sway
23.07.07,19:52
Poprosím, ak má niekto skúsenosť:




V OMEGA:
Pri nahadzovaní došlého dobropisu pri 2 sadzbách DPH SW nekorektne pracuje v tom zm., že nemá TYP sumy na Oprava odpočítanej dane (nižší základ) čo je pri 19% G a tiež Oprava odpočítanej dane(nižšia daň) čo je pri 19% 25.
Prosím poradíte mi ako postupovať pri nahodení takýchto došlých dobropisoch aby mi korektne SW spracoval DPH výkaz , hlavne riadok 25.
Veľmi pekne vďaka, poteší ma skorá odpoveď.
sway
23.07.07,19:22
posúvam :(
sway
24.07.07,05:09
nik neporadí ?? - nemáte taký prípad? :(
DušanČ
24.07.07,05:51
Ivka, zrejme to potrebuješ pri lekárni. Ja síce ešte tú lekáreň nerobím, teda sa s nižšou sadzbou dane nestretávam, ale by som skúsil použiť ten istý typ sumy, ako pri vyššej sadzbe, len by som pred zaúčtovaním natvrdo opravil účet DPH. V DP sa v jednotlivých riadkoch aj tak nerozlišuje, či je ide o vyššiu alebo nižšiu sadzbu dane. Ak to takto nie je možné, navyše je to nepohodlné, skús zavolať do KROSU na hot line do Žiliny, tam ti určite poradia.
sway
24.07.07,06:14
no idem volať, natvrdo sa to nijako nedá, nesmerujú sumy do riadku 25, je to sila, hodím sem ako to poriešili...., dík za ochotku :)
Takže ak by mal niekto podobný problém tak
10% základ je typ sumy 5G
10% daň je typ sumy 75

na to aby to fungovalo automaticky, tak treba nastaviť znova štandard vzorov predkontácii, a nefunguje ak mám už svoje predkontácie....