Vlado66
11.02.05,14:52
Rad by som sa opytal ake su podmienky,resp. postup pri zriadeni organizačnej zložky v ČR,čo to všetko obnáša , podmienky postup,atď a ako je to potom s daňovou povinnosťou
Roby
14.02.05,11:22
Ahojte milí diskutujúci,

som tu nováčik, potreboval by som poradiť ohľadom zakladania s.r.o., v ktorej bude jedným z konateľov česká s.r.o. a druhým ja.

Bol by som vám vďačný za všetky dobré rady.

Všetky náležitosti ohľadom zakladania bude riešiť právnik, no predsa by som rád poznal "perličky" od niekoho, kto už má skúsenosti.

Ďakujem.
Deni
21.02.05,10:27
Rad by som sa opytal ake su podmienky,resp. postup pri zriadeni organizačnej zložky v ČR,čo to všetko obnáša , podmienky postup,atď a ako je to potom s daňovou povinnosťou
Ahoj Vlado! Mám podobný problém, no zdá sa, že ešte ani na úradoch v tom nemajú jasno. Boli sme sa už informovať na DÚ na Slovensku aj v ČR a tiež na živnostenskom úrade v ČR. No poviem ti názory sú rôzne a stále neviem teda presne čo treba robiť. Ty si už niečo zistil?

Zatiaľ viem toľkoto z informácií živn.úradu v ČR:
1. pre zriadenie organizačnej zložky v ČR treba tvoj živ.list zo Slovenska
2. potvrdenie o tom, že nemáš nedoplatky voči DÚ a voči Sociálnej poisťovni
na Slovensku
3. výpis z registra trestov
4. poplatok 1 000,- Kč
Potom ti v ČR vystavia živnostenský list a tým máš vlastne zriadenú v ČR akoby pobočku. Toľko z informácií, ktoré sme dostali, no mali tam s tým tiež dosť problémov ako to má vlastne byť.

Tento týždeň sa chystáne na Finančný úrad v ČR, dúfam že budem zasa o niečo múdrejšia.
Vlado66
21.02.05,12:08
ahoj Deni.. taká maličkosť ako sidlo tej pobočky..,konaktná adresa zástupcu pobočky atd ??? toto už maš poriešené,alebo to nie je treba?