tina1
24.07.07,06:36
Môže mi niekto poradiť ako zavariť chutné lečo?
Marína
24.07.07,05:36
Ja zaváram len papriku s paradajkami. Nakrájam papriku a paradajky, osolím, premiešam a nechám odstáť. Keď pustia šťavu, natlačím do pohárov, zalejem šťavou a vysterilizujem. Voľakedy dávno som odskúšala rôzne recepty, ale vždy som sa vrátila k môjmu osvedčenému a to z dôvodu, že viac sa mi páči si uvariť čerstvé lečo (paprika s paradajkami popražená na čerstvom oleji a čerstvej cibuli). Takúto papriku s paradajkami dávam aj do mäsa.
janulinka
24.07.07,06:20
Robím to presne tak isto, pokrákajam papriku, paradajky trochu osolím, nechám postáť, dám do fliaš a zasterilizujem, ešte dodávam, že paradajky naparím vo vriacej vode a ošúpem, aby v leči neboli ostré šupky.
dari1
24.07.07,06:30
ja podusim na troche oleja papriku, potom pridam paradajky, trochu osolim, davam do poharov, sterilizujem. cibulu nedavam, az ked ho robim nahotovo.
Jara
24.07.07,08:14
Ja tiež robím klasicky popražené a sterilizujem. Skúšala som aj suché ale to sa mi zdá lepšie. Inak robim tiež s pridaním uvarenej fazule a popraženej klobásy. Je to pre syna na internát. Na tu klobasu by mu asi nezvyšili koruny a takto to ma aj s mäsom. Robi si to aj s ryžou a ma ako rizoto.
sybila3
01.08.07,07:30
Aj máš nejaký recept na to lečo s fazuľou a klobásou, koľko fazule a klobásy...
darinkah
01.08.07,11:13
Fazuľové lečo
2,5 dcl. oleja, 1 kg papriky, 1 kg paradajky, 1 kg cibule - podusiť
pridame 600g parky, 900 g uvarenej fazule nakoniec 2 dcl octu, 2 dcl cukru a 1 nakladač.
sterilizujeme asi 15 min.
starky
02.08.07,08:35
ahoj ja davam o polovicu menej paradajok ako papriky.Inac klasika ako ostatny,len si musis dat pozor na chytene papriky,mohlo by sa ti pokazit vsetko leco.Prijemnu pracu a dobru chut
Jara
02.08.07,12:11
Aj máš nejaký recept na to lečo s fazuľou a klobásou, koľko fazule a klobásy...

Nerobim to podľa receptu. Robím to od oka. Dbám hlavne aby bolo dosť paradajok, prípadne paradajkovej šťavy, lebo to považujem za konzervačný prípravok. Klobásu a fazuľu daj tak, aby ju bolo vidno, :cool: fakt neviem ako ti poradiť. No prosto tak, akoby si si robila lečo sama na jedenie. T.j. podľa chuti. :confused: Ani veľa ani málo:D. To tie 17-ročné už tak robia, vieš... :eek:. Hlavne, aby si skontrolovala po sterilizácii, či ti držia dobre viečka na pohároch. Ak áno, tak je všetko OK. Ak sa nájde nejaká čo nedrží, tak ju daj do chladničky a do týždňa spotrebuj a je to...
pikulik
04.08.07,20:44
Na lečo tiež dávam menej paradajok ako papriky, ale dávam aj cibuľu, a jednu menšiu tekvicu alebo cuketu postrúham na strúhadle, na ktorom sa strúhaju jablka na koláč. My to voláme tekvicové lečo.Je výborne, u nás to ide.Tú tekvicu tam ani nepoznať, ja to všetko trochu dusím na oleji.Robím tak preto že je potom rýchlejšia príprava.
sybila3
07.08.07,16:01
Jarka, a potom s čím sa to lečo jedáva, lebo u nás lečo vôbec nejde, ale mám veľa rajčín, tak chcem vyskúšať s fazuľou a klobásou, aby som muža aspon na to mäso nalákala.
pikulik
09.08.07,10:38
Sybile chcem poradiť, že lečo môže urobiť s omeletou.Ja to robim často. Z vajíčka /alebo dvoch na osobu/ ,urobim omeletu a na polovicu omelety dám trochu leča s klobáskou, a druhou polovicou preložím.Podávam so zemiakmi.Moji chlapi to majú radi.
sybila3
09.08.07,12:00
Pikulik, díky za nápad, vyskúšam, to by chlapom mohlo chutiť, hlavne, že je tam tá klobása. Rajčín mám dosť, dokúpim v sobotu papriku a idem nato.
Marta V
09.08.07,14:04
Ja robím Maďarské lečo. Je velmi dobré, len sa musí použiť zimná kapusta.
sybila3
17.08.07,09:11
No robila som to lečo s fazuľou a klobásou, dokonca aj mužovi chutilo, takže ešte dokúpim papriku a urobím.
Ježko
17.08.07,09:53
My sme tiež robili lečo s fazuľou /tzv.mexická fazuľa/ a nedávali sme klobásu ale dobré jemné párky nakrajané na kolieska - u nás klobása moc nejde. Je to vhodné aj chlapcom na desiatu a tomu pečivo.Alebo kedysi som to varila bez páriek, bez klobásy, len sme zasterilizovali tzv.mexický šalát. Servirovali som to na tanierik studené a k tomu som položila uvarenú dobrú klobásu, čerstvé pečivo a pivko. Robotníci na stavbe si pochvaľovali - malo to obrovský úspech.:)