Monika Kováčová
24.07.07,15:44
Vážení kolegovia, mám problém s vyplením DP DPH v tomto zmysle:
Spoločnosť dodala zdravotnú službu do IČŠ (operácia vykonaná v HU) pre odberateľa IČ DPH. Uvádza sa toto dodanie do r. 6 DP? Alebo vôbec nie je toto dodanie predmetom DPH na Slovensku? Neuvádza sa do výkazu vôbec?

Ďakujem za pomoc .... vypĺňam to prvý krát a fakt si neviem rady... :)

A samozrejme som tu na porade hľadala aj čítala ale nič... nezapaluje mi...
Monika Kováčová
24.07.07,14:03
skúsim sama:
§ 2
Predmet dane

(1) Predmetom dane je
a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
c) nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu Európskych spoločenstiev (ďalej len členský štát ),
d) dovoz tovaru do tuzemska.



podľa tohto služba dodaná do IČŠ nie je predmetom dane....

Neuvádza sa teda do výkazu DPH???? :confused:
Monika Kováčová
24.07.07,15:29
platí tento citát z inej témy, alebo nie.... ????


Odpovedal som v prísp. 6.

Na zmysle slov. zák. o DPH to nie je predmetom dane.

Ak niečo nie je predmetom dane, do DP to neuvádzam.
Kazu
24.07.07,15:43
Sondovala som u jednej účtovníčky ktorá má širší záber ako ja (čo sa rôznorodosti klientov týka) a je toho názoru, že to tam neuvádzať.
betka
24.07.07,16:03
Do DP neuvádzam, čo nie je predmetom DPH.

Kde je miesto dodania služby?
Pre určení miesta dodania služby je dôležité:
- či ide o službu dodanú v tuzemsku, kt. je predmetom dane podľa slov. zákona a zdaňuje sa slov. daňou. Ide do DP.
- či ide službu dodanú v zahraničí, kt nie je predmetom dane, nejde do DP:

Niekedy, keď už je človek prekombinovaný, pomôže opačné premýľanie, zober si Tvoj prrípad naopak.
Hu vykonala operáciu na Slovensku (obaja majú ˇIČ DPH).

Je táto služba predmetom dane? - je predmetom dane- 2/b
(je predmetom, ale je oslobodená podľa par.29. Oslobodené u nás nie je iba dodanie liekov lekárňami a zdravotníckych pomôcok.............)
emgeton
24.07.07,18:35
Vážení kolegovia, mám problém s vyplením DP DPH v tomto zmysle:
Spoločnosť dodala zdravotnú službu do IČŠ (operácia vykonaná v HU) pre odberateľa IČ DPH. Uvádza sa toto dodanie do r. 6 DP? Alebo vôbec nie je toto dodanie predmetom DPH na Slovensku? Neuvádza sa do výkazu vôbec?

Ďakujem za pomoc .... vypĺňam to prvý krát a fakt si neviem rady... :)

A samozrejme som tu na porade hľadala aj čítala ale nič... nezapaluje mi...


skúsim sama:
§ 2
Predmet dane

(1) Predmetom dane je
a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
c) nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu Európskych spoločenstiev (ďalej len členský štát ),
d) dovoz tovaru do tuzemska.

podľa tohto služba dodaná do IČŠ nie je predmetom dane....

Neuvádza sa teda do výkazu DPH???? :confused:

Na základe čoho je urobený záver, že táto služba nie je predmetom dane ?

Podľa čoho môžeme určiť, či je služba dodaná v tuzemsku alebo nie ?

Pri službách rozhoduje MIESTO DODANIA !!!

Tu na porade som to videl veľa krát rozoberané.
Pozrite sa na §§ 15,16 a určite miesto dodania služby. Keďže som nikde vo výnimkách nevidel riešené miesto dodania služby - zdravotnej starostlivosti, tak by malo platiť základné pravidlo - § 15/1. (Ak som niečo neprehliadol - v tom prípade sa vopred ospravedlňujem)
V prípade, že sa dívam na problém zo správnej strany, je táto služba predmetom dane na slovensku, ak spadá pod §29, tak je od dane oslobodená, ale v DP figurovať bude - r. 6 .
emgeton
24.07.07,18:41
Do DP neuvádzam, čo nie je predmetom DPH.

Kde je miesto dodania služby?
Pre určení miesta dodania služby je dôležité:
- či ide o službu dodanú v tuzemsku, kt. je predmetom dane podľa slov. zákona a zdaňuje sa slov. daňou. Ide do DP.
- či ide službu dodanú v zahraničí, kt nie je predmetom dane, nejde do DP:

Niekedy, keď už je človek prekombinovaný, pomôže opačné premýľanie, zober si Tvoj prrípad naopak.
Hu vykonala operáciu na Slovensku (obaja majú ˇIČ DPH).

Je táto služba predmetom dane? - je predmetom dane- 2/b
(je predmetom, ale je oslobodená podľa par.29. Oslobodené u nás nie je iba dodanie liekov lekárňami a zdravotníckych pomôcok.............)

Nejak mi uniká zmysel tejto asociácie. Ak sa na to pozrieme akoby operáciu vykonala HU firma na slovensku, bude podľa mňa predmetom dane v Maďarsku ( aj tam platí pravidlo pre určenie miesta dodania služby) a nie na slovensku.
betka
25.07.07,05:30
V tomto prípade ide o 1??...
§ 15

(1) Miestom dodania služby je miesto, kde má dodávateľ služby svoje sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, z ktorej sa služba dodáva; ak dodávateľ nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, je miestom dodania služby miesto, kde má bydlisko alebo kde sa obvykle zdržiava, ak sa v odsekoch 2 až 10 a v § 16 neustanovuje inak.

Si nás dostal, vychádzali sme sme z par.2/b- predmetom dane je: poskytnutie služby za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené ZO. (keď bola služba uskutocnená v HU, tak som i ja predpokladala, že nie je predmetom dane...) Tak tomu nerozumiem....
Monika Kováčová
25.07.07,05:44
Na základe čoho je urobený záver, že táto služba nie je predmetom dane ?

Podľa čoho môžeme určiť, či je služba dodaná v tuzemsku alebo nie ?

Pri službách rozhoduje MIESTO DODANIA !!!



V prvom rade ďakujem za reakciu emgeton.
Ďalej ja som v svojom príspevku nerobila záver, iba zadala otázku, rozviedla svoje myšlienky a čakala na diskusiu....

Vychádzala som z definície čo je predmetom dane : Predmetom dane je služba dodaná v tuzemsku zdaniteľnou osobou.

Nie služba s miestom dodania v tuzemsku. (Hra so slovíčkami???)
emgeton
25.07.07,06:30
Služba je dodaná v tuzemsku vtedy, keď miesto jej dodania je tuzemsko. Miesto dodania služby je riešené v §§15, 16.
Monika Kováčová
25.07.07,09:57
Služba je dodaná v tuzemsku vtedy, keď miesto jej dodania je tuzemsko. Miesto dodania služby je riešené v §§15, 16.

Oukej, takže ak bola fyzicky vykonaná na území IČŠ aj tak je miesto dodania podľa § 15 odst. 1 v SR...

hm... ďakujem.
betka
25.07.07,10:07
Oukej, takže ak bola fyzicky vykonaná na území IČŠ aj tak je miesto dodania podľa § 15 odst. 1 v SR...

hm... ďakujem.

Čudné, však???:rolleyes:
Vladimír Ozimý
25.07.07,10:58
ja chapem reakcie Emgetona...no skrátka nie je to práca na hnuteľnom majetku,nehnuteľnom ani služba par. 15 ods 8 ani kultúrna atd par 15 ods 4 skrátka v par. 15,16 sa to neda nikde zadefinovať takže treba vychádzať zo sídla to jest sídlo je v SR zdanenie v SR...
emgeton
25.07.07,12:44
BRK
27.07.07,08:08
Prosím, potrebujem poradiť. Realitná kancelária poskytla službu, sprostredkovala prenájom nehnuteľností na území SR českej firme. Realitka je platcom DPH. Miesto plnenia je na území SR, realitka vystaví fa do ČR, uvedie ZD + DPH 19%. Je tento postup správny, zaťaží faktúru do ČR našou DPH?
Vopred ďakujem za odpoveď. Katarína
macula
27.07.07,08:21
Myslím si, že tento postup je správny.