Mária61
24.07.07,18:24
Ahojte, má niekto skúsenosti s vyplácaním zamestnaneckých dividend?
Jeden "šikovný" akcinár" mi trvá na tom, že chce preddavok na dividendy. Povedala som mu, že to nie je možné v priebehu neukončeného roka, ale on trvá na svojom. Je to priechdné, ktorý zákon to zakazuje, alebo naopak, umožňuje??
Vďaka za radu.
endrju
24.07.07,16:39
Nerozhoduje náhodou o rozdelení zisku valné zhromaždenie akcionárov? :eek:

Rozhodlo právoplatne valné zhromaždenie akcionárov o tom, že pánovi "Šikovnému" (ako akcionárovi, bez ktorého by firma asi nemohla existovať :cool: ), má byť vyplatená záloha na dividendy? Ak valné zhromaždenie akcionárov takto rozhodlo, neváhal by som a zálohu na dividendy by som vyplatil (ak je z čoho ;) ).

Ak takto valné zhromaždenie akcionárov nerozhodlo, nech sa pán "Šikovný" najprv postará o to, aby valné zhromaždenie akcionárov tak urobilo a konečne ocenilo jeho zásluhy na tom, že firma môže existovať. :D
Určite sa mu podarí takéto rozhodnutie valného zhromaždenia akcionárov presadiť "ľavou zadnou" a potom nič nebude stáť v ceste tomu, aby mu bola vyplatená záloha na dividendy. :rolleyes:
Mária61
24.07.07,20:22
Vďaka za podporu, to som mu povedala aj ja, ale môže o takéto niečo VZ odsúhlasiť?. Viem, že preddavok na podiel na zisku spoločníkom v s.r.o. sa nesmie vyplácať, aspoň sa to tak nesmie objaviť v účto. Preddavok na dividendy sa teoreticky môže oficiálne vyplatiť?
endrju
24.07.07,20:51
Ak si čítala pozorne, určite si videla, že som písal o právoplatnom rozhodnutí valného zhromaždenia. Podľa môjho názoru, valné zhromaždenie v súčasnosti také niečo právoplatne schváliť nemôže. ;)
Ak si pán "Šikovný" myslí, že je to inak, nech sa legálnym postupom postará o to, aby to bolo tak, ako si on myslí. ;)

Neprimeraný nátlak zo strany pána "Šikovného" na toho, kto technicky zabezpečuje realizáciu rozhodnutí valných zhromaždení by pri prekročení hraníc "slušnosti" mohol byť hodnotený aj podľa niektorých paragrafov Trestného zákona. Treba mu toto jasne dať na vedomie. Predpokladám, že to zaúčinkuje.

Niekoho, kto zodpovedá za technickú realizáciu výplaty dividend asi nemusí až tak veľmi zaujímať, akým spôsobom sa valné zhromaždenie akcionárov "dopracovalo" k právpolatnému rozhodnutiu.
Tento zodpovedný by si mal dávať pozor najmä na to, aby vyplatil dividendyiba oprávneným a v správnej výške v súlade s právoplatným rozhodnutím valného zhromaždenia akcionárov. :cool: