bubulka
24.07.07,11:34
Dborý deň,

rada by som sa informovala na jednu vec, ktorá v zákone bez komentára nie je jasne definovana.
Zamestnanec ma miesto vykonu prace v Bratislave a dohodnute pravidelne pracovisko v Piestanoch, odkial jadzi v ramci celeho Slovenska. Co vsak v pripade, ked ide na sluzobnu cestu (2krat za mesiac) do Bratislavy - do miesta vykonu prace. Ma narok na preplacanie diet (hotelov, stravneho, benzinu)?

Ked s tym ma niekto skusenost, rada uvitam akekolvek rady.

Bubulka:)
Milan7
24.07.07,10:54
Myslím si , že sa jedná u zamestnanca o klasickú pracovnú cestu s nárokom na všetky cestovné náhrady , ktoré mu podľa zákona o cestovných náhradách patria.
Chobot
27.07.07,21:02
Dborý deň,

rada by som sa informovala na jednu vec, ktorá v zákone bez komentára nie je jasne definovana.
Zamestnanec ma miesto vykonu prace v Bratislave a dohodnute pravidelne pracovisko v Piestanoch, odkial jadzi v ramci celeho Slovenska. Co vsak v pripade, ked ide na sluzobnu cestu (2krat za mesiac) do Bratislavy - do miesta vykonu prace. Ma narok na preplacanie diet (hotelov, stravneho, benzinu)?

Ked s tym ma niekto skusenost, rada uvitam akekolvek rady.

Bubulka:)

Nech to nazveš akokoľvek, miesto výkonu práce môže byť iba jedno. Je to miesto, kde zamestnanec vykonáva prácu. Teda "miesto výkonu práce" = "pravidelné pracovisko".

To, čo ty uvádzaš, bude asi tak, že sídlo firmy je v BA a miesto výkonu práce je v Piešťanoch. Potom cesta z Piešťan do BA bude služobná cesta.

Alebo to môže byť tak, že miestom výkonu práce je BA, ale pretože on býva v Piešťanoch, tak tam začína služobné cesty, ktoré sú po celom Slovensku. Potom cesta do BA bude cestou z domu do zamestnania a v tom prípade nemá nárok na cest. náhrady.

Takže musíš to upresniť, čo má v pracovnej zmluve.
JAJA11
04.09.07,19:10
Ja by som potrebovala vedieť, či je nejak obmedzené, akou triedou môže zamestnanec cestovať na služobnú cestu - upresním, môže cestovať vlakom 1. triedou a zamestnávateľ mu to musí celé preplatiť, alebo musí ísť druhou triedou? :confused:
vikinka
04.09.07,19:19
Náhrady pri pracovnej ceste § 3 zák.o cestovných náhradách-zamestnávateľ určí spôsob dopravy...