janpavlik
24.07.07,14:08
Dobry den, chcem sa spytat, do kolko dni je potrebne nahlasit sa na Danove riaditelstvo kvoli prideleniu DIC k s.r.o. (bez zamestnancov, jediny konatel). Je to 15 alebo 30 dni? Vdaka!
Johanka
24.07.07,12:14
Zákon o správe daní a poplatkov
§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
(1) Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá získa povolenie alebo oprávnenie na podnikanie 9) alebo začne vykonávať inú zárobkovú činnosť 10) na území Slovenskej republiky, je povinná registrovať sa do 30 dní u miestne príslušného správcu dane. Táto lehota začne plynúť nasledujúci deň po dni nadobudnutia právoplatnosti povolenia alebo oprávnenia alebo po dni, keď začne vykonávať inú zárobkovú činnosť. Na účely tohto zákona sa za deň právoplatnosti pokladá deň, keď je právnická osoba alebo fyzická osoba podľa príslušných predpisov oprávnená začať vykonávať podnikateľskú činnosť.
mysimis
24.07.07,12:14
Registračná povinnosť je do 30 dní. Viď §31 Zákona o správe daní a poplatkov.
janpavlik
24.07.07,12:24
Dakujem za promptnu odpoved. s.r.o. nam zapisali 26.6.2007 (po 3 mesiacoch cakania) :), cize mame do piatku este cas? Viete poradit este dokumenty, ktore si vziat so sebou a na co sa pripravit ? :)
mysimis
24.07.07,12:40
Na DÚ potrebuješ fotokópiu výpisu z OR. Nezabudni na zmluvu o založení BÚ.
Zoltán Kovács
24.07.07,12:41
Dakujem za promptnu odpoved. s.r.o. nam zapisali 26.6.2007 (po 3 mesiacoch cakania) :), cize mame do piatku este cas? Viete poradit este dokumenty, ktore si vziat so sebou a na co sa pripravit ? :)

Výpis z obchodného registra, číslo účtu
janpavlik
24.07.07,12:43
Vypis mam, cislo uctu staci napisat,alebo treba aj kopiu z banky o zalozeni uctu - overenu notarom ? Vdaka!
mysimis
24.07.07,12:43
Stačí priložiť kópiu zmluvy o založení bú z banky, nie je potrebné to overovať na notárstve.
Johanka
24.07.07,12:44
lastovicka
12.11.07,09:27
ahojte poradaci,prosim vas mozno to bude pre vas smiesna otazka,ale ked vyplnam to tlacivo pre registraciu danovnika (vid vyssie uvedene)co mam dat do kod predmetu cinnosti a ak je nazov dlhy to treba dat cely ci staci co mi vojde do riadku?velka vam vdaka za kazdu radu
Zoltán Kovács
12.11.07,10:20
ahojte poradaci,prosim vas mozno to bude pre vas smiesna otazka,ale ked vyplnam to tlacivo pre registraciu danovnika (vid vyssie uvedene)co mam dat do kod predmetu cinnosti a ak je nazov dlhy to treba dat cely ci staci co mi vojde do riadku?velka vam vdaka za kazdu radu

Kód som zatiaľ nikdy nevypisoval. A keď názov činnosť sa nezmestí do jedného riadku, tak som pokračoval na ďalšom.
lastovicka
12.11.07,11:45
Dakujem.
Ajuška
12.11.07,14:30
...keď sa mi činnosť nezmestila /a bolo ich dosť/ do jedného riadku, napisala som skratku - celý názov je zrejmý z priloženého ŽL alebo výpisu z OR... a bolo to zo strany DÚ bez námietky...