lorelei
24.07.07,11:58
Mala som naplanovanu dovolenku v istom datume, ale potom sa zmenila situacia, ze je nariadena povinna firemna dovolenka v inom datume, kvoli stavebnym pracam. Prisposobila som sa k tomu datumu ...informovala som obch.riaditela. Kedze asi pred mesiacom sa mi dostalo od neho ze mozno pojdem na sluzobku na tyzden, ale nie je dany datum,pytala som sa pri urceni prveho datumu dovolenky a aj pri zmene datumov z firmy, nevedelo sa. Mam zaplatenu dovolenku uz a moj nadriadeny sa z toho vyzul, ze mi hovoril a sef mi zrusil dovolenku - vie ze o mam zaplatene....pretoze sa teraz rozodlo, ze sa ide na tu sluzobku, akurat v datume ale iba 2 dni zo sluzobky mi chybaju, ostatne som povedala, ze pojdem. Poradte mi prosiiiim, ako sa mozem teraz obhajit. Toto nie je spravodlive...existuje nieco proti tomu? Potrebujem to co najrychlejsie. Mozno som aj mimo temy....Dakujem.
ekopo
24.07.07,10:10
Na Tvoj prípad možno aplikovať nasledovný § Zákonníka práce
§ 111

(1) Čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov tak, aby si zamestnanec mohol dovolenku vyčerpať spravidla vcelku a do konca kalendárneho roka. Pri určovaní dovolenky je potrebné prihliadať na úlohy zamestnávateľa a na oprávnené záujmy zamestnanca.

(2) Zamestnávateľ môže po dohode so zástupcami zamestnancov určiť hromadné čerpanie dovolenky, ak je to nevyhnutné z prevádzkových dôvodov a zlučiteľné so záujmom zamestnancov. Hromadné čerpanie dovolenky nesmie byť viac ako dva týždne a v umeleckých súboroch z povolania štyri týždne. V divadle a v inej umeleckej ustanovizni, ktorej predmetom činnosti je interpretovať hudobné diela, možno určiť hromadné čerpanie dovolenky v celej výmere.

(3) Ak sa poskytuje dovolenka v niekoľkých častiach, musí byť aspoň jedna časť najmenej dva týždne, ak sa zamestnanec so zamestnávateľom nedohodne inak. Čerpanie dovolenky je zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi aspoň 14 dní vopred. Toto obdobie môže byť výnimočne skrátené so súhlasom zamestnanca.


Ale nie som si istý či to pomôže v niečom.
lorelei
26.07.07,07:25
Dakujem. Nieco este pohladam.
Chobot
27.07.07,22:17
Dakujem. Nieco este pohladam.

Ja by som sa skôr oprel o § 112 ZP:


"(1) Zamestnávateľ je povinný nahradiť zamestnancovi náklady, ktoré mu bez jeho zavinenia vznikli preto, že zamestnávateľ mu zmenil čerpanie dovolenky alebo ho odvolal z dovolenky."

Teda zamestnávateľ ti mohol zrušiť dovolenku, ale ty zároveň môžeš požadovať náhradu škody, ktorá ti vznikla - t.j. storno poplatok za zrušenie dovolenky.