Krysta
23.07.07,17:31
Dobrý večer!:)
Mám "jednu" otázku, keď máte na mňa čas, a máte s tým skúsenosti.
Kúpili sme rodinný dom, zaplatili sme zálohu, teraz zaplatíme druhú čast kúpnej ceny. Čo nasleduje teraz? Keď dobre viem, máme napísať Návrh na prevod vlastníctva nehnuteľnosti -do katastra, (mám z porady vzor), to podpíšeme a zoberieme do katastra. Má to zobrať predávajúci, alebo keď je podpísaný môže zobrať aj kupujúci? Za mesiac by sme to mali mať hotové. (2000,-SK kolok)
A do katastra potrebujem z kúpnej zmluvy 6 vyhotovení.
2predávajúci +2kupujúci +2kataster. Po potvrdení vkladu katastrom dostane každý účastník od katastra jeden potvrdený originál späť.
Nie som si istá, takže opravte ma.
Ďakujem. Pekný slnečný večer !!
Ajuška
23.07.07,15:36
Dobrý večer!:)...Nie som si istá, takže opravte ma.
Ďakujem. Pekný slnečný večer !!

...všetko potrebné nájdeš tu http://www.geodesy.gov.sk/kataster/ikn/4.htm
ekopo
23.07.07,15:36
Je úplne jedno, kto to podá na podateľni na katastrálnom úrade. Treba dať pozor, aby v návrhu na vklad, bolo presné označenie parciel, účastníkov...atď. Podpisy na kúpnej zmluve musia byť overené notárom.
Ajuška
23.07.07,15:39
:--- takže nielen narodky naraz... :---
Livia2
02.08.07,08:38
prosím, viete poradiť, aké tlačivo treba dať na kataster, keď potrebujeme zapísať existujúcu garáž? Totiž na LV figuruje len pozemok, garáž nie, požiadali sme o pridelenie súpisného čísla a teraz to chceme dať zapísať na LV. Aké tlačivo (žiadosť alebo návrh) sa dáva? Môžete mi dať nejaký vzor?
A poplatok je aký? Ďakujem
Livia2
02.08.07,08:52
tak už viem. Stačí len žiadosť o zápis stavby. A bez kolkov. Aj tak ďakujem