akozuchova
11.02.05,12:35
Dobrý deň,
môže mi prosím vás niekto pomôcť? Vo firme máme nový program money s3 a pri vypočítavaní miezd mi nevyráta čiastku za sviatok, ale pripočíta ju k základnej mzde. Jedna moja známa mzdová účtovníčka mi povedala, že náhrada za sviatok musí byť vyčíslená... Mám v tom zmätok... Môže mi niekto poradiť ako v programe fungujú náhrady?

ďakujem
ricij
11.02.05,11:38
Áno, uvedie, že je tam sviatok, ale sumu nevyčísli. Ale ani nevidím dôvod, aby to tak bolo.
akozuchova
11.02.05,11:39
takže tá moja známa nemala pravdu?
ricij
11.02.05,11:40
Podľa mňa nie je na to právny dôvod. Ak áno som sám zvedavý na príslušný paragraf ZP.
akozuchova
11.02.05,11:45
Ona mi to vysvetlila nejak tak, že ten zamestnanec tam tú náhradu musí vidieť, a ešte čosi o inšpekrotáte práce...že pre nich to tam musí byť, ale mne sa to nezdá...Potom by to tak v CIGLERI nenaprogramovali
Jara
11.02.05,12:31
V Cígleri nestihaju, to je fakt, meškajú s novou verziou čo sa týka nových výkazov zdravotného poistenia a odvodu preddavkov v percentuálnych sadzbach sú stále nedostatky, ale čo sa týka sviatkov je to OK len si treba prečítať Zákonník práce s novelou účinnou od 1.2.2004...
miroj
11.02.05,12:41
Skúste pozrieť zákonník práce, §122 ods.3, či to nie je Váš prípad, ak je zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou.
Beba
11.02.05,12:42
Sviatok sa považuje za odpracovaný deň a u pracovníkov s mesačnou mzdou sa preto nevyčísli, je súčasťou plnej mzdy, ako by bol sviatok odpracovaný. Ako je to v hodinovej, to neviem, tam to treba asi upraviť podľa toho, ako sú rozvrhnuté smeny - zadefinovať v karte zamestnanca.Tak si to aspoň myslím. Ak je to zle, tak aj ja príjmem radu.
akozuchova
12.02.05,09:51
ďakujem vám všetkým, pri mesačnej mzde som to už pochopila, prečo je to tak, ale ešte s hodinovou mám problém, ale hádam to nejak zvládnem