kowler
23.07.07,15:45
dobrý deň prosím o radu, chcel by som si založiť internetový obchod ale som zamestnaný normálne u zamestnávateľa.
chcel by som vedieť čo všetko k tomu potrebujem aby som to mohol uskutočniť
vopred ďakujem
Dáša_
23.07.07,14:16
rozhodne potrebuješ aspon živnosť. Internetový obchod môžeš prevádzkovať aj popri zamestnaní, ak to nevadí tvojmu zamestnávateľovi (napríklad z dôvodu konkurencie )
Predpokladám, že veci okolo webu a tovaru máš zvládnute, takže máš asi vybraný nejaký program, domenu, umiestnenie, tovar a podobné veci.

Kludne sa pýtaj dalej, ak máš otázky, internetivý obchod prevádzkujem už viac ako rok
kowler
23.07.07,15:05
tovar a domena je zvladnuta potrebujem skôr vediet či mi treba reg. pokladnicu ako je to s odvodmy a daňami a podrobnosti o tej živnosti
Dáša_
24.07.07,02:20
tovar a domena je zvladnuta potrebujem skôr vediet či mi treba reg. pokladnicu ako je to s odvodmy a daňami a podrobnosti o tej živnosti

Registračnú pokladnu nepotrebuješ, ale budeš vystavovať faktury a tie ti budú platiť bud prevodom na účet alebo na dobierku.

Živnosť, záleži od toho, čo budeš pradávať, ale minimálne maloobchod v rozsahu voľných živností mimo predajne tam budeš potrebovať. Idealne je na internete omrknúť živnostenký list (http://www.zrsr.sk/) , prípadne výpis z obchodného registra (http://www.orsr.sk/) nejakej podobnej internetovej predajne.

Na zriadenie živnosti potrebuješ výpis z registra trestov. Potom ideš na živnostenský úrad podla miesta trvalého bydliska. Po siahodlhých papierovačkach dostaneš živnosť a pridelené ičo. S tým sa ideš prihlásiť na danový úrad a do zdravotnej a socialnej poistovne. Neviem, či sa momentalne nemýlim, ale nakolko chceš podnikať popri zamestnaní, tak minimalne prvy rok nebudeš platiť. Až podľa danového priznania za prvý rok (t.j. do 31.12)
mysimis
24.07.07,04:47
Odvody prvý rok naozaj nemusíš platiť. Platba dane bude závisieť toho ako budeš podnikať /ako sa Ti bude dariť/ a tú by si teoreticky mal platiť na základe podaného daňového priznania za rok 2007 k dátumu 31.03.2008.
alfacali
25.07.07,17:01
Dáša koľko ťa vyšla stránka? Akého doručovateľa používaš? Ide ti to?
kowler
25.07.07,22:37
stranka nie je problem ked trochu pobruzdas na internete w nawodoch tak za par hodín programowania vytvoris (ak nemas teda len zakladnu znalost pc) slušnú stránku bez problémov

btw existuje nato aj kopa pomocných programov, kde si robíš stránku, pridávaš obrázky a tak a ten software to za teba automaticky konvertuje do html kódu
bepo
26.07.07,04:59
Máte niekto skúsenosti so spôsobmi platieb okrem dobierky a prev príkazu? Akceptujete plat karty a z ktorej banky máte terminál?
All4Net
26.07.07,17:03
stranka nie je problem ked trochu pobruzdas na internete w nawodoch tak za par hodín programowania vytvoris (ak nemas teda len zakladnu znalost pc) slušnú stránku bez problémov

btw existuje nato aj kopa pomocných programov, kde si robíš stránku, pridávaš obrázky a tak a ten software to za teba automaticky konvertuje do html kódu

No tak to by som sa pozrel na ten e-shop, ktory by sa dal spravit za par hodin programovania :D
Dáša_
26.07.07,19:14
stranka ma stoji cca tisícku mesačne. Po pravde, na osCommerce, ktorý je free som si netrúfala, v tom čase isto nebol lokalizovaný. S PC sa sice kamarátim, ale nemám až tak celkom prístup k niektorým veciam, ako priestor na webe...
Mám inshop od Zoneru. Mala som podmienku, že si potrebujem obsluhu robiť sama - nechcela som každú jednu zmenu robiť cez nejakého administrátora. Takže som si to skúšala všetko sama. Sú aj iné produkty, možno sú aj lacnejšie, ale lepšie, ale proste som sa rozhodla a už nad tým nešpekulujem.

Čo sa týka prevádzky, tak po roku si obchod zarába sám na seba. Zatial nie sú zisky nejaké závratné. Ale ani sa tomu nevenujem ako jedinej aktivite.
Hamer01
30.07.07,11:26
stranka nie je problem ked trochu pobruzdas na internete w nawodoch tak za par hodín programowania vytvoris (ak nemas teda len zakladnu znalost pc) slušnú stránku bez problémov

btw existuje nato aj kopa pomocných programov, kde si robíš stránku, pridávaš obrázky a tak a ten software to za teba automaticky konvertuje do html kódu

No tak ty si teda asi riaden programator. ked chces spravit internetovy obchod za par hodin, no sa mi zda ze vtom mas riaden prehlad. :D
HTML a obchod ??? :D :D
d.o.m.i
07.08.07,12:43
Dobrý deň, chcela by som si zalozit internetový obchod... Ale nie ako fyzická osoba, ale ako občianske združenie... Je mi jasné, že tu píšete o živnostiach, ale nemá náhodou niekto skúsenosť so združením? Prosím :-) či aj v tomto prípade je potrebné, aby som si otvorila živnosť alebo stačí, keď bude združenie vystupovať ako právnická osoba, ktorá môže vystavovať faktúry... Ďakujem veľmi pekne za odpoveď...

A ešte by som mala jednu otázku, aká forma platby sa vám osvedčila najlepšie ? Lebo mám pocit, že v niektorých prípadoch hrá rolu aj vyššia cena tovaru z dôvodu platby poštovného napr. a zákazníci si radšej kúpia tovar o niečo nižšej ceny v reálnom obchode...


Domi
radioxxl
08.08.07,06:35
A ešte by som mala jednu otázku, aká forma platby sa vám osvedčila najlepšie ? Lebo mám pocit, že v niektorých prípadoch hrá rolu aj vyššia cena tovaru z dôvodu platby poštovného napr. a zákazníci si radšej kúpia tovar o niečo nižšej ceny v reálnom obchode...

Domi

- ee :--- , čím ďalej, tým viac zákazníkov/ľudí je pohodlnejších, môžem aj neskôr podložiť.

Dáša_:
aká a ako si vedieš účtovníctvo?
Adri83
08.08.07,08:36
Ahojte,
Dáša_:
chcela by som sa len spytat, či mas aj nejaky sklad, resp. ci je vôbec potrebne si nejaky zriadit alebo je jednoduchsie objednavat veci az vtedy, ked si ich zakaznik objedna odo mna?
supky
08.08.07,11:14
dobry den,
chcela by som sa informovat, ci mi vie niekto poradit ako je to s webhostingom (zalozenie internetoveho obchodu)? Vie mi niekto poradit, aky je najlepsi. Dakujem
jess
08.08.07,11:20
dobry den,
chcela by som sa informovat, ci mi vie niekto poradit ako je to s webhostingom (zalozenie internetoveho obchodu)? Vie mi niekto poradit, aky je najlepsi. Dakujem
Najlepší je platený a rýchly, čo sa týka načítania tvojej stránky. Ja som si robila sama celý net+e-shop pomocou redakčného systému joomla. Nevedela som pred rokom a pol absolútne nič ohľadom html, webu, ftp .... chce to však strašne veľa času na prelúskanie možných problémov.

to supky :
tvoje stránky sa na tomto webhostingu načítajú veľmi rýchlo....čo sa týka vyhľadania tovaru cez googla.....samozrejme bez reklamy na nete a inde to nejde;)
supky
08.08.07,11:22
OK SUPER. Vyzera to dobre, my praveze uvazujeme ze si to asi dame spravit na kluc. Inac tolko casu cca ti to zabralo???
Vynasa ti ten shop?
jess
08.08.07,15:16
OK SUPER. Vyzera to dobre, my praveze uvazujeme ze si to asi dame spravit na kluc. Inac tolko casu cca ti to zabralo???
Vynasa ti ten shop?

Kým som to pochopila ako to funguje, tak 3 mesiace intenzívneho študovania na nete. Teraz už problém nemám. Toto je môj už druhý design stránky a aj zložitejší.

Inak, E-shop nám moc nevynáša. Tovar-oblečenie treba vyskúšať a väčšinou si ho zákazníci vyhliadnu na nete a prídu vyskúšať do kamennej predajne a tam kúpia. Len z e-shopu by sme neprežili ( ale predáva sa ). Máme veľké množstvo tovaru a nestíhame to dávať na net. Zákazník si už teraz cez google nájde vždy to najlacnejšie (napr. v Čechách a v EÚ), kde sú ceny lepšie, ale to už zase my (teda konkrétne v našom jobe) ovplyvniť nevieme, nakoľko máme presne stanovené MOC a s nimi nemôžeme do určitej doby hýbať smerom dolu.

Je to všetko o serióznosti. My trebárs zasielame hneď alebo na druhý deň od objednania, ale sú e-shopy kde zákazník čaká na tovar aj 3-4 týždne. A zákazník na tovar takú dlhú dobu čakať nebude !!! Naši slovenskí zákazníci chcú mať tovar doma hneď a čo najlacnejšie !
Leila2006
09.08.07,06:26
Je to všetko o serióznosti. My trebárs zasielame hneď alebo na druhý deň od objednania, ale sú e-shopy kde zákazník čaká na tovar aj 3-4 týždne. A zákazník na tovar takú dlhú dobu čakať nebude !!! Naši slovenskí zákazníci chcú mať tovar doma hneď a čo najlacnejšie !

Tiež máme e-shop, tiež funguje popri klasickej kamennej predajni. Rovnako si myslím, že zákazník uprednostní obchod, ktorý dodá tovar na druhý deň, ako ten, čo o 3-4 týždne. Hoci aj u nás je to niekedy problematické, nemáme veľké skladové priestory a ani nechceme viazať veľa prostriedkov v zásobách, takže častokrát je dodacia lehota aj dva -tri týždne. Objednávame totiž až keď sa nahromadí viac objednávok. Ale zase máme nižšie ceny ako konkurencia, nuž ale zákazník si môže vybrať, či to chce lacnejšie, alebo ihneď. Je to pritom taký paradox - aspoň ja mám taký pocit, že u malých e-shopov zákazníci očakávajú, že tovar budú mať na druhý deň doma, no pritom giganty v SR (quelle a pod.) majú bežnú dodaciu lehotu 2-3 týždne a to zákazníkom nevadí. Tak to vidím ja.
A ešte doplním. Napr. poštovné a balné, u veľkých zásielkových obchodov nie je problém pre zákazníka zaplatiť povedzme 119 a viac Sk poštovné a balné, ale vidím to v našom e-shope, že keď máme akciu "bez poštovného a balného", tak objednávky rapídne rastú.
supky
09.08.07,08:47
hmm no jasne, zakaznici letia na takeho akcie.
my by sme cchceli predavat skor bielu techniku, a pod. tak uvidime ako to pojde. Vyskusat treba vsetko. :)
Dáša_
13.08.07,18:29
Ja mám doma aj taký minisklad - predsa len vo vačšom nakúpim lacnejšie. Ale po pravde, ten sklad sa mi neustále rozširuje a všetko čo zarobím tuším vrážam do tovaru. Zatiaľ ma to neživí. Je to iba bokovka. S tým súvisí aj odpoveď na otázku ohľadne účtovníctva - ako sro robím podvojné.

Čo sa týka zriadenia internetovej predajne ako občianskeho združenia, čo vás vedie k tomu zriadiť obchod ako občianske združenie? Zrejme by to išlo (asi treba poznať stanovy), ale budú z toho nejaké výhody? Nebude to skor komplikacia?
Melnick
13.08.07,19:01
mimotemy skoro som siahla po slovníku cudzích slov,aby som našla čo je to : "intetový". Podaril sa Ti pekný preklep.:)
korduľa
12.11.07,16:23
Najlepší je platený a rýchly, čo sa týka načítania tvojej stránky. Ja som si robila sama celý net+e-shop pomocou redakčného systému joomla. Nevedela som pred rokom a pol absolútne nič ohľadom html, webu, ftp .... chce to však strašne veľa času na prelúskanie možných problémov.

to supky :
tvoje stránky sa na tomto webhostingu načítajú veľmi rýchlo....čo sa týka vyhľadania tovaru cez googla.....samozrejme bez reklamy na nete a inde to nejde;)
ahoj, tiez by som chcela urobit nieco podobne, stranku - zatial jednoduchu a e-shop. co by ste mi doporucili, program, alebo, co k tomu potrebujem.pripadne by som si dala urobit stranku aj e-shop ale nechcem nejake zmeny uz riesit cez administratora ale sama,
7iro
12.11.07,18:36
Daj si vytvoriť nejakému webdesignerovi stranky, a on sa o vsetko podtara. Prip. mi napis ss :)
korduľa
13.11.07,08:51
jedneho cloveka mam, ktory mi urobi stranku, len ho nechcem stale otravovat potom. asi sa toho nejak bojim, ze to bude zlozite ci co
7iro
13.11.07,13:17
staci pouzit niektory z redakcnych systemov - velmi jednoduche na ovladanie, alebo vytvorit rs
AJKA12
14.12.07,12:55
Ahojte vidim ze su tu niektory, ktory mate internetovy obchod, viete mi prosim povedat co vsetko musi eshop splnat po obchodnej a pravnickej stranke. nejaky vycuc. Ja si chcem otvorit eshop.

Prosim vas a ako zistim ked chcem dovazat urcite hracky zo zahranicia ci potrebujem na ne aj licenciu?
mihihi
15.12.07,19:58
ahoj!možeš mi poradiť.otváram si obchod pre moletky a hľadam velkosklady nevieš o nejakých.Dík
maverick27
10.01.08,15:14
Ahojte,ja mam tiez e-shop a jeho zriadenie nieje az take komplikovane.Za zriadenie splu s mesacnym pausalom platim cca 800 sk na mesiac a som sam sebe administratorom.Upravim si co a kedy chcem a nieje to take komplikovane.Co sa tyka zasob nemam takmer ziadne,len lacnejsie drobnosti,pretoze na postovnom by som prerabal.Ked umna zakaznik objedna tovar,hned ho objednavam u dodavatela,mam ho tak za 3 dni a dalsie cca 3 dni putuje k zakaznikovy,cize dohromady tak tyzden,co nieje najhorsie,postovne pri vyssich sumach neuctujem,a pri mensich to robim tak,ze mierne navysim cenu a ako bonus ponuknem zakaznikovy zlavu,co v jeho ociah vyzera vcelku fajn :) Su proste rozne marketingove tahy.
radioxxl
10.01.08,18:53
Ahojte,ja mam tiez e-shop a jeho zriadenie nieje az take komplikovane.Za zriadenie splu s mesacnym pausalom platim cca 800 sk na mesiac a som sam sebe administratorom.Upravim si co a kedy chcem a nieje to take komplikovane.Co sa tyka zasob nemam takmer ziadne,len lacnejsie drobnosti,pretoze na postovnom by som prerabal.Ked umna zakaznik objedna tovar,hned ho objednavam u dodavatela,mam ho tak za 3 dni a dalsie cca 3 dni putuje k zakaznikovy,cize dohromady tak tyzden,co nieje najhorsie,postovne pri vyssich sumach neuctujem,a pri mensich to robim tak,ze mierne navysim cenu a ako bonus ponuknem zakaznikovy zlavu,co v jeho ociah vyzera vcelku fajn :) Su proste rozne marketingove tahy.
to posledne to podla mna nie je marketingovy tah, ale zavadzanie zakaznika, v zakonoh sa velmi nevyznam, ale nevyzera to "cisto"
Dáša_
10.01.08,19:39
Bavili sme sa na školeni o DPH o tom, aká dph má byť na poštovnom pri internetových obchodoch.

Výsledok je ten, že ono by sa ani to poštovné snáď nemalo uvádzať. Malo by to byť zakalkulované v cene tovaru. Že takto je vlastne zle vykalkulovaná cena.
maverick27
10.01.08,20:02
to posledne to podla mna nie je marketingovy tah, ale zavadzanie zakaznika, v zakonoh sa velmi nevyznam, ale nevyzera to "cisto"
Podla mna nieje,lebo zakazdym dostane tu zlavu.Proste musis byt o krok pred konkurenciou.A ako si navrhnem ceny je uz moj problem.
maverick27
10.01.08,20:06
Bavili sme sa na školeni o DPH o tom, aká dph má byť na poštovnom pri internetových obchodoch.

Výsledok je ten, že ono by sa ani to poštovné snáď nemalo uvádzať. Malo by to byť zakalkulované v cene tovaru. Že takto je vlastne zle vykalkulovaná cena.

No to je tiež na zamyslenie,pretože nemožeš predávať lepidlo čo bežne stojí 60 SK za 180 SK.Hm?A keď si toho zákaznik objedná viac?Je to asi individuálne.
Dáša_
11.01.08,04:44
No to je tiež na zamyslenie,pretože nemožeš predávať lepidlo čo bežne stojí 60 SK za 180 SK.Hm?A keď si toho zákaznik objedná viac?Je to asi individuálne.

no ale nikde nie je povedane, ze predavas iba lepidlo. mozno na lepidle trosku prerobis, ale zarobis to nakoniec na inom. Mozno na tom, ze si budu viacej objednavat.

(mmch, ani ja som sa zatial k tomu neodhodlala:))
maverick27
11.01.08,06:38
no ale nikde nie je povedane, ze predavas iba lepidlo. mozno na lepidle trosku prerobis, ale zarobis to nakoniec na inom. Mozno na tom, ze si budu viacej objednavat.

(mmch, ani ja som sa zatial k tomu neodhodlala:))

K čomu si sa ešte neodhodlala?
Ale nemôžes to tak robiť,lebo keď za mesiac predáš 50 lepidiel,vieš koľko to je penez?
Dáša_
11.01.08,06:44
K čomu si sa ešte neodhodlala?
Ale nemôžes to tak robiť,lebo keď za mesiac predáš 50 lepidiel,vieš koľko to je penez?

A predávaš iba lepidlá? Lebo ak si zákazník u teba kúpi iba lepidlo, tak ho naozaj potom vyjde na hodne draho. Lebo to poštovné zaplatí tak či tak. Skor predpokladám, že sortiment v balíkoch je namiešaný. Takže tých cca 80 až 100 Sk za balík by malo byt v rozrátané v cene tovaru všeobecne.

(To bol mmch názor jednej z tvorkyn zákona o DPH. A mne sa ten názor pozdával)
Dáša_
11.01.08,06:47
K čomu si sa ešte neodhodlala?


K tomu, aby som úplne zrušila poštovné :D:D
Ale spejem k tomu.
maverick27
11.01.08,06:53
K tomu, aby som úplne zrušila poštovné :D:D
Ale spejem k tomu.
Ahááááá;)
maverick27
11.01.08,06:57
K tomu, aby som úplne zrušila poštovné :D:D
Ale spejem k tomu.Áno,väčšinou sú to miešané balíky a od určitej sumy poštovné neúčtujem,je to proste rozrátané v cenách,aj pri menších objednávkach je to individuálne,keď sa dá,tak je to v cene tovaru.Nápriklad je nyvýšený o istú hodnotu a potom dám ako benefit zľavu a zákznik keď toho objedná viac,tak zaplatí všetko,tak ako chcem...:D:D:D:cool:
medvedov
15.01.08,20:13
ked vravis o tych ziskoch a bez toho aby si napisala co vlastne predavas mozes mi napisat ake je zisk za mesiac satci cislo dakujem
medvedov
15.01.08,20:19
a aky je ten zisk asi tak priblizne. dakujem za odpoved
medvedov
15.01.08,20:27
mohla by si mi napisat kolko je ten zisk mesacne len kvoli info. dakujem
evae
31.01.08,12:32
pocula som, ze v pripade internetoveho obchodu si nemoze majitel uctovat za postovne viac ako vynalozil, je to pravda? znamy si chce zalozit taky obchod a chce dat jednu sumu na vsetky dorucenia, ale nevie ci je to spravne. nevie mi niekto poradit?
Tana74
31.01.08,13:38
Aj my máme e-obchod, bol to ďalší krok nášho nie veľmi vydareného podnikania, aby sme aspoň neboli stratoví....:D
Berieme tovar hlavne z Čiech, ale to poštovné je hrozné.... skutočne sa nám neoplatí objednávať tovar v malom množstve, no keďže máme v podmienkach , že tovar zasielame do 7 dní, robíme to aj tak.... na lacnejších veciach niekedy dokonca prerábame.....:cool: a na druhej strane, tak ako písala tuším aj Dáša, nedá sa mať doma nejaké veľké zásoby, teda aspoň pri tom tovare, čo my predávame určite nie.... máme široký sortiment - myslím druhy, veľkosti a farby....
Ja som sa k tomu, aby som spočítala zisky, ešte nedostala, asi sa bojím toho, že by to nebolo nič moc....:D... hlavne keď aj cudzia mena dosť kolíše..... raz som tak jednu lacnejšiu vec, čo sme objednávali jednotlivo, išla "zrátať" a keď som bola na mínuse, nechala som to radšej tak....:D

Normálne som náhodou zistila, aké sú vysoké poplatky v banke, napr. keď nám klienti uhradia faktúru priamo v banke, dva-krát nám zarátajú nejaký poplatok.....:eek:
Tana74
31.01.08,13:39
pocula som, ze v pripade internetoveho obchodu si nemoze majitel uctovat za postovne viac ako vynalozil, je to pravda? znamy si chce zalozit taky obchod a chce dat jednu sumu na vsetky dorucenia, ale nevie ci je to spravne. nevie mi niekto poradit?

To by som aj ja rada vedela presne.... my máme v našom obchode prednastavené ceny poštovného slov. pošty....
Leila2006
31.01.08,13:53
mohla by si mi napisat kolko je ten zisk mesacne len kvoli info. dakujem

Zisk závisí od toho, čo predávaš a potom koľko toho predáš. Laicky povedané, ak predávaš drobnosti, musíš toho predať strašne veľa kusov, aby bol dostatočný obrat a tým pádom aj zisk. Mám krátku skúsenosť s e-shopom, predávať veci pod 1000 Sk sa nám absolútne neoplatilo. To bola otročina, podobne ako píše Tana 74. Ale ak predáváš drahšie veci, (cena 10 tis a viac za kus), tak ti stačí predať pár kusov mesačne a vtedy už ideš na zisk. Lebo je fakt, že poštovné a bankové poplatky vedia byť nepríjemné.
Dáša_
31.01.08,14:28
pocula som, ze v pripade internetoveho obchodu si nemoze majitel uctovat za postovne viac ako vynalozil, je to pravda? znamy si chce zalozit taky obchod a chce dat jednu sumu na vsetky dorucenia, ale nevie ci je to spravne. nevie mi niekto poradit?

No hlavne treba dat pozor, ak si platca DPH. Postovne nemozes davat bez dane.
O obmedzeni neviem.
camoghe
21.02.08,16:48
Toto ma práve zaujíma najviac. Ako je to s poštovným, ak ste platcovia DPH? Nie je potom jednoduchšie poštovné zarátať do ceny a na všetko prihodiť DPH a poštovné vôbec neuvádzať?
Dáša_
21.02.08,16:50
Toto ma práve zaujíma najviac. Ako je to s poštovným, ak ste platcovia DPH? Nie je potom jednoduchšie poštovné zarátať do ceny a na všetko prihodiť DPH a poštovné vôbec neuvádzať?

Idealne riešenie. Naozaj je to takto najlepšie.
Martin Laluha-ENTREMISE
24.02.08,18:22
pozri si 3xw.entremise.skratka slovensko
Martin Laluha-ENTREMISE
24.02.08,18:24
je to v pohode nieje to obmedzene mam e shop
Pette77
25.02.08,17:42
pokial tvoj zamestnavatel nema nejake obmedzenia v podobe napr konkurencie jeho odboru, tak problem nemas. zivnost alebo obchodna spolocnost a mozes zacat.
007miroslav007
11.01.09,16:05
Ahojte, mam taku otazku. Sidse mozno blbu ale aj tak. Priatelka chce e-shop s kozmetikou, ale nejako sa nemozeme dopatrat k nejakym velkoskladom alebo dodavatelom. Ak niekto nejakych pozna tak poprosim nejaky typ.Aj cez SS.
Vdaka
Web servis
14.01.09,16:57
mám tiež internetový obchod a robím si papiere(účtovníctvo) sama a neviem či si môžem účtovať celú sumu za internet do nákladov, alebo len určitú časť a podobne je to aj z telefónom,ktorý mám registrovný na tento obchod.
poraďte mi
gemerga58
18.01.09,10:03
Bavili sme sa na školeni o DPH o tom, aká dph má byť na poštovnom pri internetových obchodoch.

Výsledok je ten, že ono by sa ani to poštovné snáď nemalo uvádzať. Malo by to byť zakalkulované v cene tovaru. Že takto je vlastne zle vykalkulovaná cena.
Dáša mám na teba jeden dotaz. Jedná sa o rozpočítavanie poštovného do ceny tovaru. Som platca DPH a môj internetový obchod je zameraný na drobnosti. Neviem si dosť dobre predstaviť ako by som rozrátala poštovné medzi tovar, ktorý má hodnotu niekoľkých centov, neskutočne by mi to predražilo tovar, alebo dať do podmienok minimálnu hodnotu objednávky? Aj s takouto podmienkou som sa už stretla. Len mi je to trochu proti srsti.
Dáša_
18.01.09,10:17
Dáša mám na teba jeden dotaz. Jedná sa o rozpočítavanie poštovného do ceny tovaru. Som platca DPH a môj internetový obchod je zameraný na drobnosti. Neviem si dosť dobre predstaviť ako by som rozrátala poštovné medzi tovar, ktorý má hodnotu niekoľkých centov, neskutočne by mi to predražilo tovar, alebo dať do podmienok minimálnu hodnotu objednávky? Aj s takouto podmienkou som sa už stretla. Len mi je to trochu proti srsti.
to rozpočítanie do ceny tovaru som myslela tak, že proste to poštovné máš ukryté v svojej marži - teda vo všetkých cenách a nie pri každej faktúre jednotlivo. A proste na jednej fakture zarobíš minimum ale na druhej zase dosť. Ale toto riešenie ani neviem, či som na sk videla.
Priznám sa, že chvíľu som mala tendeciu predávať naozaj drobné veci. Ale veľmi rýchlo som zistila, že objednávku za 400 Sk balím hodinu, lebo napočítavam naozaj drobnosti a faktúra ma 25 položiek. Tak som od toho ustúpila:))
Dáša_
18.01.09,10:19
mám tiež internetový obchod a robím si papiere(účtovníctvo) sama a neviem či si môžem účtovať celú sumu za internet do nákladov, alebo len určitú časť a podobne je to aj z telefónom,ktorý mám registrovný na tento obchod.
poraďte mi
Celkom nerozumiem tvojej otázke, ale predpokladám, že podnikáš ako FO a pracuješ doma.Myslím, že s internetom do nákladov by nemal byť problém. To sa nedá tak rozlíšiť, ako telefon.
Filip Glasa
18.01.09,11:24
alebo dať do podmienok minimálnu hodnotu objednávky?
najlepšie je naceniť poštovné tak, aby sa ti to vyplatilo poslať aj pri najlacnejšom tovare. Zákazníci sa už "samozregulujú" podľa toho. Keď niekto ten tovar bude súrne potrebovať, tak ho objedná aj napriek tomu, že poštovné bude skoro ako cena tovaru.

Poštovné zadarmo - teda v cene tovaru sa ti oplatí len ak máš dosť drahé tovary.

Ja osobne som raz posielal knihu za cca 200 + kuriér cca 150. Zákazník to tak potreboval, tak prečo nie.
preto si myslím, že najlepšie je dať poštovné mimo a nechať na zákazníka čo si vyberie.
mareksimon
20.01.09,12:04
Dáša chcem sa ta spytať vela veci ohladom internetoveho obchodu potreboval by som ti zavolat prosim ta poslala by si mi tel. cislo ak ho neces zverejnovat tak mi posli na e-mail...dakujem
Ľubica 025
20.01.09,18:32
Ahojte, mam taku otazku. Sidse mozno blbu ale aj tak. Priatelka chce e-shop s kozmetikou, ale nejako sa nemozeme dopatrat k nejakym velkoskladom alebo dodavatelom. Ak niekto nejakych pozna tak poprosim nejaky typ.Aj cez SS.
Vdaka

Dobré veľkosklady sú v prešove, napr. www.fifty-fifty.superfirmy.sk (http://www.fifty-fifty.superfirmy.sk) alebo Parfe Prešov, s.r.o., Strojnícka 9, 080 01 Prešov. Majú cobré ceny a veľmi veľký výber.
pivko
07.04.11,04:34
Oprášim tému, zmenilo sa niečo v legislatíve založenia e-shopu? Lebo podľa toho čo tu čítam tak ak mám s.r.o. netreba mi viac nič. Stačí mi len urobiť si web stránku a predávať. Je to tak?
pivko
07.04.11,15:43
Oprášim tému, zmenilo sa niečo v legislatíve založenia e-shopu? Lebo podľa toho čo tu čítam tak ak mám s.r.o. netreba mi viac nič. Stačí mi len urobiť si web stránku a predávať. Je to tak?
Posúvam ...... a napadla ma taká vec či nieje potrebné mať činnosť predaj cez net? ak mám len obchod a velkoobchod.
MikeM
28.04.11,09:34
tovar a domena je zvladnuta potrebujem skôr vediet či mi treba reg. pokladnicu ako je to s odvodmy a daňami a podrobnosti o tej živnosti

Stačí účtovný softvér. Pri eshope zvyčajne nenarábaš z fyzickými peniazmi. Ináč tu je článok pre základy pre eshop http://www.podnikanie.net/e-shop/ako-rozbehnut-internetovy-obchod/