MS77
23.07.07,19:28
Ahojte,
mozno smiena otazka, ale chcem sa ubezpecit akym kurzom na ucely DPH mam prepocitat vystavenu fakturu do EU ( obidve strany su platcami DPH), na úcely DPH pouzijem kurz - dnom vystavenia faktury alebo kurz dnom dodania. Dakujem. Mam z toho uz zmatok. Podla §19 ods. 1 mi vychádza že danova povinnost vznika dnom dodania tovaru. Je to správne?
MS77
23.07.07,21:34
myslim ze uz som to v zakone nasla, takze nie je to den dodania, ale den vystavenia faktury pri dodani do EU §19 ods. 8
ALBO
24.07.07,06:43
Ahojte,
mozno smiena otazka, ale chcem sa ubezpecit akym kurzom na ucely DPH mam prepocitat vystavenu fakturu do EU ( obidve strany su platcami DPH), na úcely DPH pouzijem kurz - dnom vystavenia faktury alebo kurz dnom dodania. Dakujem. Mam z toho uz zmatok. Podla §19 ods. 1 mi vychádza že danova povinnost vznika dnom dodania tovaru. Je to správne?
§19/8 vám nehovorí akým kurzom máte prepočítať Fa pre účely DPH, ale v prípade že ide o dodanie tovaru medzi EU a platiteľmi, v ktorom odobí je to treba uvádzať v evidencii pre DPH a aký máte uviesť deň dodania na Fa.
Aký použijete kurz na prepočet tej ceny(alebo budete chciežť platbu v CM), ktorá je vlastne cena bez DPH je vec dohody.
Až odberateľ bude podľa kurzu ku dňu vystavenia počítať a odvádzať DPH.

píšete fa vystavenú do EU takže predpokladám ste dodávatel, a teda s DPH nerobíte nič.
Ak je to naopak a ste odberatel tak§ 20.
MS77
24.07.07,09:13
§19/8 vám nehovorí akým kurzom máte prepočítať Fa pre účely DPH, ale v prípade že ide o dodanie tovaru medzi EU a platiteľmi, v ktorom odobí je to treba uvádzať v evidencii pre DPH a aký máte uviesť deň dodania na Fa.
Aký použijete kurz na prepočet tej ceny(alebo budete chciežť platbu v CM), ktorá je vlastne cena bez DPH je vec dohody.
Až odberateľ bude podľa kurzu ku dňu vystavenia počítať a odvádzať DPH.

píšete fa vystavenú do EU takže predpokladám ste dodávatel, a teda s DPH nerobíte nič.
Ak je to naopak a ste odberatel tak§ 20.


Som dodavatel, ale do danoveho priznania uvadzam aj dodania do EU a tie musim prepocitavat niakym kurzom. Mne to vychádza tak, že na ucely prepoctu sa pouzije kurz DPH platny v den danovej povinnosti a pri dodaní do EU podla §19 ods. 1 mi hovori, ze danova povinnost mi vznika dnom dodania a §19/8 mi hovorí ktorý den sa povazuje za den dodania a tam je to salamunské - den vystavenia fa, alebo 15 den kal. mesiaca nasldedujuceho po kal.mesiaci, ked bol tovar dodaný.
Chápem to tak správne?