Koby
23.07.07,20:07
Ahoj,


Chceli by sme si cez hypoteku kupit chatu, co sa tyka banky, vieme vsetko,co treba vybavit, ale vedel by mi niekto poradit co treba vybavit po kupe? Tj. kde vsade treba upovedomit urady o zmene majitela+ci to treba ihned nahlasit na danovom, zaplatit dan, ak nie hned tak kedy atd.

Vdaka za vsetky rady.
mysimis
24.07.07,04:58
Ahoj,


Chceli by sme si cez hypoteku kupit chatu, co sa tyka banky, vieme vsetko,co treba vybavit, ale vedel by mi niekto poradit co treba vybavit po kupe? Tj. kde vsade treba upovedomit urady o zmene majitela+ci to treba ihned nahlasit na danovom, zaplatit dan, ak nie hned tak kedy atd.

Vdaka za vsetky rady.

Po kúpe chaty si podáš DP na daň z nehnuteľnosti na obecnom /mestskom/ úrade, príp. ešte vývoz smetí. Inú daň neplatíš a na daňový úrad nemáš dôvod nič nahlasovať.
jslancik
28.05.14,06:52
Koby, Koby, ty si ešte nekupoval žiadnu nehnuteľnosť? Šťastný to človek. Samozrejme vyriešiš kataster, a potom príslušný mestský úrad, čo ale nijako nesúri. Našťastie daňový úrad takéto záležitosti nezaujímajú.
arizona
28.05.14,06:56
jslancik, tema je z roku 2007 !!! To ju iba jedna poradacka vytiahla na svetlo...jej otazku som presunula do novej temy, tuto temu radsej uzatvaram, lebo uz je davno out :-)