fialka m
24.07.07,16:58
Zamestnanec priniesol potvrdenie, ze bol na skuskach v autoskole. Mam to povazovat za neplatene volno?

dakujem
ivka70
04.10.13,20:06
Spytaj sa zamestnanca, ako chce riesit den, ked neprisiel do prace.
Ci si vypise dovolenku alebo mu mas dat absenciu, lebo to potvrdenie si mohol kludne nechat (pokial ste ho do autoskoly nevyslali ako firma) - nesluzi ako ospravedlnenie nepritomnosti.
tictac7
04.10.13,20:09
....bola som darovať krv. Mala som riadne vypísaný dovolenkový lístok....
veronikasad
04.10.13,20:33
§ 138

(2) Zamestnávateľ ďalej poskytne zamestnancovi pracovné voľno s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku na účasť na darovaní krvi, aferéze a darovaní ďalších biologických materiálov. Pracovné voľno patrí na nevyhnutne potrebný čas a to za čas cesty k odberu a späť a za čas na zotavenie po odbere, pokiaľ tieto skutočnosti zasahujú do pracovného času zamestnanca. Podľa charakteru odberu a zdravotného stavu darcu môže lekár určiť, že čas potrebný na jeho zotavenie sa predlžuje, najviac po dobu zasahujúcu do pracovného času v rámci 96 hodín od nástupu cesty k odberu. Ak nedôjde k odberu, poskytne sa pracovné voľno s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku len za preukázaný nevyhnutne potrebný čas neprítomnosti v práci.
tictac7
04.10.13,20:46
Veronika, vďaka - toto ja viem a fakt nemám za potreby niekomu niečo dokazovať a tie 3 dni do roka mi fakt nič nespravia....(mám celý deň dovolenky, lebo, fakt neviem prečo, ale tak za 3 hodiny dostanem takéééé spáááánieeee, že si fakt musím bucnúť aspoň na hoďku). Furt sa ma pýtajú, keď sa vyzúéčvam, že či chcem papier a ja ho furt nechem :) , a nechcem ani ani ten smiešny gastráč ... to je však na inú tému ... za 2 éčka - fakt netuším, čo by som si dala.... v minulosti Ti bolo 1xx SKK a dala som si obložený tanier, pečivo, čaj a ešte mi napchali trvanlivé mlieko, čokoládu, džúš a už som radšej utekala - bolo mi to trápne....