Jared
24.07.07,11:58
Dobrý deň, z dôvodu neplatného skončenia prac. pomeru s bývalým zamestnancom potrebujem pre právne odd. vypočítať priemerný zárobok za obdobie 4.štvrťrok 2002 z dôvodu posúdenia uplatnenia nároku na náhradu mzdy v žalobe. Hrubá mzda zamestnanca za obdobie 4.štvrťroku 2002 bola 28055 Sk, odpracoval 376 hodín a 32 hod. boli sviatky.Menovaný mal v 4.štvrťroku 2002 40 hod. neplateného voľna.Započítavam mu aj tieto do počtu hodín pre výpočet priem. zárobku?:confused: Priem hod. zárobok mi vychádza 62,623 Sk. Je to správne?Nárok na náhradu mzdy si uplatňuje od 12.marca 2003 do 19.apríla 2007. Neviem ako mu to mám zdaniť. Priem. zárobok za 2002 mal odpoč. nezdan. časť 3230 Sk, ale ako sa vtedy percentuálne zdaňovalo?Máte niekto nejaké daňové tabuľky z tohto obdobie? A ostatné roky musím prepočítať vzdy podľa aktualizácie nezd. časti a znení zák. toho ktorého kalendárneho roka? A keďže nemám podpísané pre ostatné roky Vyhlásenie k dani, znamená to, že s nezd. čiastkou pre ďalšie roky nepočítam?

Veľmi pekne Vás prosím, poraďte mi čo najskôr. Ďakujem. Jared
Zita4
24.07.07,11:03
Dobrý deň, z dôvodu neplatného skončenia prac. pomeru s bývalým zamestnancom potrebujem pre právne odd. vypočítať priemerný zárobok za obdobie 4.štvrťrok 2002 z dôvodu posúdenia uplatnenia nároku na náhradu mzdy v žalobe. Hrubá mzda zamestnanca za obdobie 4.štvrťroku 2002 bola 28055 Sk, odpracoval 376 hodín a 32 hod. boli sviatky.Menovaný mal v 4.štvrťroku 2002 40 hod. neplateného voľna.Započítavam mu aj tieto do počtu hodín pre výpočet priem. zárobku?:confused: Priem hod. zárobok mi vychádza 62,623 Sk. Je to správne?Nárok na náhradu mzdy si uplatňuje od 12.marca 2003 do 19.apríla 2007. Neviem ako mu to mám zdaniť. Priem. zárobok za 2002 mal odpoč. nezdan. časť 3230 Sk, ale ako sa vtedy percentuálne zdaňovalo?Máte niekto nejaké daňové tabuľky z tohto obdobie? A ostatné roky musím prepočítať vzdy podľa aktualizácie nezd. časti a znení zák. toho ktorého kalendárneho roka? A keďže nemám podpísané pre ostatné roky Vyhlásenie k dani, znamená to, že s nezd. čiastkou pre ďalšie roky nepočítam?
Veľmi pekne Vás prosím, poraďte mi čo najskôr. Ďakujem. Jared
Prečo mu to chceš zdaňovať podľa starých predpisov? :confused: Veď to bude mať vyplatené v roku 2007...

K tomu neplatenému voľnu: nezapočítavaš ho, lebo za to obdobie nedostal mzdu ani náhradu mzdy.
dalilada1
30.07.07,11:40
Mám podobný problém, kedy je potrebné vypočítať náhradu mzdy za nevyčerpanú dovolenku ešte z r. 2003 ( skončenie PP v 10/2003) a náhradu mzdy v zmysle § 79 ods. 3 písm (b) - nároky z neplatného skončenia PP. Nie je mi dosť jasné pri výočte oboch z čoho mám vychádzať. Zákonov a sadzieb platných teraz, alebo v čase, keď zamestnávateľ mal povinnosť náhrady vyplatiť. Ide o poisťovne - už sú iné poistné i sadzby a navyše zamestnanec nie je t.č. u zamestnávateľa prihlásený, z čoho mi vychádza, že by sa mali dať opravné mes. výkazy za r. 2003. Takisto daň zo závislej činnosti - naozaj zdaniť teraz a neuplatniť nezdaniteľnú časť základu dane + dať teraz do štvrťročných výkazov?
Ďakujem za pomoc.
dalilada1
31.07.07,04:36
Posúvam dopredu, vie niekto odpovedať?
Jared
24.01.08,07:18
Dobrý deň,
mám tu znovu podobný problém. Bývala zamestnankyňa vyhrala súd o náhradu škody a ja neviem, či pri výpočte priem. zárobku / pracovala do 14.07.2002/ môžem použiť priemer 2.štvrťroku 2002 a ako s uplatnením nezd. časti pri výpočte priem. čistého zárobku.Podľa mňa by som jej nezd. časť nemala dávať,lebo teraz nemá podpísané u nás Vyhlásenie k dani /ak máte iný názor ,tak v akej výške nezd.časť?/.Musím to zaadať pre adv.kanc. dnes.
Prosím pomôžte, kdo môžte.
Dopredu ďakujem.
Jared