Susan
11.02.05,16:03
Stracam terminy predkladania vykazov. Takze evidencny list dôchodkoveho poistenia do ktoreho datumu predkladame? Do 28.2.2005?
Dik
ik-a
11.02.05,15:43
Stracam terminy predkladania vykazov. Takze evidencny list dôchodkoveho poistenia do ktoreho datumu predkladame? Do 28.2.2005?
Dik
Evidencny list predkladas iba v pripade skoncenia pracovneho pomeru za cele obdobie v jednom tlacive.
Susan
11.02.05,16:03
Kedysi v roku 2003 sa to nazyvalo: Údaje na účely vedenia evidenčného listu dôchodkového zabezpecenia zamestnancov malych zavodov. A vypisovali sme vsetkych zamestnancov + pocet zapocitanych kalendarnych dni, hruby zarobok a zamestnanci sa podpisovali. Predkladame to kazdy rok!!!
ik-a
11.02.05,16:08
Kedysi v roku 2003 sa to nazyvalo: Údaje na účely vedenia evidenčného listu dôchodkového zabezpecenia zamestnancov malych zavodov. A vypisovali sme vsetkych zamestnancov + pocet zapocitanych kalendarnych dni, hruby zarobok a zamestnanci sa podpisovali. Predkladame to kazdy rok!!!
Susan, co bolo kedysi dnes uz neplati. Od roku 2004 plati, to co som pisala vyssie. Vola sa to EVIDENCNY LIST DOCHODKOVEHO ZABEZPECENIA.
lenkak
11.02.05,16:31
Tak ako píše Ik-a. Len pri rozviazaní PP. (do 8 dní)
brm
11.02.05,16:38
to susan: zabudni na to, čo bolo kedysi v roku dva tri päť...tu sa predsa menia predpisy stále...nacucni sa na stránku sociálnej poisťovne a tam sa dozvieš vecí...tuším jediná dobrá vec ktorú kaník spáchal, je zrušenie tých debilných kartónových eldézetiek...

UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
saman
11.02.05,21:20
Tak ako píše Ik-a. Len pri rozviazaní PP. (do 8 dní)
Ja viem tak, ze do 3 dni po skonceni PP sa ma ELDZ predlozit.
lenkak
12.02.05,10:42
Ja viem tak, ze do 3 dni po skonceni PP sa ma ELDZ predlozit.Opravujem tú 8 dňovú lehotu:
Zamestnávateľ je podľa nového zákona
o sociálnom poistení povinný:
- viesť o zamestnancoch po celé obdobie sociálneho poistenia evidenciu, ktorá musí obsahovať údaje vymenované v zákone (dátum narodenia, rodné číslo, adresa, deň vzniku a skončenia pracovného pomeru, vymeriavací základ zamestnanca, obdobie prerušenia dôchodkového poistenia, obdobie materskej a rodičovskej dovolenky) a predložiť túto evidenciu Sociálnej poisťovni do troch dní od uplatnenia nároku na dôchodok alebo od skončenia pracovného pomeru
Jara
14.02.05,09:14
Ja viem tak, ze do 3 dni po skonceni PP sa ma ELDZ predlozit.Je to tak ako píše Lenka, ale v SP mi v pohode povedali, že ak ide o zamestnanca ktorý odchádza do dôchodku, tak ihneď, ale inak to nemusí do 3 dní, ale stačí tak naraz, keď máš viac, tak napísať zoznam a odniesť naraz http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Susan
17.02.05,08:05
karkulke aj ik-a dakujem. Co za to mozem, ze si toho vela pamatam:-)) Iba sa bojim, ze mi ujdu nejake terminy!!!
tibor
17.02.05,08:29
ešte poznámočku by som si dovolil - aby ste neurobili tú istú chybu ako ja...

keď to pôjdete zaniesť - tak sa predkladá len od roku 2004 - nie aby ste tam ako ja vypísali celé roky od kedy u nás zamestnanec pracoval. opakujem - len za roky 2004 a 2005 (ak skončil PP).

ďalšie upozornenie - nepíšte do dátumov body či lomítka do rodného čísla
tibor
17.02.05,08:29
nie body...ale bodky nepísať do dátumov...

(:
gita
17.02.05,13:59
Áno, mne to vrátili, lebo som mala v dátume narodenia bodky. A ešte chcú aj zoznam odovzdanaých ELDZ.