespolupracuje.Poradte mi prosim.Vopred dakujem.
Lion Topoľčany
23.07.07,13:30
Neviem, v akej ste finančnej situácii, ale napr. môj otec sa súdil o cca 130.000,-Sk, mal najskôr zaplatiť súdny poplatok 8.000,- a boli mu odpustené
/treba sa na tú sumu odvolať/ kvôli tomu, že je dôchodca a má nízky príjem. Bolo treba vyplniť asi 5 druhov tlačím /o.i. aj na mestskom úrade/ ale stálo to za to. Aj keď sa u vás jedná o oveľa väčšiu sumu, ja by som to skúsila.
Eulalia
24.07.07,03:11
Rozhodne stojí za pokus požiadať súd o odpustenie poplatku. Deti máš u seba, takže by Ti bývalý mal prispievať výživným- prispieva? Ak nie, je to ďalší dôvod, ktorý uvedieš v žiadosti o odpustenie poplatku. Budeš musieť síce dokladovať svoje príjmy a výdaje, aby si súdu dokázala, že na tie poplatky nemáš, ale radšej pár dní behania a vybavovania. A ak podáš na súd návrh na rozdelenie BSM, dúfam, že Ti tam ten právnik napísal aj návrh, ako sa rozdelia dlžoby - teda hypotéky, vzniknuté počas manželstva. Aj tie totiž patria do BSM. Ako to tak čítam, asi Ti nič iné neostane, ako podať návrh na rozdelenie BSM na súd. Pozor na lehotu, aby si ju neprešvihla. Ak sa nepodá návrh na súdne vysporiadanie BSM do 3 rokov (dúfam, že sa lehota nezmenila) od právoplatnosti rozvodu, čo sa týka domu a dlžôb budete automaticky zo zákona spoluvlastníci oboch domov ale aj dlžôb a to v pomere 1/2. Neotáľaj, ak je hypotéka na dome, v ktorom bývaš s deťmi, môže sa ľahko stať, že budeš mať problémy, ak sa hypotéka nebude splácať.
Bohužiaľ, v mnohých takýchto prípadoch ten nezodpovedný je vo výhode.
Všímaj si, či aj keď je nezamestnaný, má napríklad auto, v ktorom sa rozváža, či chodí na dovolenku, do krčiem a pod. Ak má na toto peniaze, musí mať peniaze aj na splácanie hypotéky.
Držím palce a daj vedieť, ako si dopadla.
mariro
24.07.07,04:42
Auto spolocne sme mali fabiu, tu predal bez mojho vedomia a kupil si male Punto a ostatne peniaze si uziva.Samozrejme do krciem chodi a na vylety so svojou 16 rocnou frajerkou.On ma 34.Rozvedeni sme len od januara takze to urcite stihnem podat.Vyzivne posielal najprv v pohode, potom z nicoho nic len polovicu , ze on nema.Lenze ja som podala trestne oznamenie a musi mi do 8 dni vyplatit nedoplatok inak ide do vazby.Ludska zloba nepozna hranic, co vsetko mi robi to ani nebudem rozpisovat, lebo by to bolo nadlho.Nebyva doma, nastastie, takze neplati ani ziadne poplatky okolo domu.U rodicov neplati urcite nic, takze komu je lepsie ako jemu.Ja mam toho platenia viac nez dost.On ma peniaze, ale nemam ho ako donutit aby platil.A to si podal o znizenie vyzivneho.Mam 12 rocnych chlapcov dvojcata a myslim ze ked plati 2500 na jedneho ze moze byt rad ze nepytam viac.Ale to je o charaktere.Dam dokopy papiere a rozum a pustim sa do toho.
Dakujem za podporu.
Eulalia
25.07.07,02:13
Súdne naťahovačky s bývalým nie sú určite príjemné, ale v tomto prípade neváhaj. Držím palce.