SOBO
24.07.07,13:44
Veľmi pekne prosím o pomoc.

Mám problém zistiť zákonnú záručnú lehotu na stavebné diela a jednotlivé dodávky (ide mi o vodovodné potrubie).
Aká je minimálna zákonná lehota na potrubie po tlakovej skúške a odovzdaní??? :confused:

Ďakujem
220870
27.07.07,19:03
2 roky.Ak stavebník nedal viac.
berry
23.01.12,11:53
Dobrý deň

Chcela by som sa spýtať, že aká je záručná lehota na stavené práce ,lebo konateľ mi práve oznámil , že stavebné firmy majú zo zákona povinnosť dávať záručnú dobu 3 roky , ale ja som síce taký zákon našla ,ale iba podľa občianskeho zákonníka, nie podľa obchodného zákonníka. Môžte mi to prosím niekto vysvetliť a na základe akého § ???? Ďakujem moc .
stormcatcher
23.01.12,11:55
Na slovensku žiadna!!!!!!!!!!!!
berry
23.01.12,11:59
???????????? nerozumiem ???? Môžte mi to prosím vysvetliť a na základe akého zákona ????? aby som sa vedela aj ohradiť :)
220870
23.01.12,12:07
Zákon vám neviem dať.Ale pri rekonštrukcii oprave je pol roka .Pri novostavbe 4 roky ,ale len na nosné časti budov konštrukcie.Nemusí byť napriklad na kotol ,alebo plastové okno.Takisto sa môže záruka skrátiť ak si novostavbu robíte vo vlasnej réžii a na jednotlivé profesie máte iné stavebné firm.Inak sa rozlišujú jednotlivé stavebné úkony iná záruka je na omietky iná na nosný múr iná na beton iná na polystyrén.atd....Je to pomerne zložité.
Ferdosondo
23.01.12,12:11
Zákon vám neviem dať.Ale pri rekonštrukcii oprave je pol roka .Pri novostavbe 4 roky ,ale len na nosné časti budov konštrukcie.Nemusí byť napriklad na kotol ,alebo plastové okno.Takisto sa môže záruka skrátiť ak si novostavbu robíte vo vlasnej réžii a na jednotlivé profesie máte iné stavebné firm.Inak sa rozlišujú jednotlivé stavebné úkony iná záruka je na omietky iná na nosný múr iná na beton iná na polystyrén.atd....Je to pomerne zložité.
A z čoho vychádzaš, pri tých dĺžkach záruk. Počujem to prvý krát.