janci10
24.07.07,19:53
Pekny vecer prajem,

chcel by som sa opytat: ak firma - registrovany platitel DPH preda automobil - N1 zaradeny v majetku, kde si uplatnoval DPH - predajna cena je cena s DPH a DPH treba odviest DU? Majetok je predany FO - nepodnikatelovi, co vsal ale zrejme nema vplyv...

Za odpoved dakujem.
emgeton
24.07.07,17:57
Pekny vecer prajem,

chcel by som sa opytat: ak firma - registrovany platitel DPH preda automobil - N1 zaradeny v majetku, kde si uplatnoval DPH - predajna cena je cena s DPH a DPH treba odviest DU? Majetok je predany FO - nepodnikatelovi, co vsal ale zrejme nema vplyv...

Za odpoved dakujem.

Predajná cena je cena s DPH, DPH musíte odviesť.
sobubo
27.07.07,07:41
Dobry den. Mam malu podotazku. Podnikatel este ako neplatitel DPH vlozil do majetku firmy nakladne vozidlo. Neskor sa stal platitelom DPH, pricom z tohto vozdidla si neuplatnil DPH pri registracii. Teraz ako platitel chce vozidlo predat. Musi pri predaji uplatnit DPH, alebo moze postupovat podla par. 42 zakona o DPH?
Dakujem za odpoved
bepo
27.07.07,07:55
Pri predaji musí odviesť dph, uplatniť si ju mal keď sa stal platiteľom zo zostatkovej hodnoty auta
sobubo
29.07.07,13:02
Auto bolo kupene od exekutora, na doklade nebola DPH, takze nemohla byt odpocitana. Preto ma zaujima ci by sa nedal pouzit vyssie uvedeny paragraf.
Johanka
29.07.07,13:39
Zákon o DPH
§ 42
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru,
pri ktorom nebola odpočítaná daň
Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý sa používal výlučne na činnosti oslobodené od dane podľa § 28 až 41 bez možnosti odpočítania dane podľa § 49 ods. 3, a dodanie tovaru, pri ktorého nadobudnutí nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods. 7 písm. a), b), c) a e). Oslobodené od dane je dodanie vratných fliaš, pri ktorých nadobudnutí nie je možnosť odpočítať daň podľa § 49 ods. 7 písm. d), a každé ďalšie dodanie týchto vratných fliaš.

...ani jedno z podčiarknutého nespĺňaš ;) . Pri registrácii si DPH takisto nemohol odpočítať, lebo si nespĺňal podmienky .
Z uvedeného vyplýva, že pri predaji MV Ti vzniká daňová povinnosť.