bobaes
23.07.07,20:47
Kupili sme byt na prizemi a chystame sa polozit plavajucu podlahu. Mozte nam poradit ako zateplit dlazku (tak velmi ako sa len da) ? Co polozit pod tu plavajucu podlahu? Pod bytom je pivnica, bytovka nie je zateplena,je to tehlova stavba. Dakujem za rady, nech nam v zime neodmrznu nohy :)
bobo1
24.07.07,16:07
Sú také fólie "strieborné" pod plávajúce podlahy - nahrádzajú tie "biele" - majú odrážať teplo späť do miestnosti - máme to v jednej izbe, ale rozdiel oproti "klasike" nie je taký ako sme si predstavovali - prakticky žiadny. Ale v spálni máme takú fóliu na elektrinu - volá sa to ECOFILM set - (www.fenixgroup.cz (http://www.fenixgroup.cz)) - je to tenulinké a je to pod plávajúcou podlahou a máme to napojené na termostat - tj. v zime tým ešte "prikurujeme" v čase aký si mi zvolíme. Nemáme to na ploche celej podlahy, iba v takých "pásoch " okolo postele. Veľmi sa nám to osvedčilo a tak sme si kúpili taký "pás" ešte do pracovne pod nohy pod stôl - tu sme nekúpili termostat, ale už iba vypínač - zapneme to vtedy, keď potrebujeme. Pokiaľ nechcete koberce, určite do prízemného bytu odporúčam.
bobaes
24.07.07,18:04
Dakujem bobo1, a pokladali ste si ten ecofilm sami? Citala som ten navod, a zda sa mi to dost zlozite, aj ked je to snad len preto, ze nemam ziadne skusenosti s takymito pracami. Viete mi napisat cenu za meter +/-, aj so vsetkym co k tomu treba (izolacia proti vlhkosti atd...)? Tiez ma napadlo polozit to len napr. pred kuchynsku linku a pred gauc, alebo do detskej izby..
AlaNR
25.07.07,07:38
Ja som minule vyňúrila v Baumaxovom letáku také tabule, z toho obrázku to vyzeralo niečo ako sadrokartón, ale bolo tam napísané, že je to pod plávajúce podlahy. Skús to v tom letáku (na strane 8) na internete pozrieť, prípadne ísť do Baumaxu osobne.
Mňa to zaujalo, pretože tiež v rodinnom dome máme nevykurované pivnice a rozmýšľala som, či tá fólia nebude primálo a nebude od nôh zima. Aj keď je to dosť drahé, ale malo by sa to vrátiť....
Ak to pozrieš alebo kúpiš, daj vedieť, či sa to oplatí...
Dik
ZDENIELA
25.07.07,09:54
My máme byt na prvom poschodí, pod nami nie sú vykurované miestnosti a navyše sme rovno nad vchodom. Byt sme kúpili a prerábali pred 3 rokmi. Tiež máme plávajúcu podlahu. Pôvodne tam boli ešte natiahnuté gumy. Tie sme na podlahe ponechali. Do podlahy sme navŕtali drevené hranoly, okolo celej miestnosti a potom skrz izbu v rozpone čo 50 cm. Medzi hranoly sme vložili tvrdenú sklenú podlahovú vatu o hrúbke 3 cm (keďže sme nechceli o veľa dvihnúť podlahu). Na vatu sme na pevno položili drevoštiepkové dosky o hrúbke 12 cm s perodrážkou. Samozrejme prichytili sme ich do tých hranoliek. Na takto vzniknutý podklad sme dali textíliu určenú pod plávajúce podlahy (mirelon) a pokladali plávajúcu podlahu. Po troch zimách ( a tie sú tu na Kysuchiach riadne) neľutujem ani čas, ani peniaze, ktoré sme do tohto vložili a takto doma šťastne ceríme zúbky, že nám nie je na nožičky zima :D :D :D :D
;) ;) ;) Namiesto vaty sa môže použiť i polystyrén, ktorý je lacnejší, no na ten sa odporúča robiť cementový poter.
Chobot
27.07.07,21:47
Ja som minule vyňúrila v Baumaxovom letáku také tabule, z toho obrázku to vyzeralo niečo ako sadrokartón, ale bolo tam napísané, že je to pod plávajúce podlahy. Skús to v tom letáku (na strane 8) na internete pozrieť, prípadne ísť do Baumaxu osobne.
Mňa to zaujalo, pretože tiež v rodinnom dome máme nevykurované pivnice a rozmýšľala som, či tá fólia nebude primálo a nebude od nôh zima. Aj keď je to dosť drahé, ale malo by sa to vrátiť....
Ak to pozrieš alebo kúpiš, daj vedieť, či sa to oplatí...
Dik

Áno, v Baumaxe majú takú izoláciu pod plávajúcu podlahu. Je to hrubé cca 5 mm a je to na spôsob polystyrénu. Sú to tabule o veľkosti cca 0,5 x 1 m.

Záleží od toho, ako veľmi to chcete zatepliť.
Llívia
22.09.08,16:27
Áno, v Baumaxe majú takú izoláciu pod plávajúcu podlahu. Je to hrubé cca 5 mm a je to na spôsob polystyrénu. Sú to tabule o veľkosti cca 0,5 x 1 m.

Záleží od toho, ako veľmi to chcete zatepliť.

Dal by sa tento materiál použiť aj pod zateplené linoleum? Treba najskôr vyrovnať podlahu, keďže sú v nej rozdiely aj cez 1 cm?
gabikao
22.09.08,17:43
A co si myslite o ucinku zateplenia od spodu - plafon pivnic polystyrenom? Uvazujeme totiz o takomto niecom.
Chobot
22.09.08,18:39
Dal by sa tento materiál použiť aj pod zateplené linoleum? Treba najskôr vyrovnať podlahu, keďže sú v nej rozdiely aj cez 1 cm?

Pod linoleum asi nie. Linoleum sa ukladá (lepí) na pevnú podlahu.

Alebo ako si myslela to "pod zateplené linoleum"??
Chobot
22.09.08,18:40
A co si myslite o ucinku zateplenia od spodu - plafon pivnic polystyrenom? Uvazujeme totiz o takomto niecom.

Áno, to je reálne a účinné. Poznám bytovky, kde zatepľovali spodné byty nad pivnicami práve takýmto spôsobom, že zateplili strop v pivniciach. Ak máte prístup do pivničných priestorov a majitelia pivníc s tým súhlasia, tak to urobte.
gabikao
23.09.08,11:24
Vdaka za odpoved.
duves
23.09.08,11:39
A co si myslite o ucinku zateplenia od spodu - plafon pivnic polystyrenom? Uvazujeme totiz o takomto niecom.
Riešenie to je, len nezabudni, že pivnica je spoločný priestor a ludia hlúpi.
gabikao
23.09.08,11:46
U nas sme nastastie trochu mudrejsi a vsetkych 6 bytov suhlasi so zateplenim zo spolocnych penazi od vrchu aj od spodu. :)
Clone1
23.09.08,19:03
pod linolem/koberec v žiadnom prípade mirelon/polypen a obdobné peny určené pod plávačku.

Pvc sa lepí priamo na betón/poter, pri položení penovej podložky by Vám pvc ´plávalo´ a následky si viete predstaviť sami. Pvc po času zvlnovatie, vytvoria sa bubliny, skorej sa zoterie, hrozí posúvanie, pérovanie pvc a následné rýchlejšie opotrebovanie, ak penu aj pvc podlepíte hrozí pretlačenie pvc nedajbože pvc do kuchyne, tam Vám hocičo i padne a natrhnuté pvc prípadne roztrhnuté po páde panvice, hrnca už nebude to pravé.

čiže v skratke Pvc lepiť celoplošne ak to s tým myslíte vážne.
Llívia
27.11.08,19:13
len nezabudni, že pivnica je spoločný priestor.

Možo to nie je spoločný priestor, na našej bytovke ľudia odkupovali byt spolu s pivnicou. Spoločný priestor je chodba, ktorá vedie k pivniciam.
Llívia
27.11.08,19:22
Medzi hranoly sme vložili tvrdenú sklenú podlahovú vatu o hrúbke 3 cm.

Mohla by si napísať výrobcu alebo presný názov výrobku? Na nete som tvrdenú sklenú podlahovú vatu nenašla. Ďakujem.
petmar
27.11.08,19:58
Aby bola izolácia izoláciou, sú len 2 možnosti (boli hore spomenuté)
1 - zvýšiť podlahu o izoláciu a potrebné doplnky = schodík do kuchyne
2 - izolovať od spodu, teda strop pivníc, čo by bol výsledok lepší. Pozor na súvislú izoláciu, aby neboli tepelné mosty.
Tak si vyber :rolleyes:
Llívia
28.11.08,04:12
Aby bola izolácia izoláciou, sú len 2 možnosti (boli hore spomenuté)
1 - zvýšiť podlahu o izoláciu a potrebné doplnky = schodík do kuchyne
2 - izolovať od spodu, teda strop pivníc, čo by bol výsledok lepší. Pozor na súvislú izoláciu, aby neboli tepelné mosty.
Tak si vyber :rolleyes:

Ďakujem za radu, ale byt nie je nad pivnicami. V byte pod nami sa nekúri, preto zvažujeme zateplenie podlahy.
ZDENIELA
28.11.08,05:18
Mohla by si napísať výrobcu alebo presný názov výrobku? Na nete som tvrdenú sklenú podlahovú vatu nenašla. Ďakujem.
Výrobca Rockwool, izolácia s názvom Steprock
Llívia
30.11.08,13:56
Výrobca Rockwool, izolácia s názvom Steprock

Ďakujem. Ešte by ma zaujímalo, či ste nemali pred položením izolácie taký problém, že sa vám linoleum rosilo. U nás sa totiž rosí a neviem, či by bolo dobré nechať ho na zemi aj pod izoláciou, aby napr. nevznikali plesne.
Composite
30.11.08,15:53
spodné byty platia menej za teplo, lebo potrebujú viac kúriť.
U nás sme zateplili strechu a pivnice a je po problémoch ;)

bobo1:
Kolko stál 1 m2, alebo 10 m2?
A termostat?
Llívia
28.09.09,18:39
Máte niekto skúsenosti s termobetónom?

http://www.termobeton.sk/?go=solutions
Llívia
08.01.10,21:08
Máte niekto skúsenosti s termobetónom?

http://www.termobeton.sk/?go=solutions

Tak nikto, a asi ani samotná firma nie, keď ani po 3 mesiacoch nereagovala na môj e-mail.
nazir
08.01.10,23:11
Ja robím zákazníkom aj takéto veci, všetko sa to odvíja od svetlej výšky v miestnostiach , prahov a cenovej relácie do akej ste ochotný ísť. Je tu viac variant a kombinácií materiálov ale nevidím v tom nijaký vážny problém.
pivko
16.04.10,03:09
Ak použijem na zateplenie podlahy 50mm EPS 100S + 50mm Styrodur musím dať do 60mm poteru kari rohož ak budem mať laminátovú alebo drevenú podlahu?/ do kúpeľne a chodby kde bude dlažba dám určite aby som predišiel prasknutiu/
220870
16.04.10,03:47
pivko
16.04.10,09:26
Llívia
18.05.10,07:27
Chcela by som zatepliť podlahu v bytovke (pod nami je byt, kde nikto nebýva a nekúri sa v ňom) - nejaká PE fólia, na to ako izoláciu minerálnu vlnu Rockwool, na to 1. vrstva podlahového sadrokartónu a 2. vrstva sadrokartónu (tie dve vrstvy pôjdu na kríž) a medzi 2 vrstvy sadrokartónu nejaká fólia, ktorá bude tlmiť zvuk. Pod izoláciou sa nemusia vyrovnávať nerovnosti na podlahe, ak sú do 0,5 cm. Ak budem mať toľké šťastie a tie rozdiely nebudú väčšie, je nutné strhnúť pôvodné linolemum alebo ho môžem nechať naveky vekov pod izoláciou?